• Informacje na temat:

  krzysztof wójcik

Artykuły na temat: krzysztof wójcik
 • Platynowe Lwy dla Krzysztofa Zanussiego

  Krzysztof Zanussi - reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, producent, eseista, filozof - odbierze statuetkę Platynowych Lwów podczas gali finałowej 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w sobotę, 21 września 2019 roku.

 • Wojciech Wójcik pracuje nad nowym serialem

  Wojciech Wójcik, reżyser niezwykle popularnego serialu "Ekstradycja", pracuje nad kolejną telewizyjną opowieścią. Zdjęcia do "Sfory", realizowane głównie w Warszawie, zakończą się w pierwszych dniach marca. Wójcik mówi, że "Sforę" i "Ekstradycję" łączy gatunek - są to seriale policyjne, sensacyjne. Oba portretują polską rzeczywistość "z pierwszych stron gazet".

 • Kino jak spowiedź. Reżyser Krzysztof Zanussi kończy 80 lat

  Jego twórczość jest z jednej strony wyrzutem sumienia dla wszystkich, którzy sprzedają swe człowieczeństwo, a z drugiej nadzieją dla tych, którzy popadają w rozpacz - pisał prof. UKSW ks. Janusz Balicki o Krzysztofie Zanussim. Twórca m.in. "Barw ochronnych" i "Iluminacji" obchodził 17 czerwca 2019 roku 80 urodziny.

 • Krzysztof Zanussi reaguje po emisji "Nic się nie stało"

  Po telewizyjnej premierze dokumentu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" Krzysztof Zanussi opublikował na swoim Facebooku oświadczenie, w którym zapowiada wystąpienie na drogę sądową przeciwko twórcom filmu.

 • "Milionerzy": 7 lat temu padła główna wygrana! Jak brzmiało pytanie?

  Dokładnie 7 lat temu - 28 marca 2010 roku - w programie "Milionerzy" padła pierwsza i jedyna dotychczas główna wygrana. Milionerem został Krzysztof Wójcik ze Szczecina. Jak brzmiało pytanie za milion?

 • To on wygrał pierwszy milion!

  Przyznaje, że niewiele pamięta z chwili po wygraniu miliona. "Chyba przez pół godziny wpatrywałem się w ekran i podobno miałem oczy jak pięć złotych" - śmieje się Krzysztof Wójcik, zwycięzca głównej nagrody w "Milionerach"

 • Znamy laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Wieloletni dyrektor Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych Ryszard Kirejczyk, dokumentalista Paweł Kędzierski, scenarzysta Andrzej Mularczyk i operator Jerzy Wójcik znaleźli się wśród tegorocznych laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wyróżnienia wręczono we wtorek, 18 grudnia, w Warszawie.

 • Ogólnopolska premiera filmu "Kameleon"

  Najnowszy fabularny film Janusza Kijowskiego "Kameleon" to kryminał, nawiązujący do kina moralnego niepokoju. Ogólnopolska premiera obrazu odbyła się w poniedziałek, 19 listopada, w Olsztynie. W roli Kameleona występuje Piotr Machalica. W filmie grają także: Artur Steranko, Ewa Błaszczyk, Jerzy Bończak, Magdalena Wójcik, Krzysztof Stroiński, Henryk Talar, Karol Strasburger i Marcin Troński.

 • "Milionerzy": Gdzie mieści się siedziba prezydenta? Wiedzielibyście?

  Dwanaście pytań, trzy koła ratunkowe, Hubert Urbański i milion jako główna nagroda. W polskiej edycji teleturnieju "Milionerzy" najwyższą stawkę udało się zgarnąć tylko Krzysztofowi Wójcikowi w 2010 roku i Marii Romanek w 2018 roku. Jakie pytania sprawiają trudności uczestnikom gry?

 • Tworzymy zgrany duet!

  Z czego się śmieją? Dlaczego tworzą kabaret? Co sądzą o koleżankach po fachu? - Niby jesteśmy osobnymi bytami, ale świetnie się rozumiemy - mówią o sobie. Oto rozmowa z czołowymi polskimi kabareciarzami, Robertem Górskim i Marcinem Wójcikiem.

Wideo na temat: krzysztof wójcik
 • "Milionerzy”: Padła główna wygrana!

  Już niebawem widzowie poznają nowego milionera! Po raz drugi w historii programu Hubert Urbański wręczył czek na milion złotych! Przy ostatnim pytaniu nie zabrakło nuty niepewności oraz ogromnego stresu. Kto powtórzył sukces Krzysztofa Wójcika z 2010 roku? Ten zwycięzca będzie dużym zaskoczeniem, dostarczając niezapomnianych emocji! Kim jest tajemniczy milioner? Jak brzmiało pytanie warte