• Informacje na temat:

  kostiumy teatralne

Artykuły na temat: kostiumy teatralne
 • Anna Mucha produkuje spektakl teatralny

  W czasie gdy instytucje kulturalne są w poważnym kryzysie finansowym z powodu pandemii, Anna Mucha podjęła się bardzo odważnego wyzwania – zamierza wyprodukować przedstawienie teatralne. Co interesujące, komedię „Przygoda z ogrodnikiem” aktorka realizuje z Jakubem Wonsem, czyli swoim obecnym partnerem życiowym oraz z Marcello Sorą, czyli byłym ukochanym.

 • Zmarł wybitny reżyser teatralny Jacques Lassalle

  ...zaskakiwał mnie tym, jak bardzo dbał o każdy szczegół i to nie tylko, gdy chodzi o grę aktorską, ale także o przestrzeń, scenografię, kostiumy, światła etc. - dodał. - O jego pracy z aktorem trudno(...) teatralnych Francji. Aktor, reżyser, pedagog, autor 9 sztuk. Ukończył studia teatralne w Conservatoire National Superieur d'Art Dramatique. W latach 1969-81 był wykładowcą paryskiego Institut d'Etudes...

 • Teatralne doświadczenia Mateusza Damięckiego

  ...? - Interesujące jest zestawienie tekstu należącego do kanonu klasyki z minimalizmem inscenizacji - scenografia i kostiumy są umowne, oryginalną przestrzenią - spektakl gramy nietypowo, bo we foyer, a także samą...

 • Teatralna wersja "Moulin Rouge"

  ...otrzymał m. in. za kostiumy). Reżyser jest już po wstępnych rozmowach z gwiazdami, które zgodziły się wziąć udział w tym ciekawym projekcie. Wszystko wskazuje zatem na to, że Kidman i McGregora podziwiać będzie można na żywo. Mając w pamięci przepych dekoracji, wspaniałych strojów i barw można spodziewać się, że w wersji teatralnej twórcy szykują zapierający dech w piersiach show.

 • Rekwizyty z serialu "Czarnobyl" trafiły do ludzi walczących z koronawirusem

  Hiszpańska firma Peris Costumes, która przygotowała kostiumy do hitowego serialu HBO "Czarnobyl", postanowiła oddać maski na twarz i inne zachowane rekwizyty w ręce osób, których starania przyczyniają się do zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 • Ubiera kobiety sukcesu

  O jego pięknych kreacjach marzą gwiazdy. Talent Macieja Zienia można podziwiać nie tylko na pokazach mody. Zaprojektował też kostiumy do "Miłości na wybiegu" i zagrał w filmie jedną z ról.

 • 80. urodziny Emilii Krakowskiej

  Szkoły Teatralnej w Warszawie; dyplom ukończenia tej uczelni otrzymała w roku 1963. Po studiach aktorskich występowała na warszawskich scenach: w Teatrze Powszechnym w latach 1964-1968, później(...). W 2013 roku Emilia Krakowska uhonorowana została Nagrodą im. Ireny Solskiej, którą przyznała jej polska sekcja Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej. Została również doceniona tytułem...

 • Beata Fido: Aktorski debiut zaliczyła w USA

  Ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Jej mentorem był Jerzy Trela. Zadebiutowała w USA, gdzie otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki teatralnej. Zagrała główną rolę w filmie "Smoleńsk". Jej najsurowszym recenzentem jest syn - mówi Beata Fido.

 • Edyta Herbuś jako Pola Negri

  W serialu o życiu Eugeniusza Bodo, gwiazdy międzywojennej kina i kabaretu, Edyta Herbuś zagrała wyrazisty epizod - wcieliła się w Polę Negri. Aktorka na planie nosiła kostiumy z epoki wypożyczone z Londynu. - Może teraz nadszedł czas, by nakręcić film o Poli Negri? - pyta retorycznie Herbuś.

 • Powrót musicali?

  Po sukcesie filmu "Moulin Rouge " , uhonorowanego kilkoma prestiżowymi nagrodami, w tym dwoma Oscarami (za kostiumy i scenografię) musicale wracają do łask producentów z Hollywood.