• Informacje na temat:

  kleks

Artykuły na temat: kleks
 • Kultowe piosenki z Pana Kleksa

  ..."Kaczka Dziwaczka", "Na Wyspach Bergamutach" - to muzyczne przeboje Akademii Pana Kleksa. W poniedziałek, 9 maja, ukazała się płyta z kultowymi piosenkami z filmów o Ambrożym Kleksie. Usłyszymy na niej m.in. Marylę Rodowicz i Małgorzatę Ostrowską.

 • 30. rocznica premiery "Akademii Pana Kleksa"

  Witajcie w naszej bajce! Świętowaniem 30. rocznicy premiery kinowej "Akademii Pana Kleksa" rozpocznie się 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci (22-26 czerwca).

 • Będzie płyta z "Tryumfu Pana Kleksa"

  ...17 września trafi do sklepów ścieżka dźwiękowa z czwartej części przygód Pana Kleksa. Film animowano-aktorski zatytułowany "Tryumf Pana Kleksa" w kinach pojawi się 11 dni później. Wśród artystów, których będzie można usłyszeć na płycie znajdą się Małgorzata Ostrowska i Piotr Fronczewski.

 • Filmowe Lato z Radiem Łódź

  Piotr Fronczewski, filmowy Pan Kleks z filmu dla dzieci o czarodziejskiej akademii, rozpocznie cykl pod tytułem "Filmowe Lato z Radiem Łódź" - poinformowano na antenie i stronie internetowej regionalnej rozgłośni Polskiego Radia.

 • Festiwal Soudedit 2018 w Łodzi: Andrzej Korzyński z nagrodą Człowiek ze Złotym Uchem

  Andrzej Korzyński, ceniony i szanowany kompozytor, aranżer oraz producent otrzyma podczas Festiwalu Soundedit nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem". Twórca najbardziej znany jest jako autor muzycznej oprawy do filmów o Panu Kleksie.

 • Jakim dzieckiem była Roma Gąsiorowska?

  Roma Gąsiorowska była typem wzorowej uczennicy, ale z zacięciem sportowym. Wychowała się na filmach z serii o Panu Kleksie. Teraz sama zagrała w filmie adresowanym do dzieci - "Tarapatach".

 • Piotr Fronczewski: W pewnym wieku nie należy się już niczemu dziwić

  Zagrał ponad 120 ról w filmach i serialach. Uwielbiany przez widzów za Pana Kleksa, Szpicbródkę, Franka Kimono czy niezwykły głos. Ostatnio Piotr Fronczewski dołączył do obsady serialu "W rytmie serca", gdzie gra świetnego lekarza, doktora Zycha.

 • Zmarł scenograf Jerzy Skrzepiński

  Jerzy Skrzepiński był twórcą scenografii do ponad 60 produkcji filmowych i telewizyjnych, m.in. serialu "Kolumbowie", komedii kryminalnej "Vabank" i "Akademii Pana Kleksa". Zmarł w Warszawie w poniedziałek 11 września, trzy dni po 94. urodzinach.

 • 65. urodziny Piotra Fronczewskiego

  Piotr Fronczewski, ceniony aktor filmowy i teatralny, satyryk, odtwórca ról w filmach "Hallo Szpicbródka", "Konsul", "Ziemia obiecana" i "Akademia Pana Kleksa", pamiętny Franek Kimono, będzie świętować w środę 65. urodziny.

 • Cykl "Zapomniane piosenki" na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  ..."Zapomniane piosenki - polskie filmy muzyczne" to czwarta już odsłona przeglądów polskich filmów gatunkowych zorganizowana przez TVP Kultura i Festiwal Filmowy w Gdyni. Widzowie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni obejrzą cztery polskie filmy muzyczne: "Upał" Kazimierza Kutza, "Milion za Laurę" Hieronima Przybyła, "Wielką majówkę" Krzysztofa Rogulskiego i "Akademię Pana Kleksa" Krzysztofa...

Zdjęcia na temat: kleks
Wideo na temat: kleks
 • "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7": Zosia Nowakowska jako Elsa z "Krainy lodu"

  W najbliższą sobotę, 29 kwietnia, uczestnicy show zmierzą się z postaciami z filmów. Na scenie zobaczymy między innymi: Whoopie Goldberg z filmu "Zakonnice w przebraniu 2", Marilyn Monroe z "Mężczyźni wolą blondynki", Eugeniusza Bodo – "Piętro wyżej", Janusza Rewińskiego z "Podróży Pana Kleksa". Po raz pierwszy w historii programu uczestnik wcieli się w postać animowaną. Będzie to Zosia