• Informacje na temat:

  krótki przewodnik

Artykuły na temat: krótki przewodnik
 • Przewodnik rockowy: U.K. przed koncertem w Krakowie

  ...dekady traktowane było jako istotny, ale w sumie krótki epizod w dziejach rock'n'rolla. I gdy już się nikt tego nie spodziewał, w 2007 r doszło do próby reaktywowania grupy. Tyle tylko, że tym razem nie(...) gitarzysta czeskiego pochodzenia Alex Machacek (UKZ, Planet X, BPM) i Gary Husband (perkusja, m.in. Allan Holdsworth, Level 42, Jack Bruce, Gary Moore, Billy Cobham). Czytaj poprzedni odcinek "Przewodnika...

 • Przewodnik rockowy. Koronacja King Crimson

  ...wymagała specjalnego i mocno zagmatwanego artykułu! Czytaj poprzednie odcinki "Przewodnika rockowego"

 • Przewodnik rockowy: Wrześniowe dzieci rewolucji Marca Bolana

  Dokładnie 40 lat temu ukazał się słynny post-hippisowski hymn grupy T. Rex. Jej lider, Marc Bolan, zginął tragicznie w 1977 roku, krótko przed swoimi 30. urodzinami. W ramach "Przewodnika rockowego" przybliżamy sylwetkę ikony glam rocka.

 • Przewodnik rockowy. 80 lat Johna Mayalla

  ...80 lat temu, 29 listopada 1933 roku na świat przyszedł John Mayall, nazywany często ojcem białego bluesa. To właśnie jemu poświęcony jest ten odcinek "Przewodnika rockowego".

 • Przewodnik rockowy. Neil Peart: Nie tylko bębny

  ...12 września 1952 roku na świat przyszedł Neil Peart, nie tylko perkusista, ale także autor tekstów słynnej kanadyjskiej grupy Rush. Z tej okazji w ramach "Przewodnika rockowego" przybliżamy sylwetkę tego muzyka.

 • Przewodnik rockowy. Neal Schon i jego Podróż

  ...! Czytaj także: Journey: Podróż trwa Poprzednie odcinki "Przewodnika rockowego"

 • Przewodnik rockowy. Uriah Heep: Koncertowe wicemistrzostwo świata

  ..."Przewodnika rockowego"

 • Przewodnik rockowy: Jeff Lynne - artystyczny spadkobierca Beatlesów

  ...większość tzw. "kompozycji" powstaje zazwyczaj z przypadku, poprzez rozwinięcie jakiegoś krótkiego motywu, najczęściej zresztą wykorzystywanego w refrenie. Reszta to bełkot, który szybko zapominamy(...) zespołem. Czytaj poprzednie odcinki "Przewodnika rockowego"

 • Przewodnik rockowy: Bill Bruford. Arcymistrz na emeryturze

  ...krótkim okresie, kiedy okazało się, że "to nie jest to", założyciele formacji - Jon Anderson i Chris Squire, postanowili zwrócić się do Bruforda, aby rzucił studia i wrócił do grania. Ten się zgodził(...), że Bill i Carolyn wciąż są razem! Czytaj poprzednie odcinki "Przewodnika rockowego"

 • Przewodnik rockowy. Alan Parsons: Mistrz Abbey Road

  Jak łatwo się domyśleć, tę serię pytań skwitowałem krótkim słowem z dodatkiem wykrzyknika: - Można! Ponieważ jednak nie zajmuję się pisaniem o urodziwych i długonogich, ale krótkometrażowych (jeśli(...) małżeństwa - Jeremy'ego i Daniela. Czytaj poprzednie odcinki "Przewodnika rockowego"!

Dyskusje na temat: krótki przewodnik