• Informacje na temat:

  krzysztof klenczon w chicago

Artykuły na temat: krzysztof klenczon w chicago
 • Krzysztof Klenczon: Grać głośno!

  ...35 lat temu, 7 kwietnia 1981 r. w szpitalu w Chicago zmarł Krzysztof Klenczon, autor wielu przebojów Czerwonych Gitar, w prasie często nazywany "polskim Johnem Lennonem".

 • Krzysztof Klenczon: Zbuntowany anioł

  Polskim odpowiednikiem Johna Lennona nazywany był Krzysztof Klenczon, wraz z Sewerynem Krajewskim współtwórca ogromnego sukcesu Czerwonych Gitar. Co ciekawe, obaj muzycy obchodzili urodziny w odstępie niespełna dwóch tygodni. 14 stycznia przypada 70. rocznica przyjścia na świat nieżyjącego od 1981 roku Klenczona.

 • Krzysztof Klenczon na starych zdjęciach we wspomnieniach. Stan Borys przy urnie

  ..."Powiedz stary, gdzieś ty był" - śpiewali fani jego dawną piosenkę, gdy przyjechał do Warszawy na koncert z Chicago. "Co to ma być, koncert życzeń?" - odpowiadał rozbawiony. Potem znów wyjechał do USA i tam zginął w wypadku samochodowym w kwietniu 1981 roku.

 • Krzysztof Klenczon: To już 30 lat

  ..."Historia jednej znajomości", "Biały krzyż","Kwiaty we włosach", "Wróćmy na jeziora" - te przeboje, mimo upływu lat, znane są do dziś. Ich kompozytor, Krzysztof Klenczon zmarł 7 kwietnia 1981 r. w Chicago. "To był zbuntowany anioł" - mówi o nim Jerzy Skrzypczyk.

 • Tramwaj imienia Krzysztofa Klenczona

  Gratka dla wielbicieli talentu Krzysztofa Klenczona. We wtorek (4 października) nowa Pesa Swing, której patronem został muzyk, przejedzie trasą Klenczona: z Gdańsk-Oliwa, Wita Stwosza - Wrzeszcz - Hucisko. Tramwajem pojedzie żona Klenczona Alicja "Bibi" Klenczon-Corona.

 • Koncert Wspomnień dla Krzysztofa Klenczona

  Czerwone Gitary i ich goście zagrają największe przeboje Krzysztofa Klenczona 12 listopada w Sali Kongresowej w Warszawie, w 30. rocznicę śmierci i 70. urodzin legendarnego kompozytora, wokalisty, gitarzysty, zwanego polskim Johnem Lennonem.

 • Śmierć Klenczona: To nie był przypadek?

  Wdowa po Krzysztofie Klenczonie 31 lat po jego śmierci twierdzi, że okoliczności tragicznego wypadku nie zostały do końca wyjaśnione.

 • Tajemnicze zgony gwiazd muzyki

  .... Jedną z metod jest m.in. samoduszenie poprzez zaciskanie szyi np. paskiem. Teorię o przypadkowym uduszeniu miał potwierdzać brak listu pożegnalnego. Krzysztof Klenczon (1981 r.) - "To właściwie do(...) pocięto w nowym aucie hamulce. To mogła być zwariowana fanka" - mówiła "Przekrojowi" Alicja Klenczon-Corona, żona polskiego muzyka, który zmarł w Chicago po wypadku samochodowym z udziałem pijanego kierowcy...

 • Czerwone Gitary w marmurze

  Członkowie Czerwonych Gitar uczcili pamięć o Krzysztofie Klenczonie specjalnie skomponowanym utworem "Epitafium dla Krzyśka". W kwietniu minie 25. rocznica tragicznej śmierci muzyka. "Wszystko, co(...)", "Wróćmy na jeziora". Klenczon zmarł po wypadku drogowym w Chicago. Jego prochy spoczęły na cmentarzu w Szczytnie. W liście skierowanym do zespołu przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego...

 • Czerwone Gitary: 40 koncertów na 40-lecie

  ..." - wspomniał Skrzypczyk. Czerwone Gitary powstały w 1965 roku w Gdańsku. Od tego czasu dały ponad 2500 koncertów. Zespół kojarzony jest głównie z Sewerynem Krajewskim i Krzysztofem Klenczonem, kompozytorami takich przebojów jak "Kwiaty we włosach", "Nie zadzieraj nosa", "Powiedz stary gdzieś ty był". Klenczon był członkiem zespołu od początku do 1970 roku (zmarł w USA w 1981), natomiast Krajewski od...