• Informacje na temat:

  kazimierz kutz dorobek

Artykuły na temat: kazimierz kutz dorobek
 • Zmarł gwiazdor "Daleko od szosy"

  ...i serialach, często w drugoplanowych, ale zapadających w pamięć rolach. Kreował m.in. postać Koseli w "Perle w koronie" Kazimierza Kutza, grywał m.in. postaci górników (np. w "Doktorze Judymie" i "Gorącej(...) młodych aktorów. "Przez wiele lat pracy w teatrze pozostawił po sobie ogromny dorobek. Był osobą szalenie lubianą. Należał do tego pokolenia aktorów, dla których bardzo ważne było słowo; ważne było...

 • Sobociński nagrodzony za zdjęcia do "Bogów"

  Piotr Sobociński Junior, doceniony za pracę przy filmie "Bogowie", otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (Polish Society of Cinematographers - PSC), które zrzesza operatorów.

 • Wspominają Tadeusza Konwickiego

  Filmowcy i filmoznawcy wspominają zmarłego 7 stycznia wybitnego pisarza i reżysera Tadeusza Konwickiego.

 • Śląskie urodziny Kazimierza Kutza

  Śląskie urodziny Kazimierza Kutza odbędą się 23 lutego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Śląskie). W poniedziałek ten znany reżyser i parlamentarzysta skończył 80 lat.

 • Filmowcy apelują do ministra

  Grupa znanych artystów, m.in. reżyserzy Krzysztof Krauze i Kazimierz Kutz, podpisała się pod apelem środowisk filmowych do ministra kultury. Autorzy tego pisma domagają się debaty nt. przekształceń organizacyjnych, dotyczących instytucji kultury działających w sferze filmu.

 • Reżyser przede wszystkim

  Jest przede wszystkim reżyserem , a od wielu lat także politykiem. Choć mieszka teraz w Warszawie, czuje się Ślązakiem, a Śląsk sporo mu zawdzięcza. To on podarował kinu filmowy obraz tego regionu Polski. Scenarzysta, reżyser, wykładowca, senator, a obecnie poseł - Kazimierz Kutz - kończy właśnie 80 lat!

 • Obchodzi 50-lecie pracy aktorskiej

  Kazimierz Kaczor będzie świętował 50-lecie swojej pracy artystycznej podczas piątkowego (11 marca) spektaklu "Komediant" na deskach Teatru Powszechnego. Aktor gra w spektaklu Bruscona, premiera przedstawienia odbyła się 28 stycznia.

 • Polska Szkoła Filmowa na Camerimage

  Filmy zrealizowane przez słynnych przedstawicieli Polskiej Szkoły Filmowej (PSF) - Andrzeja Wajdę, Kazimierza Kutza i Wojciecha Jerzego Hasa - będą pokazywane na trwającym 15. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage w Łodzi.

 • 75. urodziny Teresy Lipowskiej

  Teresa Lipowska, która w filmowym dorobku ma m.in. role w "Rzeczpospolitej babskiej", "Rodzinie Połanieckich" i filmie "Tato", znana również jako Barbara Mostowiak z serialu "M jak miłość", skończyła w sobotę, 14 lipca, 75 lat.

 • "Róża" znowu najlepsza!

  Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego zdobył Jańcia Wodnika, główną nagrodę publiczności dla najlepszego filmu fabularnego na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2012. XIX edycję festiwalu zorganizowano we Wrześni (wielkopolskie).

Wideo na temat: kazimierz kutz dorobek
 • Być jak Kazimierz Deyna

  Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera - miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi...

 • Układ zamknięty

  Inspiracją dla scenarzystów "Układu zamkniętego", Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po… 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

 • Stacja Warszawa

  Sześć splecionych historii składa się na panoramę obyczajową i niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Igła to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska. Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina - wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy -pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa - nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka - zgorzkniałego alkoholika, który przegrał...