• Informacje na temat:

  księżna diana i elżbieta ii

Artykuły na temat: księżna diana i elżbieta ii
 • Sekrety domów księżnej Diany. Nieznane oblicze "królowej ludzkich serc" przeraża

  ...pytania odpowiada Deb Stratas w wydanej ostatnio książce "At Home with Diana” (W domu z Dianą). Domów, w których przez całe życie mieszkała księżna, było jedenaście. Wśród nich były m.in. Highgrove(...) sentymentalne obrazki z romansów Barbary Cartland, ulubionej lektury Diany. W Highgrove księżna Diana zaskoczyła Karola  Domem Diany, z którym wiążą się dwie bardzo intymne dla niej historie, była wiejska...

 • Film o śmierci Diany wzbudza kontrowersje

  Kontrowersje na festiwalu w Cannes wzbudziła projekcja filmu dokumentalnego "Unlawful Killing" na temat śmierci księżnej Diany. W dokumencie powtarzane są spiskowe sugestie, jakoby za tę śmierć mogły odpowiadać brytyjskie elity. Pokazane zostało ponadto zdjęcie umierającej księżnej.

 • Księżna Diana: mija 19 lat od jej śmierci. Wokół tego wypadku wciąż jest wiele wątpliwości

  ...i samobójczymi myślami wytrzymała jeszcze 8 lat. Do roku 1992, który królowa Elżbieta II nazwała "strasznym". To wtedy Karol i Diana ogłosili separację, a w księgarniach ukazał się bestseller Andrew Mortona "Diana(...)Diana poznała brytyjskiego następcę tronu pod koniec 1977 roku, kiedy to przybył do rodzinnej posiadłości Spencerów na zaproszenie jej 6 lat starszej siostry Sary. To właśnie Sara początkowo brana...

 • Elżbieta II nie obejrzy "Królowej"

  Brytyjska królowa Elżbieta II nigdy nie zdecyduje się pójść na seans nominowanej do Oscara "Królowej" Stephena Frearsa, gdyż nie chce patrzeć, jak ktoś inny odgrywa jej rolę.

 • A miało być tak pięknie! Meghan w potrzasku jak Diana?

  ...innej znawczyni brytyjskiego dworu, Melanie Bromley, Meghan zaczyna być rzeczywiście krytykowana w przykry sposób, podobnie jak kiedyś księżna Diana. "Media publikowały o niej plotki, zanim w końcu(...) królewskiej Sarah Bradford. Czy „toksyczna” siła monarchii ma potencjał, by uderzyć także w Meghan?  Trzeba mieć nadzieję, że nie. Księżna Sussex ma kochającego męża, a Diana miała ekscentrycznego...

 • Film o "królowej ludzkich serc"

  Dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts zagrała księżną Dianę w filmie, który przedstawiać będzie dwa ostatnie lata życia "Lady Di".

 • Książę Karol i księżna Camilla świętują 15. rocznicę ślubu! Ukrywają problemy w swoim związku?!

  Książę Karol (71 l.) i księżna Camilla (72 l.) niedługo, bo 9 kwietnia, będą świętować swoją 15. rocznicę ślubu. Ich miłość była od samego początku kontrowersyjna i dopiero po wielu latach mogli zostać małżeństwem. Jednak czy ich związek jest naprawdę szczęśliwy? Wiele wskazuje na to, że nie do końca...

 • Watts boi się porównań z Lady Di

  Naomi Watts ma wielkie obawy dotyczące tego, jak zostanie odebrany film o księżnej Dianie, w którym gra główną rolę. Najbardziej boi się, że ekranizacji nie zaakceptują synowie zmarłej w 1997 roku w wypadku samochodowym Lady Di.

 • Pogrzeb księżnej Diany pełen był niedomówień

  Księżna Diana (+36 l.) zginęła w tragicznym wypadku 31 sierpnia 1997 roku. Jej pożegnanie w dniu pogrzebu wzbudziło wiele emocji.

 • Książę Harry bohaterem filmu

  Życie brytyjskiego księcia Harry'ego - syna słynnej księżnej Diany i drugiego w kolejności pretendenta do brytyjskiego tronu - posłuży za podstawę dla scenariusza filmowego.