• Informacje na temat:

  kino projekcją

Artykuły na temat: kino projekcją
 • Projekcja filmu "Metropolis" z muzyką na żywo

  Projekt łączący kino, operę, elektronikę i rock zaprezentowany zostanie w niedzielę, 20 marca, w Teatrze Wielkim w Łodzi. Projekcji filmu "Metropolis" towarzyszyć ma muzyka wykonana na żywo przez Igora Gwadera, Agnieszkę Makówkę i Władysława Komendarka.

 • Nie tylko "Green Book". Kino Petera Farrelly'ego

  ...zrealizował poza tym duetem, a festiwal filmowy w Toronto, na którym "Green Book" zaczynał swoją drogę do sławy, zgarniając główną nagrodę, był - jak sam przyznał przed premierową projekcją - jego...

 • Kino Atlantic, wcześniej Warszawa

  Usytuowane w odległości 300 m od Wawelu, krakowskie kino Warszawa wraca do swej pierwszej, przedwojennej nazwy - ATLANTIC. Po dwumiesięcznym remoncie obiekt zyskał zupełnie nowy wystrój wnętrz. Zmieniła się aranżacja holu , pojawił się nowy bufet kinowy. Na lepszą jakość projekcji wpłynie unowocześniona aparatura nagłaśniająca.

 • Najmniejsze Projekcje Świata

  Cykl Najmniejsze Projekcje Świata to wyjątkowe pokazy oraz rozmowy z twórcami w małym gronie, w których uczestniczy jedynie 10 kinomanów, wybranych drogą losową. Kolejne spotkanie odbędzie się 4 września, o godz. 12.00, w warszawskim kinie Atlantic.

 • Rosja: Współczesne kino polskie

  ..."Jestem naprawdę wzruszony, że po latach znowu mogę znaleźć się w tej sali, która jest mi tak bliska i z którą niejedno mnie łączy" - powiedział przed projekcją Jerzy Hoffman . Reżyser przed laty(...) obecnie kontakt jest z nią bardzo mały. "Pamiętam, czym dla ludzi mojego pokolenia było polskie kino. Dawało ono okazję do spotkania z mistrzami, z jego wielkimi twórcami, ze wspaniałymi aktorami. Później...

 • Torbicka wybuduje kino!

  ...kiedykolwiek otrzymam tak wspaniałe wyróżnienie. Szczególnie, że robię to, co jest moją pasją. To rzecz, która zobowiązuje mnie, aby wybudować w Kazimierzu kino! Obiecuję" - zdradziła Grażyna Torbicka. Prawdopodobnie w przyszłym roku na Dwóch Brzegach powstanie Aleja Gwiazd, na której jako pierwsza odciśnie swoją dłoń, ta która kocha kino. W ciągu filmowego tygodnia zaplanowano blisko 200 projekcji...

 • Projekcja "Ułaskawienia" rozpoczęła Festiwal Filmów Polskich w Rosji

  ...punktu widzenia reżysera na ten temat, istotny dla narodów polskiego i rosyjskiego, dyplomata ocenił jako ważną dla zrozumienia kierunku tej dyskusji w Polsce. Z opinią, że kino jest najlepszą(...)", to najczęściej posługują się stereotypami. Tymczasem niezrozumienie logiki drugiej strony grozi popełnieniem błędów, niekiedy fatalnych. W tej sytuacji "na pomoc przychodzi kino", ponieważ to właśnie...

 • Polskie kino w czeskiej Pradze

  Projekcją filmu Nanniego Morettiego "Habemus Papam - mamy papieża" , na której obecny był reżyser, rozpoczął się w czwartek wieczorem, 22 marca, w Pradze największy - i po Karlowych Warach - najbardziej prestiżowy czeski festiwal filmowy Febiofest 2012.

 • Projekcja "Katynia" w Moskwie

  ..."Katyń" Andrzeja Wajdy zostanie pokazany 7 kwietnia w Centralnym Domu Dziennikarzy w Moskwie jako posłowie do retrospektywy polskiego filmu zatytułowanej "Kino moralnego niepokoju".

 • Najmniejsze Projekcje Świata: "Chrzest"

  Cykl Najmniejsze Projekcje Świata to wyjątkowe pokazy oraz rozmowy z twórcami w małym gronie, w których uczestniczy jedynie 10 kinomanów, wybranych drogą losową. Kolejne spotkanie odbędzie się 16 października, o godz. 12.00, w warszawskim kinie Atlantic. Widzowie obejrzą film "Chrzest".