• Informacje na temat:

  kinowy film

Artykuły na temat: kinowy film
 • "(Nie)znajomi": Polski hit kinowy

  Film "(Nie)znajomi" po pierwszym weekendzie w polskich kinach zajmował 1. miejsce w box office. W drugim tygodniu wyświetlania frekwencja była o 8 proc. wyższa - donosi dystrybutor filmu. Obraz to polska wersja włoskiego przeboju "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".

 • Film "365 dni" będzie kinowym hitem?

  Gwiazdy telewizyjnego programu "Królowe życia" jednogłośnie przyznają, że nie mogą się doczekać premiery filmu "365 dni", realizowanego na podstawie głośnej powieści Blanki Lipińskiej o tym samym tytule. Gabriel Seweryn i Rafał Grabias zdradzają, że widzieli już fragmenty produkcji. Ich zdaniem będzie ona hitem, ponieważ Polacy z roku na rok stają się mniej pruderyjni i częściej rozmawiają...

 • Podpalili kinowy ekran

  Pod koniec ubiegłego roku w Tallinie miało miejsce dość niezwykłe wydarzenie. W stolicy Estonii, będącej w 2011 Europejską Stolicą Kultury, stanął ekran, na którym wyświetlono na taśmie 35 mm bardzo wyjątkowy film.

 • Kinowy powrót Whitney Houston

  Whitney Houston planuje powrót na kinowy ekran. Piosenkarka prowadzi rozmowy w sprawie występu w nowej wersji musicalu "Błysk" z 1976 roku.

 • "Gwiezdne wojny": Fenomen nie tylko kinowy

  Zapoczątkowana w 1977 roku seria "Gwiezdne wojny" stała się światowym fenomenem. Od 14 grudnia na ekranach kin można już oglądać film "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Czy produkcji uda się pobić kolejne rekordy gwiezdnego cyklu?

 • Kinowy rekord Guinnessa pobity!

  W sobotę, 25 lutego, o godzinie 10.40 rano rekord Guinnessa w oglądaniu filmów non stop został pobity. Dokonała tego czwórka uczestników. We wrocławskim kinie Atom nowi rekordziści spędzili 166 godzin i pięć minut. Obejrzeli 66 filmów, ostatnim nim był "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli.

 • Kiedy kinowy "Ojciec Mateusz"?

  Na przełomie 2012 i 2013 roku do kin trafi film fabularny "Ojciec Mateusz" w reżyserii Macieja Dejczera, oparty na popularnym serialu Jedynki.

 • Bush: Kinowy "czarny charakter"

  Amerykański prezydent George W. Bush został wybrany filmowym "czarnym charakterem" 2004 roku. Tytuł ten, za "rolę" w kontrowersyjnym dokumencie Michaela Moore'a "Fahrenheit 9.11" , przyznali prezydentowi USA czytelnicy brytyjskiego magazynu "Total Film".

 • Krytycy o nowościach kinowych

  W tym tygodniu na ekrany polskich kin weszły cztery nowe filmy. Na który z nich warto się wybrać? Co zrobić, żeby się nie rozczarować? Lektura fragmentów recenzji kilku znanych polskich krytyków powinna ułatwić prawidłowy wybór. W końcu krytycy powinni znać się na filmach najlepiej.

 • Kinowy debiut Katarzyny Glinki

  Ma już na koncie występy w komediach: "Francuski numer" (koleżanka Karoliny Gruszki) i "Dlaczego nie!" (recepcjonistka), ale dopiero występ w filmie "Od pełni do pełni" będzie jej pierwszą główną kinową rolą. Premierę zaplanowano na 27 marca 2009 roku.

Zdjęcia na temat: kinowy film
Wideo na temat: kinowy film
 • Powstanie kinowy film inspirowany płytą Kasi Stankiewicz

  Najnowsza płyta Kasi Stankiewicz stała się inspiracją nie tylko dla malarzy i rzeźbiarzy, lecz także twórców filmowych. Na podstawie piosenek z albumu „Lucy and the Loop” nakręcony zostanie film, składający się z dziesięciu odrębnych etiud. W pracy przy projekcie wezmą udział m. in. Jacek Borcuch i Grzegorz Zgliński. Katarzyna Stankiewicz ma nadzieję, że film trafi do dystrybucji kinowej

 • Dawid Ogrodnik o serialu "Rojst": Robimy film

  "Format serialu 'Rojst' jest kinowy. Właściwie nie odczułem żadnych różnic, o których mógłbym powiedzieć 'o, teraz robię serial, więc coś się zmieniło'. Co ciekawe, nawet gdy zapyta się ekipę, co robimy, najpierw pada słowo 'robimy film'. A dokładniej - pięć filmów w ramach jednego planu, bo serial będzie składał się z pięciu odcinków" - mówi Dawid Ogrodnik o serialu "Rojst". W serialu aktor gra

 • Marta Wierzbicka chce do filmu

  Marta Wierzbicka chciałaby zagrać choćby niewielką rolę w długometrażowym filmie kinowym.

Dyskusje na temat: kinowy film