• Informacje na temat:

  kopiczyński aktor

Artykuły na temat: kopiczyński aktor
 • Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego

  ..."Potrafił oddać paradoksy i absurdy egzystencji w Polsce Ludowej" - napisał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński o Andrzeju Kopiczyńskim. W środę w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 13 października aktora.

 • Pietraszak o śmierci Kopiczyńskiego

  Dzięki "Czterdziestolatkowi" Andrzej Kopiczyński stał się kimś bliskim dla kilku generacji Polaków; zasłużył na naszą pamięć - powiedział Leonard Pietraszak, który na planie "Czterdziestolatka" stworzył z Kopiczyńskim wspaniały duet aktorski. Kopiczyński zmarł w czwartek, 13 października. Miał 82 lata.

 • ​Andrzej Kopiczyński nie żyje

  ...​Andrzej Kopiczyński, aktor filmowy i teatralny, najbardziej znany z roli inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek" , zmarł 12 października. Miał 82 lata. Aktor wystąpił też m.in. w serialu "Kolumbowie" i filmach "Znachor" i "Kopernik".

 • Andrzej Kopiczyński: Stworzył kultową postać PRL-u

  Andrzej Kopiczyński, któremu największą popularność przyniosła rola inżyniera Stefana Karwowskiego, stworzył tym samym jedną z kultowych postaci w PRL - powiedział prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz. Andrzej Kopiczyński zmarł w czwartek. Miał 82 lata.

 • Kopiczyński odznaczony pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

  Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzej Kopiczyński został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za "zasługi dla polskiej kultury".

 • Olbrychski o Kopiczyńskim: Łączyła nas przyjaźń jak Hamleta z Horacym

  ...- Graliśmy razem w "Hamlecie" Hanuszkiewicza; ta więź między Horacym i Hamletem, przyjaźń męska przeniosła się na nasze układy prywatne - powiedział o zmarłym w czwartek Andrzeju Kopiczyńskim Daniel Olbrychski.

 • Andrzej Kopiczyński kończy 70 lat

  Andrzej Kopiczyński, popularny polski aktor filmowy i teatralny, znany przede wszystkim jako odtwórca roli inżyniera Karwowskiego w serial u "Czterdziestolatek" , w czwartek, 15 kwietnia, kończy 70 lat. Obecnie aktor występuje m.in. w serialu "Lokatorzy".

 • Anna Seniuk: Kopiczyński to był taki mój przyszywany mąż

  ...- Jego kultura, jego wdzięk, poczucie humoru zaskarbiły sobie mój podziw - wspomina zmarłego Andrzeja Kopiczyńskiego Anna Seniuk, odtwórczyni roli Magdy w serialu "Czterdziestolatek". - Myślę, że zapadł milionom ludzi w serce, że nieprędko zapomną o jego fantastycznej kreacji - mówi aktorka w rozmowie z RMF FM.

 • Andrzej Kopiczyński: "Czterdziestolatek" ma już 80 lat

  Andrzej Kopiczyński, aktor filmowy i teatralny, najbardziej znany z roli inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek" we wtorek skończy 80 lat. Wystąpił m.in. w serialu "Kolumbowie" i filmach "Znachor" i "Kopernik".

 • Grób Andrzeja Kopiczyńskiego już tak nie wygląda

  Kiedy w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie zaniedbanego grobu Andrzeja Kopiczyńskiego, rozpętała się burza. Dzięki nagłośnieniu sprawy w ekspresowym tempie udało się jednak odnowić miejsce pochówku zmarłego przed rokiem aktora.

Wideo na temat: kopiczyński aktor
 • Nie żyje Andrzej Kopiczyński

  Aktor od dawna chorował na Alzheimera. Przebywał specjalistycznym ośrodku zajmującym się osobami z chorobą otępienną. Jego śmierć potwierdził prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

Dyskusje na temat: kopiczyński aktor