• Informacje na temat:

  krolowa angielska elzbieta

Artykuły na temat: krolowa angielska elzbieta
 • Jane Seymour uhonorowana przez Królową Elżbietę

  W czwartek wieczorem angielska aktorka Jane Seymour przyleciała samolotem ze swego domu w Ameryce do Anglii, aby odebrać wielkie wyróżnienie z rąk Królowej Elżbiety - Order Imperium Brytyjskiego (Order of the British Empire). Gwiazda, która obecnie kończy swój najnowszy film "Blackout", została ponadto zaproszona wraz z mężem na grę w golfa z członkami rodziny królewskiej.

 • "Randka z królową: : Angielskie Kopciuszki

  Jest 8 maja 1945 roku. Data podpisania pokoju, który zakończył II wojną światową na kontynencie europejskim. Cała Europa szaleje ze szczęścia. Ludzie wychodzą na ulice i świętują. W Wielkiej Brytanii premier Winston Churchill informuje rodaków, że równo o północy ustaną walki, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko świętować Dzień Zwycięstwa (VE-Day). W "Randce z królową", w tej ogólnonarodowej fecie chcą wziąć udział także brytyjskie księżniczki, w tym następczyni tronu - przyszła królowa...

 • Blanchett znowu zagra Elżbietę

  Shekhar Kapur, twórca głośnego w 1998 roku filmu "Elżbieta", rozpoczął prace nad kontynuacją opowieści. Reżyser ma nadzieję, że Cate Blanchett ( "Niebo" , "Włamanie na śniadanie" , "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" ), odtwórczyni tytułowej roli, ponownie wcieli się w postać angielskiej królowej. Znakomita kreacja w filmie "Elżbieta" zapoczątkowała międzynarodową karierę australijskiej aktorki.

 • Kidman: Zagrać królową

  Nicole Kidman ( "Żony ze Stepford" , "Godziny" ) chciałaby przed zakończeniem kariery zagrać brytyjską królową Elżbietę I. Aktorka podobno rozmawiała już na ten temat z Bazem Luhrmannem ( "Romeo i Julia" ), którego chce namówić na reżyserię projektu.

 • Idealna do roli... królowych!

  Mimo że jest znakomitą aktorką, to nie miała dotąd szczęścia do nagród. Ma na koncie zaledwie jedną nominację do Oscara za film "Miłość i śmierć w Wenecji" (1998). Czy ten stan rzeczy zmieni się za sprawą jej najnowszego obrazu - Jak zostać królem"?

 • Gwiazdy dla królowej

  Muzyczne legendy zaśpiewały dla Elżbiety II na scenie przed Pałacem Buckingham z okazji jubileuszu monarchini.

 • Królowa odrzuciła rolę w komedii

  Brytyjska królowa Elżbieta II odrzuciła propozycję zagrania samej siebie w telewizyjnej komedii "Little Britain".

 • Colin Firth odznaczony przez królową

  Colin Firth, zdobywca Oscara za rolę Jerzego VI w filmie "Jak zostać królem", spotkał się w weekend z królową Elżbietą II. Monarchini odznaczyła artystę Orderem Imperium Brytyjskiego.

 • Nowy akcent królowej Elżbiety II

  Brytyjska aktorka Helen Mirren, która sportretowała Elżbietę II w oscarowym filmie "Królowa" z 2006 oku. uważa, że akcent królowej brytyjskiej w ostatnich latach uległ zmianie. Monarchini pozwala sobie na większą swobodę i czasem brzmi wręcz jak "osoba z ludu"...

 • Blanchett powraca jako Elżbieta I

  Premiera sequela oscarowego filmu "Elizabeth" odbędzie się we wrześniu podczas festiwalu filmowego w Toronto. Cate Blanchett powtórzy w "Golden Age" kreację Elżbiety I.