• Informacje na temat:

  kownacka

Artykuły na temat: kownacka
 • Gabriela Kownacka: Lady Gabi

  Gabriela Kownacka była jedną z najpopularniejszych aktorek polskiego filmu i teatru. Urodziła się w 1952 r. we Wrocławiu; w 1971 r. dostała się na wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły(...) "Pepsie" w reżyserii Edwarda Dziewońskiego. Kownacka była związana Teatrem Kwadrat przez kolejne trzy lata, w 1978 r. otrzymała angaż w Teatrze Współczesnym, w 1984 r. - w Teatrze Studio, a w 1999

 • Gabriela Kownacka, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, odtwórczyni pamiętnej roli Anity w komedii muzycznej "Hallo Szpicbródka", telewizyjnej publiczności znana jako Anka Kwiatkowska z serialu "Rodzina zastępcza", została pochowana we wtorek na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie.

 • Gabriela Kownacka: Mówili o niej Gabrysia, Gaba, Lady Gabi

  Kiedy zmarła Gabriela Kownacka, Polacy pogrążyli się w żałobie. To stało się 30 listopada 2010 roku. Mija właśnie osiem lat od jej śmierci. Gwiazda serialu "Rodzina zastępcza" przez kilka lat walczyła z nowotworem piersi.

 • Gabriela Kownacka nie żyje

  W wieku 58 lat zmarła Gabriela Kownacka, aktorka telewizyjna i teatralna. Od sześciu lat zmagała się z rakiem piersi.

 • Kownacka wygrała z rakiem

  Wszystko na to wskazuje, że Gabriela Kownacka powróci niebawem na plan serial u "Rodzina zastępcza" Powodem jej dotychczasowej absencji była poważna choroba.

 • Kownacka wraca do pracy

  ...nowina dla wielbicieli talentu sympatycznej aktorki, która od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową. Po raz pierwszy raka piersi u aktorki wykryto w 2004 roku. Jej znajomi mówią, że wówczas Kownacka próbowała połączyć leczenie z pracą zawodową. Niestety choroba była wymagająca i aktorka musiała pójść na zwolnienie. Kilkumiesięczne leczenie dało znakomite efekty. Kownacka wróciła na plan filmowy...

 • Gabriela Kownacka, czyli "Gabi"

  Wspomnienia bliskich, przyjaciół i współpracowników złożyły się na książkę "Gabi. Gabriela Kownacka" Romana Dziewońskiego, która ukazała się na rynku. Popularna aktorka polskiego kina i teatru zmarła 30 listopada 2010 roku.

 • Pamiętamy o Gabrieli Kownackiej?

  ...25 maja 2012 roku 60. urodziny obchodziłaby Gabriela Kownacka, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, odtwórczyni pamiętnej roli Anity w komedii muzycznej "Hallo Szpicbródka", telewizyjnej publiczności znana jako Anka Kwiatkowska z serialu "Rodzina zastępcza". Artystka zmarła 30 listopada 2010 roku.

 • Gabriela Kownacka kręci w Legnicy

  W Legnicy powstaje film fabularny według scenariusza i w reżyserii Marka Stacharskiego, w którym obok wcielającego się w główną rolę Bartosza Turzyńskiego, występują Gabriela Kownacka ( serial "Rodzina zastępcza") oraz Aleksandra Nieśpielak ( "Reich" ).

 • Gabriela Kownacka: To jemu zawdzięczała nazwisko

  ...i lubił dawać mieszkania aktorom. Zaraz po dyplomie Gabriela Kownacka dostała od dyrektora Edwarda Dziewońskiego angaż do Teatru Komedia. Odtąd jej kariera potoczyła się szybko. Ona i Waldemar(...) i mogła na mnie zaczekać". W czasie stanu wojennego Gabriela Kownacka, wówczas aktorka warszawskiego Teatru Współczesnego, została mamą. Syn Gabrieli i Waldemara Kownackich otrzymał imię Franciszek. Na...

Zdjęcia na temat: kownacka
Wideo na temat: kownacka
 • "Policjantki i policjanci": Na komendzie pojawia się Monika...

  Wielu z fanów serialu wciąż zadaje sobie pytanie, czy do serialu wróci jeszcze Monika Kownacka (Małgorzata Szapował), była partnerka Krzyśka Zapały (Wojciech Sukiennik). W dzisiejszym odcinku widzów czeka niespodzianka: zobaczcie, dlaczego Kownacka ponownie pojawi się na komendzie!

 • Czołówka serialu "Rodzina Zastępcza"

  Pewna przesympatyczna rodzinka: mama Anka (Gabriela Kownacka), tata Jacek (Piotr Fronczewski), nastoletnia córka Majka (Monika Mrozowska) i młodszy od niej, Filip (Sergiusz Żymełka) zdecydowali się na ...założenie rodziny zastępczej. Zamieszkała wraz z nimi trójka „przysposobionych” małolatów: Zosia (Misheel Iargalsajkhan), Eliza (Aleksandra Szwed) i Romek (Aleksander Ihnatowicz) i tak się

Dyskusje na temat: kownacka