• Informacje na temat:

  łapicki andrzej pierwsza żona

Artykuły na temat: łapicki andrzej pierwsza żona
 • Andrzej Łapicki: Małżeństwo w niczym mu nie przeszkadzało

  ...- wspominał słynnego wykładowcę Łapicki. - Raz czytał, a potem egzemplarz wrzucał w dziurę w scenie. Powiedział do mnie: 'Podobno pan ma świetną pamięć, to proszę się na jutro nauczyć całego "Świętoszka". "Rano stanąłem przed nim: 'No ciekawe, ciekawe, słucham'. Więc ja mówię: 'Akt pierwszy, scena pierwsza, wchodzi ten i ten..., scena druga..., scena trzecia...'.  W połowie aktu już się załamał...

 • Największe role Andrzeja Łapickiego

  Zmarł Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" Andrzeja Wajdy.

 • Andrzej Łapicki kończy 85 lat

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" Andrzeja Wajdy, kończy w środę, 11 listopada, 85 lat.

 • Andrzej Łapicki: Ostatni z wielkich

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" - nie żyje. Zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem. Miał niespełna 88 lat.

 • Kamila Łapicka: Rozmowy z mężem

  Książka powstała z pani inicjatywy, czy chciał tego pani mąż, Andrzej Łapicki? Kamila Łapicka: - W poprzedniej książce, "Nic się nie stało", która była zbiorem felietonów męża, zamieściliśmy kilka(...) błyskawicznego wysiłku. O czym najbardziej, pani zdaniem, są te rozmowy: o sztuce, o teatrze, życiu towarzyskim Andrzeja Łapickiego? - Myślę, że te rozmowy są w największym stopniu o bogatym życiu...

 • Andrzej Łapicki: Mija pięć lat od śmierci aktora

  ..."Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego pięć lat temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • Andrzej Łapicki ma 80 lat!

  Znany aktor, reżyser i pedagog Andrzej Łapicki kończy w czwartek, 10 listopada, 80 lat. W swoim dorobku ma ponad 100 ról teatralnych, kilkadziesiąt telewizyjnych i filmowych, m.in. w "Weselu" i "Wszystko na sprzedaż" Andrzeja Wajdy oraz "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego.

 • Andrzej Łapicki: Kochały się nim miliony Polek

  ..."Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów" - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju. Aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" zapisał się w historii jako legenda polskiego kina.

 • To będzie rok Łapickiego?

  W Teatrze Narodowym otwarto wystawę fotografii , na których "zatrzymano w kadrze" Andrzeja Łapickiego m.in. w roli Łońskiego w "Aszantce", Majora w "Trzy po trzy", Szpigielskiego w "Miesiącu na wsi", czy Arnolfa w "Szkole żon". Powód wystawy? 65-lecie pracy artystycznej aktora, który debiutował na scenie 6 lutego 1945 roku.

 • Zbigniew Zapasiewicz: Przed alkoholizmem uratowała go żona

  ...ja nawet nie wiem, jak ty mówisz, bo ty nigdy nic nie mówisz". Jak mówił Andrzej Łapicki, Zapasiewicz nie zapowiadał się wcale na tak wielkiego aktora, jakim później został - nie tylko w szkole...