• Informacje na temat:

  krauze

Artykuły na temat: krauze
 • Znamy finalistów Nagrody im. Krzysztofa Krauze

  Poznaliśmy finalistów Nagrody im. Krzysztofa Krauzego. Szansę na statuetkę mają: Ewa Podgórska za dokument "Diagnosis", Piotr Subbotko za film "Dziura w głowie" oraz Xawery Żuławski za "Mowę ptaków".

 • Pogrzeb Antoniego Krauzego

  Reżyser Antoni Krauze został we wtorek, 20 lutego, po południu pochowany w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Falenicy. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, a także m.in. wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński oraz szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

 • Joanna Kos-Krauze: Marzy mi się film o pamięci, utracie

  ...- Marzy mi się film o pamięci, utracie. Ostatnio sięgnęłam po książkę Mariusza Szczygła "Nie ma" o braku. Sądzę, że trzeba mieć bardzo dużo odwagi, żeby chodząc ścieżkami utraty, nie zgorzknieć, nie przestraszyć się - powiedziała PAP reżyserka Joanna Kos-Krauze, żona wybitnego twórcy Krzysztofa Krauze, współautorka filmów "Mój Nikifor", "Papusza", "Ptaki śpiewają w Kigali".

 • Laur Cisowy dla Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze

  Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze to tegoroczni laureaci Laura Cisowego - dorocznej nagrody organizatorów Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami" w Nowogardzie. Wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej.

 • Nie żyje Antoni Krauze

  Nie żyje Antoni Krauze, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. O śmierci 78-letniego autora takich obrazów, jak "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" i "Smoleńsk" - poinformowały w środę, 14 lutego, późnym wieczorem media: tygodnik "Do Rzeczy" i TVP Info. Krauze zmarł po wielu tygodniach walki z ciężką chorobą.

 • Krauze o Jedwabnem

  Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze pracują wspólnie nad scenariuszem filmu fabularnego na temat wydarzeń w Jedwabnem, który następnie chcieliby przenieść na ekran.

 • We wtorek pogrzeb Antoniego Krauzego

  We wtorek odbędzie się pogrzeb reżysera Antoniego Krauzego. Tego dnia w kościele oo. Dominikanów na warszawskim Służewie odprawiona zostanie msza żałobna, następnie reżyser zostanie pochowany na cmentarzu w Falenicy.

 • Pogrzeb Krzysztofa Krauzego

  Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata filmu oraz instytucji kultury pożegnali wybitnego reżysera Krzysztofa Krauzego, który został w środę, 7 stycznia, pochowany na cmentarzu w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie).

 • Kto otrzyma Nagrodę im. Krzysztofa Krauze?

  ...17 grudnia 2016 poznamy laureata pierwszej edycji Nagrody im. Krzysztofa Krauze.

 • Grzegorz Królikiewicz laureatem Nagrody im. Krzysztofa Krauze

  ...17 grudnia po raz pierwszy przyznano Nagrodę im. Krzysztofa Krauze. Otrzymał ją Grzegorz Królikiewicz za film "Sąsiady".

Zdjęcia na temat: krauze
Wideo na temat: krauze
 • Anna Samusionek o filmie "Smoleńsk"

  Mam nadzieję, że „Smoleńsk” będzie dobrym filmem od strony artystycznej – podkreśla Anna Samusionek. Twierdzi, że nie zagrała w filmie Antoniego Krauze, ponieważ podziela opinię części społeczeństwa co do zamachu w Smoleńsku. Dla niej udział w produkcji był tylko kolejnym zadaniem aktorskim. Gwiazda „Na Wspólnej” cieszy się też z możliwości współpracy z Antonim Krauze.

 • Anna Samusionek: Nie zagrałam w filmie "Smoleńsk" z powodu swoich przekonań politycznych

  Mam nadzieję, że „Smoleńsk” będzie dobrym filmem od strony artystycznej – podkreśla Anna Samusionek. Twierdzi, że nie zagrała w filmie Antoniego Krauze, ponieważ podziela opinię części społeczeństwa co do zamachu w Smoleńsku. Dla niej udział w produkcji był tylko kolejnym zadaniem aktorskim. Gwiazda „Na Wspólnej” cieszy się też z możliwości współpracy z Antonim Krauze. Film „Smoleńsk

Dyskusje na temat: krauze