• Informacje na temat:

  katharine hepburn

Artykuły na temat: katharine hepburn
 • "Agenci NCIS": Michael Weatherly i "Małe kobietki"

  ...zobaczyć m.in. Winionę Ryder, Susan Sarandon, Kirsten Dunst, Claire Danes i Christiana Bale'a (ekranizacja z 1994 roku w reżyserii Gillian Armstrong); Elizabeth Taylor (1949 r.) czy Katharine Hepburn...

 • Brytyjski aktor Nigel Terry nie żyje

  Znany brytyjski aktor Nigel Terry zmarł w wieku 69 lat. Przyczyną śmierci gwiazdora filmu "Excalibur" była rozedma płuc.

 • "Shogun": Richard Chamberlain przyznał, że jest homoseksualistą. Dziś jednak żałuje...

  ..., gdzie grał w teatrze. Wybierał zróżnicowane role. W komedii "Wariatka z Chaillot" (1969) partnerował Katharine Hepburn, w dramacie biograficznym "Kochankowie muzyki" (1971) wcielił się w Piotra...

 • Meryl Streep: Można mnie pochwalić

  Ma trzy Oscary, osiem Złotych Globów i dwie Emmy. Jako aktorka Meryl Streep potrafi zagrać wszystko. Wygląd i uroda nigdy nie miały dla niej szczególnego znaczenia. Przez jednych uważana za zjawiskową, dla innych brzydula, przez wiele lat walczyła z licznymi kompleksami.

 • Katharine Hepburn na znaczkach

  Gwiazda klasycznego hollywoodzkiego kina, Katharine Hepburn, doczekała się znaczków pocztowych ze swoją podobizną. Znaczki dostępne są w sprzedaży w całych Stanach.

 • Katharine Hepburn we wspomnieniach

  Nowojorski Broadway odda we wtorek, 1 lipca, cześć Katharine Hepburn, wybitnej gwieździe kina, zmarłej w niedzielę, 29 czerwca. Także w Hollywood przyjaciele i koledzy po fachu aktorki, złożyli w Alei Sław hołd czterokrotnej zdobywczyni Oscara. Twórcy wspominali wyjątkowość gwiazdy "Afrykańskiej królowej", która odeszła w wieku 96 lat.

 • Katharine Hepburn: Hołd w Wenecji

  Podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji zostanie pokazana odrestaurowana wersja "Summertime" - słynnego filmu z udziałem zmarłej kilka dni temu Katharine Hepburn. Będzie to hołd dla wielkiej gwiazdy kina - czterokrotnej zdobywczyni nagrody Akademii - która odeszła w niedzielę, 29 czerwca, w wieku 96 lat. Za "Summertime" aktorka otrzymała jedną ze swoich licznych nominacji do Oscara.

 • Katharine Hepburn grzmi zza grobu

  Katharine Hepburn, zmarła kilkanaście dni temu wielka gwiazda kina, nie zezwoliła na wydanie swoich wspomnień za życia. Książka ukazała się więc drukiem dopiero teraz, w piątek, 11 lipca. Okazuje się, że zakaz publikacji, który stanowczo wyegzekwowała sędziwa aktorka, miał swoje uzasadnienie. W tekście można bowiem wyczytać mnóstwo złośliwości i krytyki pod adresem obecnych królowych ekranu.

 • Cate Blanchett odkrywa Hepburn

  Cate Blanchett ( "Niebo" , "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" ) zagrała ostatnio wielką gwiazdę kina Katharine Hepburn. Zdobywczyni Oscara wcieliła się w niedawno zmarłą gwiazdę na planie filmu "The Aviator" Martina Scorsese ( "Gangi Nowego Jorku" ). Australijka twierdzi, że dzięki temu występowi doceniła osiągnięcia wielkiej poprzedniczki.

 • Stylowa Audrey Hepburn

  Uczestnicy ankiety zorganizowanej przez brytyjski magazyn "What To Wear Magazine", za najbardziej stylową filmową bohaterkę wszech czasów uznali Holly Golightly, którą w słynnym filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" zagrała Audrey Hepburn. Najgorzej ubraną ekranową postacią okrzyknięto Muriel Heslop, bohaterkę "Wesela Muriel", w którą wcieliła się Toni Collette.

Dyskusje na temat: katharine hepburn