• Informacje na temat:

  krolowa danii

Artykuły na temat: krolowa danii
 • Królowa Elżbieta II nie zasiądzie do wigilijnego stołu! Wiadomo dlaczego!

  ...brakuje. Na dworze królowej Danii - Małgorzaty II - nie może natomiast zabraknąć świątecznego piwa, które przygotowują co roku browary Carlsberg i Tuborg. Doskonałe do gęsi faszerowanej suszonymi...

 • Sting: Trubadur dla królowej

  Na ostatniej płycie "Songs From The Labirynth" Sting sięgnął po utwory XVI-wiecznego kompozytora Johna Dowlanda, grającego na lutni. Były lider The Police został zaproszony do zaprezentowania tych nagrań przed królową Elżbietą II.

 • Królowa Małgorzata II przed trudną próbą. Diagnoza nie pozostawia złudzeń

  Specjaliści z kopenhaskiego szpitala Rigshospitalet niestety nie mieli dla niej pocieszających wieści. Choroba męża królowej Danii Małgorzaty II (77 l.) - 83-letniego księcia Henryka - postępuje, a jej skutki są nieodwracalne. Przed małżonkami trudna próba.

 • "Kochanek królowej": Źle się dzieje w państwie duńskim

  Rok 1766. W Europie rozwija się Oświecenie, Dania pozostaje jednak ostatnią twierdzą starego porządku. Na tamtejszy dwór przybywa angielska księżniczka, Karolina Matylda, by zostać królową Danii i żoną Chrystiana VII, uznawanego za szalonego. Jej życie odmieni przybycie niemieckiego lekarza, dr Struensee, zwolennika oświeceniowych reform. Razem odmienią na zawsze oblicze kraju.

 • Królowa Elżbieta II i książę Filip: Początki ich małżeństwa nie były łatwe! Tego ślubu miało nie być

  ...i Danii, ale także rodowego nazwiska. To Elżbieta wybrała sobie Filipa na męża. Gdy go poznała w 1939 roku, miała zaledwie 13 lat. Uczyła się w domu, była odizolowana od świata. Przystojny 18-latek zrobił...

 • Koncerty 2012: Oczekiwanie na Królową

  Madonna, Metallica, Guns N'Roses - ta trójka pojawia się najczęściej wśród pogłosek i niepotwierdzonych informacji na temat koncertowego roku 2012. Plotki odstawiamy na bok i poniżej przedstawiamy w telegraficznym skrócie najważniejsze imprezy tego roku.

 • Świat jest przesiąknięty zdradą

  W serialu "Gra o tron" Nikolaj Coster-Waldau gra bezwzględnego rycerza i brata królowej. Dzięki tej roli, pochodzący z Danii aktor, rozpoczął karierę w Los Angeles i dołączył do pierwszej ligi Hollywood.

 • Nie oglądajcie tego serialu z dziećmi!

  W serialu "Gra o tron" Nikolaj Coster-Waldau gra bezwzględnego rycerza i brata królowej. Dzięki tej roli, pochodzący z Danii aktor, rozpoczął karierę w Los Angeles i dołączył do pierwszej ligi Hollywood.

 • Magda Gessler wspomina wizytę słynnej gwiazdy! "Zabrała duży kosz pyszności i nigdy nie wróciła, by za niego zapłacić"

  ...dla koneserów. Przyjeżdżają tu  ludzie z całego świata – z Nowego Jorku, Los Angeles, Paryża, Rzymu, Sztokholmu czy Danii" – mówi w rozmowie z Agencją Newseria Lifestyle Magda Gessler. Wśród gości...

 • Tina Turner: Jeden koncert

  67-letnia Tina Turner zapowiedziała na początku XXI wieku wycofanie z muzycznego biznesu. "Muzyczna Babcia" dała się jednak namówić na jeden występ, który odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, w Kopenhadze, stolicy Danii.

Wideo na temat: krolowa danii
 • Kochanek królowej

  Oparta na faktach historia królewskiego trójkąta miłosnego. Opowieść o słynnym romansie duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struensee, który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii. Dramat kostiumowy, w którym fascynująca gra nieprzewidywalnych uczuć i namiętności rozgrywa się na tle walki o idee Oświecenia.

 • Królowa Śniegu

  Pełna magii i humoru przygodowa animacja dla całej rodziny na podstawie jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. Sługom...

 • Królowa Śniegu 2

  Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Jednak zamiast tego czekają go nowe wyzwania. W Krainie Lodu odradza się zło. To odbicie Orma w magicznym zwierciadle, które przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Złoczyńca, obwołując się Królem Śniegu, zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele –...