• Informacje na temat:

  książce postaciami

Artykuły na temat: książce postaciami
 • Berlinale: Te filmy walczą o Złotego Niedźwiedzia

  ..."Berlin Alexanderplatz" Burhana Qurbaniego, czyli mroczna odyseja luźno oparta na książce Alfreda Doeblina, jest jednym z filmów konkursu głównego 70. Berlinale. Z klimatem tej opowieści kontrastuje pełen ciepła, empatii i bezinteresownej miłości "The Roads Not Taken" Sally Potter.

 • Jan Nowicki: Dziki seks, kobieta z charakterem

  Jedną z wyrazistych postaci sportretowanych w książce "Dżentelmeni PRL-u" jest Jan Nowicki. Jego odważne wypowiedzi na temat kobiet ubarwiają ostatni rozdział publikacji autorstwa Emilii Padoł.

 • Serialowa kontynuacja "Milczenia owiec"

  ...wcześniej. Oparty na książce Harrisa i wyreżyserowany przez Ridleya Scotta film "Hannibal" trafił do kin w 2001 roku. Jego akcja rozgrywała się jednak o wiele później niż akcja fabuły planowanego...

 • Książka "To nie jest hip-hop. Rozmowy" wkrótce w sprzedaży

  ...8 czerwca do sprzedaży trafił książka "To nie jest hip-hop. Rozmowy", czyli pionierka na polskim rynku wydawniczym publikacja, będąca zbiorem 20 wywiadów z wyjątkowymi postaciami z polskiej sceny hiphopowej.

 • Edward Żebrowski: Mentor

  ...film. Znakomicie pracował też z aktorami: rzucał dwa, trzy słowa, które tłumaczyły im, co mają robić, po jaką emocję sięgnąć". Jak wspomina Maja Komorowska w książce Jakuba Sochy "Żebrowski...

 • Fascynujący David Lynch

  Nie lubi zdradzać szczegółów życia prywatnego ani wykładać sensu swoich filmów - mówi o Davidzie Lynchu Richard A. Barney. W swej książce "David Lynch" pisarz przytacza najbardziej znane i głośne wywiady z reżyserem.

 • Sekret pierwszego małżeństwa Krystyny Jandy

  Krystynę Jandę w pierwszym małżeństwie z Andrzejem Sewerynem denerwowały jego uwagi dotyczące jej aktorstwa - zdradza w swojej książce przyjaciółka gwiazdy, Zuzanna Łapicka. Podobno Seweryn był bardziej przejęty jej premierami niż ona sama.

 • ​"Małe kobietki" : Cudowne lata

  ..."Małe kobietki" Louisy May Alcott doczekały się pięciu wcześniejszych adaptacji kinowych, a zaledwie dwa lata temu BBC wyprodukowało oparty na jej książce miniserial. Historię sióstr March zna niemal każdy. Nawet jeśli ktoś nie miał z nią (lub którąś z jej ekranizacji) bezpośredniej styczności, to mógł o niej usłyszeć w innych działach kultury - chociażby w odcinku "Przyjaciół", w którym...

 • "Poniedziałkowe dzieci" Patti Smith trafią do telewizji

  Stacja Showtime wyprodukuje serial oparty na wspomnieniowej książce Patti Smith "Poniedziałkowe dzieci" - poinformował "Hollywood Reporter".

 • Grażyna Wolszczak: Zjawiskowa uroda

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Ja wam pokażę!", opartego na książce Katarzyny Grocholi. W postać głównej bohaterki filmu, Judyty, wcieliła się gwiazda "Wiedźmina" i serial u "Na wspólnej" - Grażyna Wolszczak.

Zdjęcia na temat: książce postaciami
Dyskusje na temat: książce postaciami
 • Re: Umarł król, niech żyje król!

  Czytam książkę i muszę powiedzieć, że pomimo iż serial jest genialny to do pięt nie dorasta książce. Nie dlatego, że jest źle zrobiony, ale dlatego, że nie można filmem oddać jej głębi, a przede(...) z sag jest lepsza, bo obie powinny być obowiązkowe. W grze o tron mamy właściwie bohatera zbiorowego, ale autor pozwala nam się dobrze zapoznać nawet z postaciami trzecioplanowymi dzięki czemu