• Informacje na temat:

  kategorie nagród

Artykuły na temat: kategorie nagród
 • Siedem nagród BAFTA dla "1917"

  Dramat wojenny "1917" okazał się największym zwycięzcą niedzielnej ceremonii wręczenia brytyjskich nagród filmowych BAFTA. Nominowany w dziewięciu kategoriach obraz Sama Mendesa zdobył siedem nagród, w tym za najlepszy film, film brytyjski i reżyserię. Po gali więcej niż o nagrodzonych mówi się jednak o... sukni księżnej Kate.

 • Netflix liderem nominacji do nagród Emmy 2020

  Członkowie amerykańskiej Akademii Telewizyjnej ogłosili we wtorek, 28 lipca, w Los Angeles nominacje do 72. edycji nagród Emmy. Najwięcej, łącznie 160, otrzymał Netflix, a spośród seriali aż 26 otrzymał "Watchmen" produkcji HBO.

 • Nominacje do filmowych nagród MTV

  Sezon nagród filmowych w pełni. Choć te powszechnie uznane za najważniejsze, czyli Oscary, zostały już rozdane, inne wyróżnienia wciąż czekają na chwilę, kiedy trafią w ręce gwiazd Hollywood. Stacja(...) filmowych są... kategorie, w jakich są przyznawane. Widzowie MTV nagradzają nie tylko najlepsze filmy i ich główną obsadę, ale wybierają także najlepsze ekranowe pocałunki, walki, a nawet sceny, w których...

 • Fryderyki 2013: Mniej kategorii, większy prestiż?

  Organizatorzy Fryderyków postanowili pójść w ślady europejskiego modelu wyróżnień muzycznych (w tym najpopularniejszych brytyjskich nagród BRIT Awards) i ograniczyć liczbę kategorii, w których przyznawane są nagrody.

 • Paszporty "Polityki" 2020: Błażej Król z nagrodą w kategorii muzyka rozrywkowa

  Błażej Król otrzymał Paszport "Polityki", jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kultury w Polsce.

 • Paszporty "Polityki" 2020: Poznaliśmy nominacje w kategorii muzyka rozrywkowa

  Hania Rani, Piernikowski i Błażej Król zostali nominowani do 27. Paszportów "Polityki", jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kultury w Polsce.

 • Oscary 2019: Nowa kategoria wzbudza kontrowersje

  Organizatorzy oscarowej gali poinformowali również, że telewizyjna transmisja 91. ceremonii wręczenia nagród Akademii trwała będzie 3 godziny; w jej trakcie widzowie nie zobaczą jednak laureatów wszystkich kategorii. Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak propozycja nowej oscarowej kategorii. Dziennikarze "Variety" obawiają się, że wprowadzenie nowej kategorii "kina popularnego" spowoduje...

 • 10. edycja Nagród PISF: Nominacje

  Znamy listę nominowanych do 10. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

 • "Oficer i szpieg" Polańskiego z pięcioma nominacjami do nagród Lumiere

  Najnowszy film Romana Polańskiego - "Oficer i szpieg" - otrzymał pięć z nominacji do nagród braci Lumiere, nazywanych francuskimi Złotymi Globami.

 • 12 dokumentów rekomendowanych do nominacji do Europejskich Nagród Filmowych

  Europejska Akademia Filmowa opublikowała we wtorek listę 12 filmów dokumentalnych rekomendowanych do nominacji do Europejskich Nagród Filmowych. Znalazły się na niej m.in. "Kraina miodu" Ljubomira Stefanowa i Tamary Kotewskiej oraz "Świadkowie Putina" Witalija Manskiego.

Zdjęcia na temat: kategorie nagród
Wideo na temat: kategorie nagród
 • Meghan Markle z nominacją w kategorii Ikona Stylu nagród Teen Choice

  Meghan Markle nominowana w kategorii Ikona Stylu nagród Teen Choice. O głosy walczy z Blake Lively, Chadwickiem Bosemanem, Harrym Stylesem, Zendayą i grupą Migos. Jest pierwszą w historii osobą z rodziny królewskiej, która ma szansę na to wyróżnienie. Nie wiadomo czy pojawi się na gali rozdania. Księżna Sussex, podobnie jak Kate Middleton, doceniana jest za swój styl. Wybierane przez nią kreacje

 • Agnieszka Wosińska: Dobry rok dla polskich aktorek

  Agnieszka Wosińska negatywnie ocenia pominięcie kategorii "charakteryzacja" na tegorocznej gali Polskich Nagród Filmowych. Cieszy się natomiast z nagrody dla Aleksandry Koniecznej, której talent docenia o dawna. Jej zdaniem w 2018 roku w polskim kinie było wiele bardzo ciekawych ról kobiecych.

 • Kinga Preis o Wężach: Jeśli dostanę zaproszenie, to się pojawię

  Kinga Preis jest jedną z nominowanych do tegorocznych Węży - nagród dla najgorszych filmowych produkcji roku. Aktorka ma szansę na niechlubną statuetkę w kategorii "występ poniżej talentu" (za rolę w filmie "#wszystkoGra"). W rozmowie z Piotrem Parzyszem Preis przyznała, że o nominacji dowiedziała się od sąsiadów. Dodała jednak, że jeśli dostanie zaproszenie na galę, to z przyjemnością się na

Dyskusje na temat: kategorie nagród