• Informacje na temat:

  komorowska ewa

Artykuły na temat: komorowska ewa
 • Maja Komorowska: Porządkuję swoje życie

  Kochana i podziwiana – zarówno jako aktorka, profesor sztuk teatralnych, jak i mama oraz babcia. Każda jej rola to majstersztyk, przemyślany w najdrobniejszym szczególe. "Miałam wielkie szczęście" - mówi Maja Komorowska.

 • Maja Komorowska: Pożegnanie z akademią

  Spektaklem dyplomowym "Szkice z Dostojewskiego" na podstawie "Idioty" i "Braci Karamazow" Maja Komorowska kończy swą pracę pedagogiczną w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Premiera w środę, 12 lutego, w stołecznym Teatrze Collegium Nobilium.

 • Aleksy Komorowski: Media się mną nie interesują

  ..., a moje życie jest spokojne i ustabilizowane, co sprawia, że chyba jednak nie jestem zbyt ciekawym tematem dla mediów. Rozmawiała Ewa Gassen-Piekarska. Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować...

 • Bronisław Komorowski odsłonił tablicę poświęconą Danucie i Tadeuszowi Konwickim

  Na uroczystości, której inicjatorami byli mieszkańcy kamienicy, obecni byli przyjaciele małżeństwa Konwickich, filmowcy, pisarze, przedstawiciele władz Warszawy i jej mieszkańcy m.in.: Krystyna Kofta, Halina Kunicka, Magda Umer, Ewa Wiśniewska, prof. Andrzej Blikle, Jerzy Derfel, Janusz Głowacki, Marcin Latałło, Piotr Śliwowski, poseł Marcin Święcicki i Janusz Zaorski. Bronisław Komorowski...

 • Z miłości czerpię siłę

  Przeszło 30 lat temu Liliana Głąbczyńska-Komorowska wyemigrowała z Polski. Miała burzliwe życie prywatne. Jej mężem był muzyk Michał Urbaniak i reżyser Christian Duguay. Obecnie mieszka w Kanadzie. W serialu "Blondynka" gra Bellę, byłą piosenkarkę, która prowadzi przytulisko dla psów.

 • Ludzie kina odznaczeni przez prezydenta

  Kilkudziesięciu twórców kultury - filmowców, aktorów, reżyserów filmowych i teatralnych, kompozytorów, muzealników i architektów - odznaczył w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski. Wśród odznaczonych znaleźli się Marek Budzyński, Sylwester Chęciński, Anna Dymna i Stanisława Celińska.

 • Krzysztof Zanussi "reżyserem niezwykłym"

  ...12. Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych rozpoczął się w poniedziałek, 27 kwietnia, w Sandomierzu. W tegorocznej edycji w roli "reżysera niezwykłego" z sandomierską publicznością spotka się Krzysztof Zanussi, a "aktorki niezwykłej" - Maja Komorowska.

 • "Trzech kumpli" z nagrodą

  Ewa Stankiewicz i Anna Ferens otrzymały w środę Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków. Autorki nagrodzono za film "Trzech kumpli" wyemitowany w TVN.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Polska premiera

  ...projekcji legendarny przywódca Solidarności, były prezydent Lech Wałęsa został w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej przyjęty owacją na stojąco. Na widowni zasiedli także m.in.: marszałek Sejmu Ewa Kopacz...

 • Gdynia 2001: Lista filmów konkursowych

  Komitet Organizacyjny XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakwalifikował do konkursu 32 filmy - poinformowała rzeczniczka Komitetu Ewa Zychowicz. Spośród filmów konkursowych, 12 tytułów to debiuty reżyserskie. Poza konkursem zostanie pokazany film "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza. Festiwal potrwa od 10 do 15 września.

Dyskusje na temat: komorowska ewa