• Informacje na temat:

  kryzys zwany

Artykuły na temat: kryzys zwany
 • Brygada Kryzys powraca!

  Po 10 latach hibernacji po raz kolejny odrodziła się Brygada Kryzys. Pierwszy koncert tej legendarnej polskiej formacji odbędzie się 30 kwietnia w Gdyni. Co ciekawe, Robert Brylewski i Tomasz Lipiński w planach mają także pracę nad kolejnym albumem zespołu.

 • Kryzys trwa. Gościnnie Muniek Staszczyk

  Niebawem ukażą się dwa nowe wydawnictwa płytowe legendy polskiej nowej fali, grupy Kryzys z Warszawy: zbiór nagrań archiwalnych oraz nowa EP-ka z Muńkiem na wokalu.

 • "Blue Jasmine": Allen przezwycięża kryzys

  Oto bowiem umywający ręce od aktualności społeczno-politycznych twórca nagle zmierzył się z ekonomicznym kryzysem, który zrestrukturyzował finansową elitę Stanów Zjednoczonych. W filmowym uniwersum za machlojki giełdowe mąż Jasmine ląduje w więzieniu, gdzie popełnia samobójstwo. Państwo czyści konta i szafy kobiety do cna, ją samą zostawiając na pastwę mieszkającej w San Francisco ubogiej siostry...

 • "Co robimy w ukryciu" : Wampiry w kryzysie męskości

  ...gatunku, przez filmowców zwanym mockumentem, powstał "Co robimy w ukryciu". Dwójka Nowozelandczyków - Taika Waititi i Jemaine Clement, którzy współpracowali ze sobą już choćby przy znanym z naszych(...) pokraczne chłopki-roztropki z filmu Waititiego i Clementa wyglądają jak ich chodzącą parodia. Chociaż ich metryki liczą setki lat, wcale nie zdążyli zmądrzeć ani dojrzeć. Morał? Kryzys męskości i syndrom...

 • Recenzja Paradise Lost "The Plague Within": Emeryt w skateparku

  Samael, Moonspell, Tiamat, Rotting Christ... W ostatnich latach wielu rówieśników Paradise Lost przechodziło podobną, mniej lub bardziej śmiałą, fazę powrotu do korzeni, zwaną przez mniej przychylnych kryzysem wieku średniego. Pozostaje tylko pytanie, czy warto.

 • BrainStorm: Powtórne narodziny

  W maju 2004 roku łotewską grupę BrainStorm, znaną z przeboju "Maybe", dotknęła ogromna tragedia - w wypadku samochodowym zginął basista Gundars Mausevics, zwany Muminshem. Zespół wówczas zastanawiał się, czy kontynuować działalność. - Różne rzeczy przychodzą w takich chwilach do głowy - wspomina wokalista Reynard Cowper w rozmowie z INTERIA.PL.

 • Dobre rzeczy Aloe Blacca

  Kryzys w Ameryce to główny temat soulowej płyty wokalisty Aloe Blacca "Good Things" (premiera 21 marca).

 • Douglas i Zeta Jones: Urodziny osobno

  Mimo zapewnień Michaela Douglasa o tymczasowym kryzysie w małżeństwie z Catherine Zeta Jones para spędziła urodziny - świętują je tego samego dnia! - oddzielnie.

 • "Osobliwy dom pani Peregrine" : Sierociniec niespełnionych oczekiwań

  O twórczy kryzys Tima Burtona podejrzewa się już od premiery dopracowanej wizualnie, lecz kruchej fabularnie "Alicji w Krainie Czarów". Również "Mroczne cienie" i "Wielkie oczy", które twórca zaprezentował później, nie rozwiały wątpliwości. Powrót do dziecięcego fantasy w "Osobliwym domu pani Peregrine" dawał dużą nadzieję na poprawę formy. Niestety, była to nadzieja płonna.

 • Pokaz "Zaćmy" na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  ...oślepionego księdza (Gajos) oraz cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Zajączkowska). "Moim celem jest, by zewnętrzne wydarzenia stały się drugorzędne wobec tego, co dzieje się w psychice mojej bohaterki przeżywającej psychiczny kryzys. Stanęła ona na moralnym rozdrożu. Jeżeli chce odkupienia, musi potępić całe swe dotychczasowe życie, przyjąć zupełnie inną hierarchię wartości" - mówił po...

Zdjęcia na temat: kryzys zwany
Dyskusje na temat: kryzys zwany