• Informacje na temat:

  kurczaki

Artykuły na temat: kurczaki
 • Powstanie sequel „Uciekających kurczaków”

  W przyszłym roku ruszy produkcja drugiej części kultowej animacji „Uciekające kurczaki”. Taką wiadomością podzielili się z okazji 20-lecia premiery filmu jego twórcy, przedstawiciele studia Aardman Animation. Kontynuacja „Uciekających kurczaków” powstanie przy współudziale Netfliksa.

 • Pomidorowe kurczaki

  ..."Uciekające kurczaki", animowany film Nicka Parka i Petera Lorda, zdobył nagrodę "Świeżego Pomidora" ("Fresh Tomato Award"). Nagrodę przyznaje internetowa witryna Rotten Tomatoes, która ocenia filmy według ilości pochlebnych recenzji, zamieszczonych na jej stronach.

 • Wallace, Gromit i kurczaki

  Szefowie wytwórni Aardman Animation - Nick Park i Peter Lord, twórcy opowieści o Wallacie i Gromicie, uczcili ukończenie swego pierwszego długometrażowego filmu animowanego - "Uciekające kurczaki" - organizując bankiet, na którym królowały... kanapki z kurczakiem.

 • Uciekające kurczaki przed sądem

  Angielski pisarz Alan Davidson zażądał wielomilionowego odszkodowania od wytwórni Stevena Spielberga ( "Raport mniejszości" , "Złap mnie, jeśli potrafisz" ), która wyprodukowała animowany film "Uciekające kurczaki" . Brytyjczyk uznał, że twórcy opowieści o zbuntowanym drobiu dopuścili się plagiatu na szkodę jego powieści.

 • "Uciekające kurczaki": Awantura o prawa autorskie

  Animowany przebój kinowy ostatnich miesięcy, "Uciekające kurczaki" z wytwórni Aardman Productions, został oskarżony o plagiat. Alan Davidson, autor książek dla dzieci, utrzymuje, że historia opowiedziana w filmie jest zapożyczona, a raczej ukradziona z jego powieści, wydanej w 1994 roku, "Escape From Cold Ditch".

 • British Animation Awards dla "Uciekających kurczaków"

  Film Nicka Parka i Petera Lorda "Uciekające kurczaki" zdobył British Animation Awards, wyróżnienie przyznawane najlepszym europejskim produkcjom animowanym roku. Produkcja ze studia Aardamana podzieliła się nagrodą z filmem francuskim "Kirikou Et La Sorciere". Nagrody wręczono 15 marca.

 • Madonna: Zabawki kontra kurczaki

  13-miesięczny David Banda, wychowujący się w sierocińcu w afrykańskim Malawi, jeszcze do niedawna mieszkał w jednym z biedniejszych krajów świata. Po tym jak został adoptowany przez Madonnę (48 l.) i jej męża Guy'a Ritchiego (38 l.) jego sytuacja zmieniła się radykalnie. Jego nowa mama właśnie sprawiła mu zabawek za 15 tysięcy funtów. Ta kwota zaszokowała mieszkańców wioski w której urodził się David. Uważają oni, że za tą sumę można kupić np. 10 tysięcy kurczaków.

 • Beastie Boys bronią kurczaków

  Beastie Boys napisali list do szefa KFC Davida Novaka, w którym wezwali go, by w swojej firmie zaprzestał okrutnego obchodzenia się z kurczakami (obrąbywanie im dziobów, tuczenie do tego stopnia, że ptaki nie mogą chodzić). KFC odpiera zarzuty, twierdząc, że przez stosowanie tych metod kurczaki są "idealne" dla konsumentów.

 • Alanis Morissette i Meghan Trainor jako kurczaki u Jimmy'ego Fallona

  Stworzony na szybko przez Jimmy'ego Fallona projekt wykonał kultowy utwór Morissette "Ironic". Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, ze cały zespół przebrał się za kurczaki, a piosenka została wygdakana.

 • Morrissey w Krakowie: Guru wielkiej muzycznej sekty i martwe kurczaki (relacja z koncertu)

  Jeśli zastanawiacie się, co straciła publiczność zakończonego znacznie przed czasem warszawskiego koncertu Morrisseya, to na pewno: zarzynane prosięta, mielone na żywca kurczaki i kury z podcinanymi dziobami. A oprócz tego znakomity koncert guru muzycznej sekty.

Zdjęcia na temat: kurczaki
Wideo na temat: kurczaki
Dyskusje na temat: kurczaki