• Informacje na temat:

  kicz w sztuce

Artykuły na temat: kicz w sztuce
 • Kicz ekshibicjonizmu

  Dwie, sytuujące się na przeciwległych biegunach emocjonalnego ekshibicjonizmu artystyczne spowiedzi. Dwaj uznani i cenieni reżyserzy. O ile jednak "Arirang" południowokoreańskiego twórcy Kim Ki-Duka ("Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna") jest jednym z najbardziej oczekiwanych obrazów tegorocznych Nowych Horyzontów, o tyle na "Gościa" Jose Luisa Guerina ("W mieście Sylwii") czekają już tylko wierni fani hiszpańskiego artysty.

 • Gdynia: Torbicka i Stuhr na zakończenie

  W sobotę, 16 września, podczas uroczystej gali zamykającej 31. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdynia poznamy tegorocznych laureatów. Wśród najczęściej wymienianych tytułów - poza "Placem Zbawiciela" - znajdują się "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego oraz wyświetlany w piątek, 15 września, "Bezmiar sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego. Gospodarzami uroczystości, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym, będą Grażyna Torbicka i Maciej Stuhr.

 • "Zazdrość i medycyna": Retro bez listka figowego

  W środę, 25 września, mija 40 lat od premiery "Zazdrości i medycyny" Janusza Majewskiego. Ekranizacja powieści Michała Chromańskiego była ostatnią rolą tragicznie zmarłej Ewy Krzyżewskiej, słynnej barmanki z "Popiołu i diamentu".

 • "Faszyzm znów dochodzi do głosu"

  To był jeden z najbardziej niespodziewanych powrotów na scenie muzyki alternatywnej. Billy Corgan postanowił skrzyknąć byłych kolegów (i koleżankę) z The Smashing Pumpkins, by na nowo odświeżyć blask jednej z najważniejszych grup niezależnych lat 90. XX stulecia. Jednak realizacja dobrego w zamyśle pomysłu okazał się bardzo trudna, a ostatecznie z klasycznego składu "Dyń" ostali się jedynie Corgan i perkusista Jimmy Chamberlain. Jak twierdzi lider zespołu, gitarzysta James Iha i basistka...