• Informacje na temat:

  krystyna i witold pyrkosz

Artykuły na temat: krystyna i witold pyrkosz
 • Jańcio Wodnik dla Witolda Pyrkosza

  Aktor filmowy i teatralny Witold Pyrkosz odbierze honorową nagrodę podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. W trakcie odbywającego się w lutym we Wrześni (Wielkopolskie) wydarzenia widzowie obejrzą ponad 50 filmów.

 • "M jak miłość": Teresa Lipowska i Witold Pyrkosz, seniorzy rodu Mostowiaków

  Seniorzy rodziny Mostowiaków, Barbara i Lucjan, to najsłynniejsze serialowe małżeństwo. Teresa Lipowska i Witold Pyrkosz wcielają się w "M jak miłość" w tę sympatyczną parę już od 14 lat.

 • Ostatnie pożegnanie Witolda Pyrkosza

  W Górze Kalwarii (Mazowieckie) pożegnano w piątek aktora teatralnego i filmowego Witolda Pyrkosza. Zmarłego żegnała rodzina, współpracownicy, fani. "Zapamiętamy go jako pełnego inwencji, pasji, nowych pomysłów" - napisał w okolicznościowym liście prezydent RP Andrzej Duda.

 • Witold Pyrkosz spocznie w piątek w podwarszawskiej Górze Kalwarii

  Pogrzeb Witolda Pyrkosza odbędzie się w piątek w Podwarszawskiej Górze Kalwarii - informuje Katolicka Agencja Informacyjna Uroczystości pogrzebowe zmarłego w sobotę aktora, "króla polskich seriali", rozpocznie o godzinie 13 żałobna msza święta.

 • Witold Pyrkosz, czyli wino, kobiety i śpiew!

  W Wigilię, 24 grudnia, Witold Pyrkosz kończy 85 lat. Niezapomniane kreacje stworzył w takich produkcjach, jak "Janosik", "Vabank", "Czterej pancerni i pies". Przypomnijmy najważniejsze role aktora oraz przyjrzyjmy się życiu seniora rodu Mostowiaków.

 • Wspominamy polskich artystów, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Danuta Szaflarska, Krystyna Sienkiewicz, Witold Pyrkosz, Władysław Kowalski, Tadeusz Chmielewski, Wisław Michnikowski. Wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Żmijewski lepszy niż Kubica

  ...czterokrotnie odbierał ufundowaną przez ten sam tygodnik Telekamerę, w tym raz Złotą. Listę telewizyjnych idoli uzupełniają: Jerzy Owsiak, Krystyna Czubówna, Janusz Gajos, Zbigniew Zamachowski, Tadeusz Sznuk, Marek Kondrat, Elżbieta Jaworowicz, Grażyna Torbicka, Adam Małysz, Robert Janowski, Ewa Drzyzga, Witold Pyrkosz i Cezary Żak.

 • Rozpoczyna się 25. festiwal filmowy Prowincjonalia

  ...oraz autor książek i komiksów przyrodniczych Tomasz Samojlik.  Zaplanowano też m.in. spotkanie z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetką, autorami książki "Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki(...) i Witold Pyrkosz. Rozstrzygnięcie Prowincjonaliów i wręczenie nagród odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę.

 • Prowincjonalia: Jańcio Wodnik dla Anny Seniuk

  ...wyróżnienia Prowincjonaliów są już m.in. Jerzy Gruza, Franciszek Pieczka, Andrzej Kondratiuk, Krystyna Feldman, Wiesław Gołas, Maja Komorowska, Janusz Morgenstern i Witold Pyrkosz. Rozstrzygnięcie(...) prowincjonalnego nauczyciela, romansującą z młodym lekarzem. Oczywiście pamiętana jest też z "Konopielki" Witolda Leszczyńskiego, gdzie zagrała u boku Krzysztofa Majchrzaka - powiedział Rafał Górecki...

 • "Chce się żyć" Pieprzycy wygrywa Prowincjonalia

  ..., Jańcia Wodnika za artystyczny dorobek życia odebrał Witold Pyrkosz. Prowincjonalia to przegląd promujący wartościowe filmy fabularne, telewizyjne i dokumentalne o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej(...) nagrody honorowej w poprzednich latach byli m.in. Anna Milewska, Jan Jakub Kolski, Krystyna Feldman, Franciszek Pieczka, Andrzej Kondratiuk, Kazimierz Kutz, Kazimierz Karabasz i Sylwester Chęciński...

Zdjęcia na temat: krystyna i witold pyrkosz
Dyskusje na temat: krystyna i witold pyrkosz