• Informacje na temat:

  kukliński ryszard synowie

Artykuły na temat: kukliński ryszard synowie
 • Jabłoński o pułkowniku Kuklińskim

  Dariusz Jabłoński jest reżyserem powstającego właśnie dokumentalnego filmu o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim. Ekipa, która od kilku lat pracowała nad filmem, wróci z USA do Polski w środę, 7 kwietnia, tym samym samolotem, którym przyleci urna z prochami zmarłego 11 lutego płk. Kuklińskiego. Iza Wójcik z realizującej obraz firmy Apple Film Production powiedziała, że film powstawał od kilku lat na...

 • Dorociński jako Kukliński

  W thrillerze "Jack Strong" w reżyserii Władysława Pasikowskiego w roli pułkownika Ryszarda Kuklińskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego, a jego żonę Hannę zagra Maja Ostaszewska. Część obsady powstającego filmu ujawnił jego dystrybutor, firma ITI Cinema.

 • Heroizm i samotność Kuklińskiego

  ...- W "Jacku Strongu" pokazane zostały zarówno heroizm, jak i wielka samotność pułkownika - podkreśliła aktorka Maja Ostaszewska. Film o Ryszardzie Kuklińskim, w reżyserii Władysława Pasikowskiego można oglądać w kinach od 7 lutego.

 • Pułkownik Kukliński to polski bohater

  Nic poza sumieniem nie zmuszało go do czynów, których dokonał - powiedział o bohaterze "Jacka Stronga" Władysław Pasikowski. Według reżysera, Ryszard Kukliński to polski bohater. Film o pułkowniku, szpiegowski thriller z międzynarodową obsadą, trafi do kin 7 lutego.

 • Pułkownik Kukliński: Życie jak film

  Jak informuje "Rzeczpospolita", trwają przygotowania do realizacji co najmniej kilku filmów o Ryszardzie Kuklińskim. Andrzej Trzos- Rastawiecki, autor dokumentu z 1997 roku "Pułkownik Kukliński", ma już gotowy scenariusz filmu fabularnego "Zeznanie". Dariusz Jabłoński jest w trakcie kręcenia obrazu dokumentalnego, ale szykuje się także do fabuły.

 • "Jack Strong": Były agent CIA o Kuklińskim

  Ryszard Kukliński zasługuje na najwyższy szacunek - podkreślił w rozmowie przed premierą filmu o pułkowniku "Jack Strong", goszczący w Warszawie były agent CIA David Forden, który współpracował, a następnie przez wiele lat przyjaźnił się z Kuklińskim.

 • Nowe polskie filmy w 2013 roku

  Życiorysy Lecha Wałęsy i Ryszarda Kuklińskiego, Powstanie Warszawskie, los cygańskiej poetki Papuszy i historia Karola Kota, seryjnego mordercy z Krakowa - stały się tematami lub inspiracjami dla znanych polskich reżyserów przy tworzeniu ich nowych filmów.

 • Jak zostać bohaterem

  ..."Jack Strong" - nowy film Władysława Pasikowskiego poświęcony pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu, to premiera, która wzbudza w tym tygodniu najwięcej emocji. Na ekranach kin zadebiutują także: najpoważniejszy kandydat do Oscara dla filmu nieanglojęzycznego - włoskie "Wielkie piękno" oraz nowa wersja "RoboCopa".

 • "Jack Strong": Męski film

  W zaśnieżonym Parku Skaryszewskim w Warszawie kręcono w środę zdjęcia do kinowego filmu Władysława Pasikowskiego "Jack Strong" o Ryszardzie Kuklińskim.

 • Józef Pawłowski: Z "Hobbita" do powstańczego "Miasta 44"

  W "Jacku Strongu" wcielał się w syna pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, a w polskim dubbingu "Hobbit: Niezwykła podróż" użyczał głosu samemu Frodo Bagginsowi. Teraz, po występach u Andrzeja Wajdy ("Wałęsa. Człowiek z nadziei") i Władysława Pasikowskiego ("Jack Strong"), 24-letni Józef Pawłowski dopisuje do konta najważniejszą rolę w karierze. Jest nią pierwszoplanowa kreacja w filmie Jana Komasy...

Zdjęcia na temat: kukliński ryszard synowie