• Informacje na temat:

  kot który gra w trzy

Artykuły na temat: kot który gra w trzy
 • Tomasz Kot: Granie Religi to wyzwanie

  ..."Gdy usłyszałem o tym, że będzie powstawał film o profesorze Relidze, od razu pomyślałem, że bardzo chciałbym w tym projekcie wziąć udział. To taki materiał, w którym każdy aktor chciałby wystąpić" - mówi Tomasz Kot, odtwórca głównej roli w filmie Łukasza Palkowskiego "Bogowie".

 • Tomasz Kot: To, co najważniejsze

  Dotychczasowa kariera Tomasza Kota, który obchodzi w sobotę 35. urodziny, to aktorstwo skrajności. Po rewelacyjnym debiucie kinowym w "Skazanym na bluesa" (2005) aktor wprzęgnięty został na kilka lat w trybiki serialowych produkcji (był gwiazdą sitcomu "Niania") i świat głupawych komedii, by w 2010 roku powrócić do poważnego grania wyśmienitą rolą w kameralnym "Erratum" Marka Lechkiego.

 • Gierszał, Figura i Kot razem na ekranie

  ...prowadzą interesy w Niemczech. 'Yuma' to film gangsterski utrzymany w konwencji westernu, oczywiście na polską miarę. Główny bohater, Zyga, którego gra Jakub Gierszał, fascynuje się filmem '15.10 do Yumy(...) przy granicy polsko-zachodniej" - powiedziała aktorka. Z udziału w filmie zadowolony jest Tomasz Kot. "'Yuma' to kino sensacyjno-obyczajowe. Zapowiada się ciekawie. Gram tam czarny charakter, a przez...

 • Gra cieni i ciemności

  Trzy filmy - "W ciemności" Agnieszki Holland, "Sherlock Holmes: Gra cieni" Guya Ritchiego oraz animację "Kot w Butach 3D" - można oglądać na ekranach od czwartku, 5 stycznia. Kolejne trzy produkcje trafią do kin dzień później.

 • Tomasz Kot: Odkryliśmy na nowo polski folklor

  To był najdłuższy plan zdjęciowy, jaki mi się przydarzył – tak wspomina pracę nad rolą w dramacie „Zimna wojna”. Wysiłek został doceniony, bo na festiwalu w Cannes aktor zebrał znakomite recenzje. Krytycy z Wielkiej Brytanii uznali nawet, że… mógłby zagrać Bonda.

 • Marwurrumburr znaczy kot

  ...mówiąc o artyście rzucił coś o "wyższej formie bytu". Warto jednak powalczyć o młodych, dla których etykietka "world music" to obciach, i albo ograniczyliby zjawisko do niszowych imprez z muzyką ludową(...) poligrafia. "Urodziłem się niewidomy i nie wiem dlaczego / Bóg z pewnością wie, przecież tak mnie kocha / kiedy, dorosłem moja dusza już wiedziała / wtedy nauczyłem się czytać ten pełen zniszczenia świat...

 • Tomasz Kot: Sekret jego sukcesu

  ..."Bogowie" wynieśli go na szczyt! Dzięki roli Zbigniewa Religi wyjechał z Gdyni z nagrodą. Teraz nikt nie wątpi, że Tomasz Kot jest nie tylko najwyższym, ale i najlepszym aktorem w Polsce.

 • "Pokot" Agnieszki Holland: Film, który trafia w swój czas

  ..."Film, który trafia w swój czas; produkcja uniwersalna" - zapowiadają "Pokot" jego twórcy, m.in. Krzysztof Zanussi i Wiktor Zborowski. Najnowsza produkcja Agnieszki Holland zostanie pokazana na Berlinale w najbliższą niedzielę; na ekrany polskich kin film wejdzie 24 lutego.

 • Janusz Chabior: To on odkrył Tomasza Kota

  ...- Dwadzieścia lat temu w Legnicy prowadziłem klub "Gońca Teatralnego". Pojawił się tam niezwykle zdolny licealista o wzroście koszykarza - Tomasz Kot. Już wtedy pomyślałem, że w Polsce rośnie wielki aktorski talent - wspomina Janusz Chabior. Dwie dekady od tamtych wydarzeń dawny mentor i uczeń spotykają się na planie wzruszającego "Żyć nie umierać".

 • "Ich czworo": Bohosiewicz i Kot w małżeńskim trójkącie

  Tragifarsę "Ich czworo. Tragedia ludzi głupich w trzech aktach" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jerzego Stuhra będzie można oglądać od 20 lutego w warszawskim Teatrze Polonia. W rolach głównych wystąpią Jerzy Stuhr, Iza Kuna, Sonia Bohosiewicz i Tomasz Kot.