• Informacje na temat:

  który polski aktor ma raka

Artykuły na temat: który polski aktor ma raka
 • Zbiórka pieniędzy na leczenie chorego aktora Andrzeja Strzeleckiego

  Dwa koncerty - na 23 i 26 czerwca - zaplanowano, aby wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie aktora Andrzeja Strzeleckiego, chorego na nieoperacyjnego raka płuc. W mediach społecznościowych przyjaciele Strzeleckiego publikują skomponowane dla niego "Lepieje".

 • Roman Wilhelmi: Aktor, który nie szedł na skróty

  ..."Alternatywy 4" to aktorski majstersztyk. Jednak wszystko ma swoją cenę. - Robił wrażenie człowieka z wbudowanym mechanizmem wybuchowym, który eksploduje, jeżeli nie będzie innego sposobu zademonstrowania(...). Mówiono, że pił, bo na trzeźwo nie mógł sobie poradzić sam ze sobą. I w końcu alkohol zrobił swoje. W 1990 r. zdiagnozowano u niego raka wątroby, który już zaczął dawać przerzuty do płuc. Nie miał szans...

 • Robert Więckiewicz: Te filmy aktora trzeba zobaczyć

  We wtorek, 30 czerwca, swoje nieokrągłe 53. urodziny obchodzi jeden z najpopularniejszych polskich aktorów - Robert Więckiewicz. Z tej okazji prezentujemy osiem filmów z jego udziałem, które warto obejrzeć.

 • Jerzy Stuhr: Aktora nam trzeba!

  Aktor, reżyser i pedagog Jerzy Stuhr, odtwórca ról Filipa Mosza w "Amatorze", Lutka Danielaka w "Wodzireju" i Maksa w "Seksmisji", a ostatnio rzecznika papieża w zaprezentowanym w Cannes filmie włoskiego reżysera Nanniego Morettiego, kończy w środę 65 lat.

 • 10 lat temu zmarł wybitny aktor Zbigniew Zapasiewicz

  Był kwintesencją aktorstwa i teatru - wspominał Jerzy Jarocki. W filmach Zanussiego wykreował bohatera symbolizującego uwikłania polskiego inteligenta - pisano o jednym z najwybitniejszych powojennych aktorów polskich. 14 lipca mija 10. rocznica śmierci Zbigniewa Zapasiewicza.

 • Zmarł aktor Michael Nyqvist

  Zmarł Michael Nyqvist, jeden z tych europejskich aktorów, którym udało się zrobić karierę w Hollywood. Ostatnio można go było oglądać m.in. w "Johnie Wicku". Najbardziej znane role szwedzkiego artysty pochodzą z ekranizacji powieści z cyklu "Millennium". Miał 56 lat.

 • "Ma ma": Penélope Cruz walczy z rakiem piersi

  Od 1985 roku październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Tematykę tej choroby porusza „Ma Ma” – najnowsza produkcja z Penélope Cruz w roli głównej. Prezentujemy oficjalny polski zwiastun filmu.

 • Na co do kina? Wychudzony Chris Hemsworth, Penelope Cruz walczy z rakiem

  Aż 10 premierowych tytułów można oglądać od piątku na ekranach kin. Wśród nich m.in. "W samym sercu morza" z wychudzonym Chrisem Hemsworthem, "Mama" z tytułową rolą Penelope Cruz jako kobiety chorej na raka, dokumentalny portret Elżbiety Czyżewskiej "Aktorka" oraz opowieść o sadomasochistycznym związku dwóch kobiet - zmysłowe "Duke of Burgundy. Reguły pożądania".

 • Tomasz Schuchardt: Psi obowiązek aktora

  Jest jednym z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Tylko w tym roku oglądaliśmy go w filmach "Kebab i horoskop", "Mur" oraz "Karbala". 2 października do kin weszła kolejna produkcja, w której gra główną rolę - "Chemia" Bartosza Prokopowicza, a 16 października na ekranach pojawi się jeszcze jedna - "Demon" zmarłego tragicznie Marcina Wrony. Z Tomaszem Schuchardtem na Festiwalu...

 • John Hurt ma raka trzustki

  U brytyjskiego aktora Johna Hurta zdiagnozowano raka trzustki.