• Informacje na temat:

  konkurs zmierzchu

Artykuły na temat: konkurs zmierzchu
 • Pattinson - nie znaczy "Zmierzch"

  Jesteś fanem Robberta Pattinsona? Najnowszy film gwiazdora "Zmierzchu" - "Woda dla słoni" - to propozycja dla ciebie. Na inną premierę tego tygodnia - "Kod nieśmiertelności" - z pewnością udadzą się zaś miłośnicy filmu "Incepcja". Konkurencję może jednak zdystansować Vin Diesel i spółka w piątej odsłonie "Szybkich i wściekłych".

 • 15 filmów w konkursie 9. edycji Sputnika nad Polską

  ...9. edycja przeglądu Sputnik nad Polską przedstawi 15 tytułów konkursowych, wśród których znajdą się najczęściej nagradzane fabuły rosyjskie z ostatniego roku. Najlepszej z nich profesjonalne jury wręczy statuetkę Grand Prix Sputnika. Filmy zostaną również poddane ocenie widzów w głosowaniu publiczności.

 • "Faust" wygrał Sputnika nad Polską

  ..."Faust" Aleksandra Sokurowa zwyciężył w konkursie 5. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską", który zakończył się w niedzielę, 28 listopada, w Warszawie. "Palacz" Aleksieja Bałabanowa i "Portret o zmierzchu" Angeliny Nikonowej zajęły drugie i trzecie miejsce.

 • Gdynia 2004: Szczegóły

  Tegoroczny XXIX Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 13-18 września. Na czele jury konkursu głównego zasiądzie Jerzy Stuhr ( "Pogoda na jutro" ). Szefem jurorów oceniających produkcje niezależne będzie Łukasz Barczyk ("Patrzę na ciebie Marysiu"). W obu konkursach zostanie pokazanych łącznie 40 nowych filmów.

 • Krakowski Festiwal Filmowy: 2 nowe filmy

  ..."Profesor Tadeusz Lubelski, Dyrektor Artystyczny tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego postanowił, korzystając z uprawnień formalnych wiążących się ze sprawowaniem funkcji, poszerzyć listę filmów zakwalifikowanych o dwa dodatkowe tytuły" - czytamy w oświadczeniu organizatorów festiwalu. Do konkursu dołączone zostały "Kino objazdowe" Marcina Sautera oraz "Portrecista" Ireneusza...

 • Juliette Lewis zaśpiewa w Łodzi

  Znany trębacz jazzowy Chuck Mangione i aktorka Juliette Lewis będą gwiazdami 2. edycji Targowa Film Street Festival. Trzydniowa impreza, wypełniona pokazami i warsztatami filmowymi, koncertami i konkursem etiud filmowych, odbędzie się w Łodzi w dniach 9-11 lipca.

 • "Róża" najlepsza w Warszawie!

  Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego został laureatem głównego konkursu 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. O Grand Prix w Konkursie Międzynarodowym, którą przyznano w sobotę, 15 października, walczyło 20 produkcji z całego świata.

 • KFF: Jurorzy za kamerą

  ...52. Krakowski Festiwal Filmowy rusza już w poniedziałek, 28 maja. W programie znalazły się najnowsze produkcje tegorocznych jurorów konkursu dokumentalnego: Jacka Bławuta, Trulsa Lie, Petera Torbiörnssona i Tomasza Wolskiego.

 • Eurowizja: Safura faworytką?

  Na miesiąc przed konkursem Eurowizji bukmacherzy są niemal jednomyślni - główną faworytką do zwycięstwa w Oslo jest 17-letnia Safura Alizade z Azerbejdżanu.

 • Kiarostami i Haneke w Cannes

  Nowe filmy laureatów Złotych Palm - Austriaka Michaela Haneke oraz Irańczyka Abbasa Kiarostamiego - znalazły się w konkursie tegorocznej edycji imprezy. Festiwal ogłosił pełna listę filmów, które rywalizować będą o Złotą Palmę.