• Informacje na temat:

  książka poniedziałka

Artykuły na temat: książka poniedziałka
 • "Aktorki. Odkrycia": Nowa książka Łukasza Maciejewskiego

  ..."Aktorki. Odkrycia" to najnowsza książka Łukasza Maciejewskiego - znanego dziennikarza oraz cenionego krytyka filmowego i teatralnego. To już trzecia część serii, której bohaterkami są polskie aktorki. Premiera książki odbyła się w poniedziałek, 9 października, w kinie Atlantic w Warszawie.

 • "Sąsiady": Prawdziwy z niego zabijaka

  W filmie "Sąsiady", wyreżyserowanym przez powracającego po latach wizjonerskiego twórcę Grzegorza Królikiewicza, w jednej z głównych ról zobaczymy kompozytora i wokalistę Marka Dyjaka.

 • Poniedziałek o seksie z księdzem

  Na rynku ukazała się książka Jacka Poniedziałka (45 l.) "Wyjście z cienia", w której aktor zdecydował się opowiedzieć otwarcie o swoim życiu prywatnym, bez tajemnic i mitów.

 • Script Fiesta: Festiwal dla scenarzystów

  W Warszawie trwa festiwal dla scenarzystów Script Fiesta. W ciągu 5 dni uczestnicy wezmą udział w 45 godzinach wykładów, warsztatów, paneli, dyskusji i spotkań autorskich. Gośćmi tegorocznego festiwalu będą między innymi: John Vorhaus - twórca kultowego sitcomu "Świat według Bundych" oraz nagrodzony Orłem za scenariusz "Bogów" Krzysztof Rak.

 • Woody Allen przerwał milczenie. Opowiedział o stosunkach seksualnych z adoptowaną córką byłej partnerki

  ..."Apropos of nothing" to książka, która namieszała w życiu osób związanych z Woody Allenem (84 l.). Przeciwko jej wydaniu protestowali m.in. syn Ronan Farrow i córka Dylan O'Sullivan, która oskarżyła ojca o molestowanie. Reżyser w swoim pamiętniku zapewnia, że jest niewinny. Odnosi się także do związku z córką byłej partnerki Mii Farrow (75 l.)

 • Długo oczekiwane książki

  Takich książek od dawna brakowało wszystkim, którzy chcieli zgłębić tajniki filmu. W poniedziałek w Krakowie odbędzie się spotkanie z autorami książek: "Historia myśli filmowej" i "Podstawy wiedzy o filmie

 • "Klan": Daniel kolejną książkę napisze o ciotce Dorocie!

  ..., że liczy na to, iż wszyscy będą chcieli, bo książka, którą napisał, to świetny materiał na serial. - To niech mi pan teraz powie, nad czym pan pracuje - Orłowska nagle zmieni temat rozmowy(...) i powiedzieć jej, czego dotyczyć będzie jego druga książka. - O ludziach z hospicjum... - zacznie. - W książce o sekcie wspominał pan o hospicjum - przerwie mu Marta. Ross uśmiechnie się do niej...

 • Arka Noego: Nowy album i książka

  W najbliższy poniedziałek, 28 maja, ukaże się nowy album Arki Noego, słynnego dziecięcego zespołu założonego przez Roberta Friedricha, byłego gitarzystę grupy Acid Drinkers. Płyta "Mamatata mam 2 lata" zawiera premierowy materiał. Tymczasem w sprzedaży ukazała się książka poświęcona Arce Noego.

 • "Hotel 52": Weronika Rosati nie pojawiła się w sądzie, bo trafiła do szpitala!

  Weronika Rosati, czyli Maria z "Hotelu 52", nie pojawiła się w poniedziałek na procesie sądowym dotyczącym sprawy związanej z książką Andrzeja Żuławskiego. Prawnicy poinformowali, że artystka znalazła się w szpitalu. Powodem jest uraz nogi, którego doznała we wrześniowym wypadku.

 • Harry: 15 książek na sekundę!

  Siódmy, ostatni już tom przygód Harry'ego Pottera natychmiast stał się w Wielkiej Brytanii bestsellerem, bijąc wszelkie rekordy.