• Informacje na temat:

  kobiety jak lalki

Artykuły na temat: kobiety jak lalki
 • Jim Henson: Ojciec Muppetów

  Wszyscy kochają Muppety. Te teatralne lalki obdarzone abstrakcyjnym poczuciem humoru już od ponad czterdziestu lat pozostają popkulturowym fenomenem. Z okazji 30. rocznicy śmierci ich twórcy, Jima Hensona, cieszącego się w USA nie mniejszą estymą niż legendarny Walt Disney, przypominamy, jak doszło do ich powstania.

 • "Kobieta na krańcu świata": Prawie jak kobieta

  Japonia to najszybciej starzejąca się populacja na świecie. Japończycy są bardzo zapracowani i mają mało czasu na życie prywatne. Czy dlatego decydują się na związki ze sztucznymi kobietami, które nie mają żadnych wymagań? Jak można "zaprojektować" sobie idealną wybrankę życia? Już w najbliższym odcinku "Kobiety na krańcu świata" szokująca opowieść o epidemii samotności w Kraju Kwitnącej Wiśni.

 • Angelina Jolie jak Ingrid Bergman

  Clint Eastwood ma nową muzę. Według gwiazdora, Angelina Jolie jest jak ikony starego hollywoodzkiego kina - Katharine Hepburn czy Ingrid Bergman.

 • "Jak ognia unikam lania wody"

  ...bok sprawy, którymi czasami martwią się kobiety w odmiennym stanie. Wrócimy do nich, jak Madzia urodzi dziecko - mówi Wellman. Dziennikarka od wielu dni pracuje po dwanaście godzin na dobę. Mówi, że(...)Czego mężczyźni nie akceptują w kobietach? Kto uzależnia się od miłości? Jak wygląda ciemna strona życia gwiazd? Na czym polega praca współczesnych guwernantek? Co wyróżnia kolekcjonerów lalek? To...

 • Martyna Wojciechowska: Sięgam dalej, w nieznane

  ...wszystkich tych fantastycznych rzeczy, które bez reszty wypełniają twoje życie. Martyna Wojciechowska : - To prawda. Od czasu, kiedy kobiety uzyskały prawa wyborcze, zmieniło się wiele! Zresztą(...) hasła "kobiety na traktory" mogłyśmy pracować jako milicjantki, listonoszki czy kierowcy. Ale w gruncie rzeczy te prawa były pozorne, ponieważ kulturowo wciąż tkwiłyśmy w pułapce tradycyjnych ról. I tak...

 • Magdalena Mielcarz: Dość życia pod dyktando innych

  Magdalena Mielcarz była zmęczona dotychczasowym wizerunkiem. Twierdzi, że jest już dojrzałą kobietą i nie ma ochoty wyglądać jak mała dziewczynka. Nie chce też dłużej spełniać oczekiwań innych ludzi, a tego właśnie kobiety uczone są już od dziecka. Gwiazda namawia inne kobiety do odważnego wyrażania swojej osobowości poprzez wizerunek.

 • Co zbierają gwiazdy kina?

  Oni nie chcą dorosnąć! Okazuje się, że największe gwiazdy światowego kina prywatnie są jak dzieci - kolekcjonują zabawki i komiksy, a nawet... sztuczne szczęki...

 • Grażyna Szapołowska: Czas dojrzałych kobiet

  To wielka dama polskiego filmu. Piękna, charyzmatyczna, uwielbiana przez kolejne pokolenia widzów. Teraz oglądamy ją w roli księżnej Eufemii. – Kostiumy sprawiają, że nasz serial jest jak piękna bajka. A widzowie to kochają - mówi Grażyna Szapołowska.

 • Natasza Urbańska: Zwariowałam na punkcie córki

  Natasza Urbańska, która jest jedną z uczestniczek telewizyjnego show "SuperSTARcie", mimo aktywnego życia zawodowego, godzi pracę na scenie z rolą... matki. Artystka opowiada, jak bawi się z córką, która, jak przyznaje, jest dla niej najważniejsza.

 • Z kart książek na ekrany

  Sfilmowanie przygód bohaterów, których kochają miliony czytelników, jest arcytrudnym zadaniem. Nie zawsze się udaje. Jednak, jak pokazuje historia polskiego kina, mamy się czym pochwalić.

Dyskusje na temat: kobiety jak lalki
 • Re: Co słychać u Natalii Oreiro?

  Jakby te damulki ,diwi ,celebrytki poszły do normalnej pracy. I pozap..li na nogach za ladą albo w magazynie to by wyglądały jak kobiety nie jak lalki. Ktoś kiedyś powiedział o Cheer cytuję "ta pani z operacji na operację jest coraz piękniejsza". Prawdziwy szacunek dla normalności,powagi wieku.

 • Re: ”Persona. Ciało Simone”...

  wysoko cenię talent i urodę pani Braunek. potrafi zagrać piekną i szlachetną kobietę, jak i wredną a także brzydką babę. Szacunek! Talent? hmmm..nie jest jakis wybijający się...a uroda? ..nigdy nie była ładna, i nie potrafiła nigdy zagrac pieknej kobiety...( nieporozumieniem było obsadzenie Jej w roli Lalki czy Oleńki)..a teraz wrecz jest bardzo brzydka, przykro to pisać, ale Pani Braunek