• Informacje na temat:

  kobiety żuławskiego

Artykuły na temat: kobiety żuławskiego
 • "Odwilż": HBO realizuje serial w reżyserii Xawerego Żuławskiego

  HBO Europe rozpoczyna przygotowania do nowego, sześcioodcinkowego serialu "Odwilż" realizowanego w Polsce w reżyserii Xawerego Żuławskiego według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

 • Weronika Rosati wygrała proces ws. książki Andrzeja Żuławskiego

  Reżyser Andrzej Żuławski i wydawca jego książki pt. "Nocnik" mają przeprosić aktorkę Weronikę Rosati i zapłacić jej 100 tys. zł zadośćuczynienia za możliwość identyfikowania fikcyjnej bohaterki książki z powódką oraz przypisanie jej "cech obraźliwych i fałszywych".

 • Andrzej Żuławski nie żyje. Znamy szczegóły pogrzebu!

  Kalwarii na tamtejszym cmentarzu rzymskokatolickim. Wielu zastanawia się, czy do Góry Kalwarii przyjadą kobiety życia Żuławskiego, czyli m.in. pisarka Manuela Gretkowska, Weronika Rosati oraz Sophie(...). Śmierć Żuławskiego była ogromnym szokiem nie tylko dla jego bliskich i rodziny, ale i dla osób, które nigdy nie spotkały go na własnej drodze. Ceremonia pogrzebowa zaplanowana została na 22 lutego...

 • "Między nami dobrze jest" : W Polsce porozumienia nie będzie

  "Między nami dobrze jest" przypomina poniekąd rewelacyjny "Rewers" Borysa Lankosza. Znów bohaterkami są kobiety, przedstawicielki trzech pokoleń, tyle że w nieco innych, bo współczesnych realiach.

 • Andrzej Żuławski miał trzy żony, ale tak naprawdę kochał inną kobietę

  ...... Jest mi bardzo ciężko pisać te słowa, ale to ważne szczególnie teraz, kiedy jego ostatni film zaczyna "żyć" własnym życiem... Pomyślcie o nim. Kosmos - napisał 17 lutego rano syn Andrzeja Żuławskiego(...) ostateczności.  Obecnie wiele też mówi się o jego małżeństwach i uczuciu do zupełnie innej kobiety niż jego trzy żony. Czytaj dalej na następnej stronie - Nie bardzo wiem, co to znaczy szczęście...

 • "Krew z krwi": Uciekając od przeszłości

  Carmen chciałaby zapomnieć o mafii. Nic z tego! Im bardziej stara się bowiem uciec od przeszłości, tym bardziej ta... depcze jej po piętach. W nowym sezonie serialu "Krew z krwi" życie dzielnej kobiety znów wisi na włosku!

 • Żuławski znowu atakuje

  Czy po lekturze wspomnień "Ostatnie słowo" kolejne ekspartnerki Andrzeja Żuławskiego pobiegną do sądu?

 • Retrospektywa Waleriana Borowczyka w Nowym Jorku

  W nowojorskim Lincoln Center zorganizowano retrospektywę twórczości plastyka i reżysera Waleriana Borowczyka. Obejmuje ona 13 filmów pełnometrażowych, filmy krótkometrażowe i ekspozycję plakatów artysty. Organizatorzy zaliczają go do "gigantów światowego kina".

 • Gretkowska zmasakrowała Żuławskiego

  Ostatnia rozmowa telefoniczna Andrzeja Żuławskiego (71 l.) z Weroniką Rosati (27 l.) musiała być przykra. - Puszczę cię z torbami! Skończysz jako żebrak pod mostem! - miała krzyczeć (według jego(...), których domaga się Weronika. Żuławski, który osobiste porachunki z Weroniką Rosati zdecydował się prowadzić w sposób publiczny nie przebierając w słowach, właśnie sam stał się ofiarą zemsty innej kobiety...

 • "Między nami dobrze jest" w kinach

  W piątek, 9 stycznia, w warszawskim kinie Muranów odbędzie się premiera filmu w reżyserii Grzegorza Jarzyny "Między nami dobrze jest" na podstawie utworu Doroty Masłowskiej. Jak powiedział Jarzyna, obraz Polski w filmie "nie jest tragiczny, jest podany w dość sympatyczny sposób".

Wideo na temat: kobiety żuławskiego