• Informacje na temat:

  kto z polaków dostał oscara

Artykuły na temat: kto z polaków dostał oscara
 • Nie będzie Oscarów w TVP

  ..."pokazywanie gali oscarowej na żywo jest nieopłacalne, ma małą oglądalność i telewizja nie będzie w tym czasie spełniać swojej misji". W efekcie TVP wiadomość o tym, kto dostał Oscara, poda w programach(...)80. edycja wręczenia jednych z najgłośniejszych nagród filmowych na świecie odbędzie się 24 lutego. W tym roku będzie to uroczystość interesująca dla Polaków, bo są aż trzy "polskie" nominacje...

 • Oscary 2019: Dla kogo statuetki?

  W nocy z 24 na 25 lutego już po raz 91. wręczone zostaną Oscary, czyli najważniejsze nagrody w filmowym świecie. Kto w tym roku ma największe szanse na statuetki?

 • Oscar dla syna W. Marczewskiego?

  Polak Filip Marczewski znalazł się w gronie nominowanych w tegorocznej edycji tzw. studenckich Oscarów. Kto z piątki nominowanych dostanie statuetkę, okaże się 10 czerwca. Oprócz filmu Marczewskiego "Melodramat", nominowano też studenckie obrazy z Danii, RPA, Niemiec i Hiszpanii. W sumie o nominacje ubiegało się 29 produkcji z 22 krajów - podała agencja dpa.

 • Odszedł Andrzej Wajda: To koniec pewnej epoki

  W niedzielę, 9 października, skończyła się pewna epoka w polskim kinie. Odszedł twórca polskiej szkoły filmowej, laureat Oscara, twórca tak wybitnych filmów, jak "Kanał", "Ziemia obiecana", "Popiół i diament". Andrzej Wajda zmarł w momencie, kiedy jego ostatni film, "Powidoki" będzie walczył o najbardziej prestiżowe wyróżnienie na świecie - o nominację do Oscara.

 • Najgorzej oceniane filmy w historii

  Kto mógłby przypuszczać, że w świecie pogrążonym w pandemii serca widzów w najróżniejszych zakątkach globu podbije polska produkcja erotyczna? Film "365 dni" od kilku tygodniu szturmem zdobywa topowe pozycje w rankingach popularności Netflixa w dziesiątkach krajów, tymczasem krytycy nie pozostawiają na nim suchej nitki. Ekranizacja bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej nie jest jedyną...

 • W poniedziałek rano naszego czasu, o godz. 5.22, Andrzej Wajda odebrał z rąk Jane Fondy honorowego Oscara za całokształt dokonań. Z tej okazji polski reżyser tuż przed ceremonią rozmawiał w Los Angeles z Piotrem Metzem i Grzegorzem Jasińskim z Radia RMF FM.

 • "Ida" przed oscarową galą

  Agata Trzebuchowska dostała rolę po tym, jak zwrócono na nią uwagę w kawiarni; Łukasz Żal przejął funkcję autora zdjęć, gdy zachorował Ryszard Lenczewski. O kulisach realizacji "Idy" i planach związanych z oscarową galą opowiada producent filmu - Piotr Dzięcioł.

 • Gwiazdy w mediach społecznościowych w maju

  ...logiki", a Katarzyna Zielińska na Instagramie deklarowała miłość do własnych dzieci. Kto z nich cieszył się największą popularnością wśród internautów?

 • Tomasz Raczek o poezji "Idy"

  ...mniej boli. Dla ludzi na Zachodzie zrozumiałe, a dla Polaków podane z pewnym znieczuleniem. To jest bardzo dobra mieszanka: i dla polskiego kina, które dzięki temu znowu zostało zauważone na świecie, i dla Polaków" - podkreślił. Jak powiedział, bardzo by sobie życzył, by Pawlikowski nie poprzestał na tym jednym filmie - pierwszym zrobionym w Polsce - ale realizował w naszym kraju także następne...

 • "Nawet czeski film może być popularny"

  Zdeněk Svěrák to wybitny czeski aktor i scenarzysta, ojciec Jana Sveraka, reżysera słynnego filmu "Kola". W 1997 roku obaj twórcy odebrali za ten obraz...