• Informacje na temat:

  komedia francuska

Artykuły na temat: komedia francuska
 • Francuska komedia pobija widzów

  Przyciągnął do kin 25 milionów widzów w Europie, zdobył 8 nominacji do Cezarów, od miesięcy na szczycie francuskiego box office. Takie sukcesy odnosi francuska komedia "Nietykalni". Film w polskich kinach już w kwietniu.

 • "Wielkie zimno": Francuska czarna komedia w polskich kinach

  Środek mroźnej zimy, podupadający zakład pogrzebowy. Nagle zjawia się ratunek... nieboszczyk. To początek "Wielkiego zimna", debiutu pełnometrażowego Gérarda Pautonnier. Film pojawi się na ekranach polskich kin w najbliższy piątek, 9 marca.

 • Francuska komedia "Wielkie zimno" powstanie w Krakowie

  W styczniu 2016 w Krakowie ruszą zdjęcia do "Wielkiego zimna", francuskiej czarnej komedii w reżyserii Gérarda Pautonniera. Projekt, który został laureatem pierwszej edycji Międzynarodowego Funduszu Filmowego w Krakowie, trafił do Polski między innymi dzięki staraniom Film Commission Poland.

 • Francuska komedia spodoba się w Polsce?

  ...córek, ten film jest właśnie dla was. Lekka, łatwa i przyjemna komedia Philippe de Chauverona ma jeszcze jeden walor. Reżyser z przymrużeniem oka bierze się bowiem za bary z budzącym emocje tematem(...) kochają. A że zrobił się z tego niezły galimatias... Była sobie razu pewnego francuska rodzina z tradycjami. Pan domu, Claude Verneuil - konserwatysta i zagorzały zwolennik generała de Gaulle'a - ma...

 • Juliette Binoche w komedii o emancypacji

  "Jak być dobrą żoną", pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa szkoła przetrwania, po otwarciu kin we Francji dwukrotnie znalazła się na pierwszym miejscu tamtejszego box office.

 • "Poznajmy się jeszcze raz": Dużo więcej niż komedia

  Najciekawsze jest to, co film Nicolasa Bedosa oferuje pod powierzchnią świetnie skonstruowanej komedii: są tu błyskotliwe dialogi, znakomita obsada i wartka akcja. Jest romantyzm, nieco sentymentalizmu, są urok i elegancja. Ale "Poznajmy się jeszcze raz" to przede wszystkim satyra diagnozująca jedną z najczęstszych współczesnych chorób cywilizacyjnych: eskapizm.

 • Przegląd francuskiego kina

  ...(aktorski duet Boon-Merad publiczność oglądała już w dobrze przyjętym "Jeszcze dalej niż Północ"). "Najpopularniejsza francuska komedia od czasu 'Nietykalnych'. Prawie sześć milionów widzów we Francji" - tak(...).: komedia "Camille powtarza rok" (2012, reż. Noemie Lvovsky; 13 nominacji do francuskich Cezarów), biograficzny "Yves Saint Laurent" (2014, reż. Jalil Lespert; o "geniuszu mody, awangardowym wizjonerze...

 • Francuski hit "Niezatapialni" od 29 marca na VoD

  ...​"Niezatapialni" to nagrodzona Cezarem przebojowa francuska komedia, która w kinach zgromadziła ponad 4 miliony widzów, stając się jednym z największych hitów roku. Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu filmowym w Cannes. W Polsce film będzie dostępny na platformach VoD.

 • "Amelia" zdominowała francuskie Cezary

  Coraz bardziej zawrotną karierę robi film Jeana Pierra Jeuneta "Amelia" . Ta wzruszająca komedia, która jest francuskim kandydatem do tegorocznego Oscara, otrzymała nominacje aż w 13. kategoriach do prestiżowych Cezarów, które są francuskimi odpowiednikami amerykańskich Oscarów.

 • Lea Seydoux: Francuska dziewczyna Bonda

  ...​Francuska aktorka Lea Seydoux obchodzi w środę, 1 lipca, 35. urodziny. Najwybitniejszą kreacją w jej karierze pozostaje nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes rola dziewczyny o niebieskich włosach w filmie "Życie Adeli".

Zdjęcia na temat: komedia francuska
Wideo na temat: komedia francuska
 • Dany Boon o filmie "Dusigrosz"

  "Podszedłem do mojej postaci od jej pozytywnych stron, ale każdy z nas ma w sobie dusigrosza" - mówi Dany Boon, który gra tytułową postać w filmie "Dusigrosz". Francuska komedia debiutuje na ekranach polskich kin 25 grudnia 2016 roku.

 • "Z miłości do gwiazd"

  i zwariowana komedia o celebrities przeniesie nas w świat, o którym wszyscy marzymy - pieniędzy, sławy i sukcesu. Najzabawniejsza od czasu " Plotki " komedia francuska, na ekranach polskich kin już(...): Catherine Deneuve i Emmanuelle Béart, które po filmie "8 Kobiet" po raz kolejny pojawiły się razem na wielkim ekranie. "Z miłości do gwiazd" to komedia o wielkim fanie kina, który nieustannie