• Informacje na temat:

  kłosowska

Artykuły na temat: kłosowska
 • "Czterdziestolatek": Pierwsza rocznica śmierci Romana Kłosowskiego

  ...dzieciństwo i młodość, oraz ukochanej żonie, z którą szedł przez życie przez prawie 60 lat... O swojej mamie aktor mówił, że była najlepsza z najlepszych i miała serce na dłoni. Franciszka Kłosowska dbała(...) żony! Zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia - opowiadał. Krystyna Kłosowska porzuciła plany zostania aktorką i poświęciła się rodzinie. Stworzyła cudowny dom - dokładnie taki, jaki jej mąż...

 • Roman Kłosowski: Moje niepełne życie

  "Już nikt nie nazywa mnie Gapciem" - mówi 86-letni aktor.

 • "Czterdziestolatek": Roman Kłosowski cierpi na nieuleczalną chorobę...

  ...rzadko ostatnio wychodzi ze swojego mieszkania na warszawskim Mokotowie. Po śmierci żony (Krystyna Kłosowska zmarła na raka w czerwcu 2013 roku), która była nie tylko największą miłością jego życia...

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • "Czterdziestolatek": Ostatnia droga Romana Kłosowskiego

  Urna z prochami zmarłego 11 czerwca Romana Kłosowskiego spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

 • Jubileusz Romana Kłosowskiego

  Roman Kłosowski, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów komediowych i dramatycznych, będzie świętował 13 marca w gorzowskim Teatrze im. Osterwy jubileusz 55-lecia pracy artystycznej.

 • Roman Kłosowski trafił do domu opieki!

  Aktor Roman Kłosowski (89 l.) z żalem opuszczał mieszkanie, gdzie przeżył najszczęśliwsze lata z żoną.

 • Roman Kłosowski: Aktor charakterystyczny

  Obchodzi 60. rocznicę pracy artystycznej. Dowody sympatii napływają do niego z każdej strony. Mówi, że to one trzymają go przy życiu.

 • "Czterdziestolatek": Wiemy, jak spędzi święta Bożego Narodzenia Roman Kłosowski...

  Rok temu Roman Kłosowski, czyli niezapomniany Maliniak z "Czterdziestolatka", po raz pierwszy od ponad pół wieku nie zasiadł do wigilijnego stołu u boku żony. W tym roku w czasie Bożego Narodzenia aktor chce być jak najbliżej ukochanej... Święta spędzi w Poznaniu. Tam właśnie pochowana została Krystyna Kłosowska.

 • Roman Kłosowski: To już 60 lat!

  Roman Kłosowski, najbardziej znany z roli niezapomnianego technika budowlanego Romana Maliniaka w serialu "Czterdziestolatek", świętował będzie swój jubileusz. Już w sobotę, 23 marca, odbędzie się wyjątkowy spektakl z okazji 60-lecie pracy artystycznej aktora.

Zdjęcia na temat: kłosowska
Wideo na temat: kłosowska
 • Kłosowski w swoim mieszkaniu

  Fragment programu "Uwaga. Kulisy sławy" z Romanem Kłosowskim. (Uwaga/x-news)

 • Kop głębiej

  Szukający rodzinnych korzeni leciwy Niemiec, emeryt Hugo Schmidt przyjeżdża z wnukiem do wsi na Mazurach. Dom, w którym się urodził, zamieszkuje obecnie biedna polska rodzina, przesiedleńcy zza Buga, niezbyt dbający o utrzymanie porządku w gospodarstwie. Nowakowie są przerażeni wizją odebrania im przez Hugo dachu nad głową. Ale zmieniają swój stosunek do Niemca, gdy ten proponuje sporą sumę pieniędzy za spełnienie "nietypowej" prośby: chodzi o zgodę na dokonanie ekshumacji. Pod koniec wojny...

 • Jeszcze nie wieczór

  Pełnometrażowy debiut fabularny wybitnego dokumentalisty Jacka Bławuta ("Nienormalni", "Wojownik", "Born Dead"). Do Domu Aktora w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy (Jan Nowicki). Przybycie niepoprawnego ekscentryka zakłóca ustabilizowane życie mieszkańców, tym bardziej, że Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia "Fausta" J. W. Goethego. Równocześnie flirtuje z Małgorzatą - zmysłową pracownicą ośrodka (Sonia Bohosiewicz). "Jeszcze nie wieczór" to film o...