• Informacje na temat:

  krzyżanowska

Artykuły na temat: krzyżanowska
 • Nie żyje aktorka Bożena Krzyżanowska

  Bożena Krzyżanowska odeszła w wieku 61 lat. O śmierci aktorki poinformował Teatr Nowy w Poznaniu. Widzowie zapamiętali ją dzięki rolom w serialach "M jak miłość" czy "Na dobre i na złe".

 • Koncert charytatywny dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej

  ...skarbami polskiej kultury" - napisała Anna Dymna. Przypomniała, że Budzisz-Krzyżanowska wiele lat temu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. "Przez kilkadziesiąt lat walczyła z bólem, pogłębiającą się(...) magiczne, bo stworzone z pasji i miłości" - napisali wolontariusze w dołączonym liście. Teresa Budzisz-Krzyżanowska urodziła 17 września 1942 r. w Tczewie. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej...

 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska: Stanęła oko w oko ze śmiercią

  ...-Krzyżanowska dostawała dyplom, była w ciąży. Wiedziała o tym Halina Gryglaszewska, opiekunka roku, ówczesna dyrektorka Teatru Rozmaitości. Chcąc pomóc obiecującej wychowance, zaproponowała jej etat. "Przyjęłam(...) Budzisz-Krzyżanowska trafiła do tzw. drużyny Wajdy. Mistrz uważał, że można jej w ciemno powierzyć każde zadanie, bo jest "najwybitniejszym polskim aktorem". Dowiódł tego, obsadzając ją w roli Hamleta...

 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska papieżycą

  Wielka dama polskiego teatru - Teresa Budzisz-Krzyżanowska - przygotowuje się do roli papieżycy. W Teatrze Ateneum w Warszawie trwają próby przed premierą sztuki, w której argentyńska autorka Esther Vilar opisała Joannę Drugą. Premiera w reżyserii Edwarda Wojtaszka już w sobotę, 24 stycznia, na Scenie 61.

 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska: Kobieta współczesna

  Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek Teresa Budzisz-Krzyżanowska, kończy w poniedziałek, 17 września, 70 lat. Najwybitniejsze role stworzyła na scenicznych deskach. "W teatrze aktor może się przynajmniej bronić. W filmie wszystko jest w rękach reżysera" - tłumaczy swą niechęć do X muzy.

 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski laureatami Wielkiego Splendora

  Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski zostali laureatami Wielkiego Splendora - nagrody Teatru Polskiego Radia. Nagrody wręczono w poniedziałek podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

 • Radek Krzyżanowski z Kamp!: Polska muzyka zaczyna być dostrzegana

  O pracy w zachodnim studiu, wpadkach na koncertach i coraz lepszej pozycji polskiej muzyki na świecie porozmawialiśmy z Radkiem Krzyżanowskim z grupy Kamp! 26 czerwca zespół wystąpi na specjalnej muzycznej barce w okolicach warszawskiego klubu Temat Rzeka, w ramach cyklu H&M Loves Music.

 • Sława Przybylska opiekuje się chorym mężem. Co dalej z koncertami?

  Trudne chwile w życiu piosenkarki Sławy Przybylskiej. Jej mąż Jan Krzyżanowski od roku bardzo ciężko choruje i wymaga całodobowej opieki.

 • Nagrody dla wybitnych

  Aktorki Maja Komorowska i Teresa Budzisz-Krzyżanowska oraz kompozytor Krzysztof Penderecki znaleźli się w gronie laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Cielecka gra u Kolskiego

  Magdalena Cielecka gra główną bohaterkę najnowszej produkcji Jana Jakuba Kolskiego. W filmie "Wenecja" występują również Agnieszka Grochowska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Grażyna Błęcka-Kolska.

Zdjęcia na temat: krzyżanowska
 • Mikołaj Krawczyk, czyli Paweł Krzyżanowski z "Pierwszej miłości"
Dyskusje na temat: krzyżanowska
 • Re: "Plebania": Karolina Muszalak nie chciała robić kariery przez łóżko. Odeszła w zapomnienie

  Gdyby miała talent albo urodę, to zrobiłaby karierę podobnie jak panie Nehrebecka, Seniuk, Dykiel, Krzyżanowska, Śląska, Hanin, Ludwiżanka... Wymieniać można bez końca. Niestety Bozia poskąpiła jednego i drugiego, dlatego za swoje porażki obwinia utalentowane piękne kobiety, które obrzuca brudem. Kto oglądał Plebanię, wie, jak mierny warsztat aktorski pani posiada, urodę też nie może się

 • Re: "M jak miłość": Jakiej płci będzie dziecko Natalki?

  Był taki serial niedawno. "Głęboka woda" o pracownikach MOPS. Świetna obsada m.in. Marcin Dorociński, Teresa Budzisz - Krzyżanowska, Gabriela Muskała. Prawie nikt go nie oglądał. Niewiele osób ma ochotę patrzeń na nędze również na ekranie.

 • Re: "Na dobre i na złe": Narkotykowe skandale w serialach

  Wcale nie. Magdalena Zduńska była w bardzo ciężkim stanie, wręcz krytycznym. Z kolei Julia Radosz-Krzyżanowska miała lekkie powikłania i już po paru odcinkach wróciła do domu, do Marii Radosz. Natomiast Kinga i Piotr przeżywali cięższe chwile, więc proszę o nie przytaczanie FAŁSZYWYCH informacji. Dziękuję :))