• Informacje na temat:

  katharine hepburn aktorka

Artykuły na temat: katharine hepburn aktorka
 • Katharine Hepburn: Kobieta dobra do ciekawych kłótni

  Była silną i niezależną kobietą, która całe swoje życie podporządkowała miłości do jednego mężczyzny. "Nie jestem w stanie wyobrazić sobie świata, w którym zabrakło Katharine Hepburn" - pisano w 2003 roku po śmierci aktorki.

 • Katharine Hepburn we wspomnieniach

  Nowojorski Broadway odda we wtorek, 1 lipca, cześć Katharine Hepburn, wybitnej gwieździe kina, zmarłej w niedzielę, 29 czerwca. Także w Hollywood przyjaciele i koledzy po fachu aktorki, złożyli w Alei Sław hołd czterokrotnej zdobywczyni Oscara. Twórcy wspominali wyjątkowość gwiazdy "Afrykańskiej królowej", która odeszła w wieku 96 lat.

 • Katharine Hepburn: Hołd w Wenecji

  Podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji zostanie pokazana odrestaurowana wersja "Summertime" - słynnego filmu z udziałem zmarłej kilka dni temu Katharine Hepburn. Będzie to hołd dla wielkiej gwiazdy kina - czterokrotnej zdobywczyni nagrody Akademii - która odeszła w niedzielę, 29 czerwca, w wieku 96 lat. Za "Summertime" aktorka otrzymała jedną ze swoich licznych nominacji do Oscara.

 • Katharine Hepburn grzmi zza grobu

  Katharine Hepburn, zmarła kilkanaście dni temu wielka gwiazda kina, nie zezwoliła na wydanie swoich wspomnień za życia. Książka ukazała się więc drukiem dopiero teraz, w piątek, 11 lipca. Okazuje się, że zakaz publikacji, który stanowczo wyegzekwowała sędziwa aktorka, miał swoje uzasadnienie. W tekście można bowiem wyczytać mnóstwo złośliwości i krytyki pod adresem obecnych królowych ekranu.

 • Cate Blanchett odkrywa Hepburn

  Cate Blanchett ( "Niebo" , "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" ) zagrała ostatnio wielką gwiazdę kina Katharine Hepburn. Zdobywczyni Oscara wcieliła się w niedawno zmarłą gwiazdę na planie filmu "The Aviator" Martina Scorsese ( "Gangi Nowego Jorku" ). Australijka twierdzi, że dzięki temu występowi doceniła osiągnięcia wielkiej poprzedniczki.

 • "Summertime" zamknie festiwal w Wenecji

  Pokaz odrestaurowanej wersji filmu "Summertime" z 1955 roku będzie ostatnim akcentem tegorocznego, 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Obraz jest dziełem słynnego, nieżyjącego już reżysera Davida Leana ( "Doktor Żywago" ), a główną rolę zagrała w nim Katharine Hepburn ( "Żebro Adama" ). Aktorka zmarła w czerwcu, w wieku 96 lat.

 • Hollywood wspomina zmarłe gwiazdy

  Mijający rok był wyjątkowo smutny, jeśli chodzi o ilość wybitnych twórców kina, którzy odeszli na zawsze. W 2003 roku zmarli m.in. czterokrotna zdobywczyni Oscara Katharine Hepburn, największy z filmowych amantów Gregory Peck, mistrz komedii Bob Hope, ekranowy "twardziel" Charles Bronson, wielki Brytyjczyk Alan Bates, aktor i tancerz Donald O'Connor, gwiazdor kina i telewizji Robert Stack, Jeanne...

 • Posiadłość za 28 mln dolarów

  Dom legendarnej aktorki Katharine Hepburn został wystawiony na sprzedaż. Posiadłość położoną w Old Saybrook w stanie Connecticut obecny właściciel wycenia na 28 mln dolarów.

 • Angelina Jolie jak Ingrid Bergman

  Clint Eastwood ma nową muzę. Według gwiazdora, Angelina Jolie jest jak ikony starego hollywoodzkiego kina - Katharine Hepburn czy Ingrid Bergman.

 • Ostatnia żyjąca gwiazda "Przeminęło z wiatrem". Olivia de Havilland kończy 104 lata

  ...zrezygnowała z produkcji, reżyser rozpoczął gorączkowe poszukiwania następczyni. Kolejno odmawiały jednak wszystkie wielkie gwiazdy: Katharine Hepburn, Vivien Leigh, Loretta Young i Barbara Stanwyck(...) roku aktorka zagrała w przygodowym hicie "Kapitan Blood", w którym partnerował jej nieznany wówczas jeszcze Errol Flynn. Para ponownie spotkała się na ekranie w 1938 roku w filmie "Przygody Robin...