• Informacje na temat:

  kopiczyński andrzej żona

Artykuły na temat: kopiczyński andrzej żona
 • Pietraszak o śmierci Kopiczyńskiego

  Dzięki "Czterdziestolatkowi" Andrzej Kopiczyński stał się kimś bliskim dla kilku generacji Polaków; zasłużył na naszą pamięć - powiedział Leonard Pietraszak, który na planie "Czterdziestolatka" stworzył z Kopiczyńskim wspaniały duet aktorski. Kopiczyński zmarł w czwartek, 13 października. Miał 82 lata.

 • ​Andrzej Kopiczyński nie żyje

  ...​Andrzej Kopiczyński, aktor filmowy i teatralny, najbardziej znany z roli inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek" , zmarł 12 października. Miał 82 lata. Aktor wystąpił też m.in. w serialu "Kolumbowie" i filmach "Znachor" i "Kopernik".

 • Nie żyje Monika Dzienisiewicz-Olbrychska

  W sobotę, 25 czerwca, w wieku 77 lat zmarła aktorka Monika Dzienisiewicz-Olbrychska. Była żona Daniela Olbrychskiego i obecna małżonka Andrzeja Kopiczyńskiego miała wylew krwi do mózgu, który przydarzył jej się w trakcie jazdy samochodem. O śmierci aktorki i pedagog poinformował portal e-teatr.pl.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Kopiczyński, Andrzej Żuławski, Andrzej Kondratiuk, Marian Kociniak. Filmowy świat pożegnał również: Alana Rickmana, Gene'a Wildera, Michaela Cimino, Garry'ego Marshalla. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  ...40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • Pogrzeb Marka Perepeczki

  Ponad 200 osób uczestniczyło w poniedziałkowym (28 listopada) pogrzebie znanego aktora Marka Perepeczki na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Urnę z jego prochami złożyła do grobu na Starych Powązkach żona, Agnieszka Fitkau- Perepeczko. Perepeczko zmarł 17 listopada w swoim mieszkaniu w Częstochowie. Miał 63 lata. Zasłynął m.in. rolą Janosika w serial u telewizyjnym Jerzego Passendorfera.

 • Daniel Olbrychski i Monika Dzienisiewicz: Gdy się kłócili, fruwały rowery

  ...wyszła za mąż po raz trzeci, za Andrzeja Kopiczyńskiego, związek przetrwał do jej śmierci. Olbrychski na ślubnym kobiercu stawał jeszcze dwa razy, obecnie jego żoną jest Krystyna Demska. Natomiast(...) dzięki roli w "Popiołach", dopiero rozpoczynał karierę. Celnie ujął to Andrzej Wajda, który zamiast życzeń ślubnych przysłał telegram o treści: "Co robisz, kopnij się w głowę!". Mimo to Olbrychski...

 • 85. urodziny Jerzego Hoffmana

  ...podkładał jej głos; Michał Żebrowski, Aleksander Domogarow, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Seweryn, Wiktor Zborowski, Ewa Wiśniewska, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Kopiczyński, Wojciech Malajkat oraz Bohdan(...) restauracjami i ulicami, gdzie było 10 samochodów na krzyż" - mówił o "Gangsterach..." kilka lat temu w rozmowie z PAP krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki. W 1964 r. na ekranach kin pojawił się...

 • Mija 15 lat od premiery "Ogniem i mieczem"

  ...polscy aktorzy: Andrzej Seweryn - książę Jeremi Wiśniowiecki, Zbigniew Zamachowski - Michał Wołodyjowski, Wiktor Zborowski - Longinus Podbipięta, Wojciech Malajkat - Rzędzian, Daniel Olbrychski - Tuhaj-bej, Gustaw Holoubek - Kisiel, Marek Kondrat - król Jan Kazimierz, Andrzej Kopiczyński - Zaćwilichowski, Jerzy Bończak - Czapliński oraz wybitny aktor ukraiński Bohdan Stupka - Bohdan Chmielnicki. Jerzy...

 • Łódzka Filmówka: Wódka, dziewczyny i karty

  Daniela Olbrychskiego i Andrzeja Kopiczyńskiego), Marcie Lipińskiej (wyszła za mąż za operatora Krzysztofa Winiewicza, a potem Macieja Englerta) czy Ewie Stefaniak (zakochała się w studencie reżyserii(...) przedwojennym Jerzy Toeplitz, Wanda Jakubowska i Jerzy Bossak, a wśród studentów - Janusz Nasfeter, Romuald Kropat, Witold Lesiewicz i Kurt Weber. Andrzej Wajda rozpoczął tu studia rok później. Studiował na...

Zdjęcia na temat: kopiczyński andrzej żona
Dyskusje na temat: kopiczyński andrzej żona