• Informacje na temat:

  łapicki i jego dzieci

Artykuły na temat: łapicki i jego dzieci
 • Andrzej Łapicki: Ostatni z wielkich

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" - nie żyje. Zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem. Miał niespełna 88 lat.

 • Andrzej Łapicki: Małżeństwo w niczym mu nie przeszkadzało

  Lubił kokietować, twierdząc, że aktorem został przez przypadek. Zresztą, co tu kryć: kokietowanie było jego ulubionym zajęciem. Gdyby nie to, może w ogóle nie trafiłby na scenę - postanowił zdawać do(...) - wspominał słynnego wykładowcę Łapicki. - Raz czytał, a potem egzemplarz wrzucał w dziurę w scenie. Powiedział do mnie: 'Podobno pan ma świetną pamięć, to proszę się na jutro nauczyć całego "Świętoszka...

 • Tomasz Stockinger: Jestem dzieckiem estrady

  Jego bohater, Paweł, jest w "Klanie" głową rodziny Lubiczów. Z tego powodu Tomasz Stockinger doświadcza zabawnych sytuacji. Aktor zdradza, czym żyje oprócz grania w telenoweli. Wśród jego pasji jest sport, śpiew i... jedzenie.

 • Aleksandra Śląska: Wyniosła królowa i okrutna uwodzicielka

  ...- Niebanalna uroda oraz niepowtarzalny kolor włosów predystynował ją do ról wyniosłych królowych oraz wszystkich okrutnych i tajemniczych uwodzicielek - mówił o niej Andrzej Łapicki. Niezwykła elegancja, powściągliwość, dystans do świata i powaga uczyniły z Aleksandry Śląskiej gwiazdę sceny i ekranu w prawdziwie hollywoodzkim stylu.

 • Ambitni, aktywni, niepokorni. Kim byli dżentelmeni PRL-u?

  Niemczyka, Zbigniewa Cybulskiego, Stanisława Mikulskiego, Jana Nowickiego, Jerzego Zelnika, Andrzeja Łapickiego i Daniela Olbrychskiego.

 • Wieńczysław Gliński: Dorastał w teatrze

  Wielki talent i niezwykły głos sprawiły, że każda jego rola, również radiowa, zapadała głęboko w pamięć.

 • Elżbieta Barszczewska: Była piękna, żyła pięknie

  ...nawet jej matce, ale ta odrzuciła jego propozycję. Już w gimnazjum przyszła aktorka pokochała teatr. Poza tym pisała wiersze i śpiewała w chórze. Na maturze, opowiadając o twórczości Juliusza Słowackiego, zaczęła recytować jego wiersze. "Mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy panią w jednym z utworów Słowackiego, tym razem na prawdziwej scenie" - usłyszała wtedy od profesorów. Papiery złożyła...

 • Pogrzeb Tadeusza Konwickiego

  Tadeusz Konwicki został w czwartek, 15 stycznia, pochowany na warszawskich Powązkach Wojskowych. "Żegnamy człowieka, który sam o sobie mówił, że zawsze był w drodze. Trochę tak jak całe jego pokolenie z Wilna" - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas pogrzebu pisarza.

 • Jan Nowicki: Dziki seks, kobieta z charakterem

  Jedną z wyrazistych postaci sportretowanych w książce "Dżentelmeni PRL-u" jest Jan Nowicki. Jego odważne wypowiedzi na temat kobiet ubarwiają ostatni rozdział publikacji autorstwa Emilii Padoł.

 • Marek Perepeczko: Życie kończy się za szybko

  Dla urodzonych w latach 60. będzie przede wszystkim Janosikiem. Dla młodszych o dwie, trzy dekady na zawsze pozostanie komendantem starającym się zapanować nad nieporadnymi funkcjonariuszami "13 posterunku". Markowi Perepeczce nigdy nie udało się wyjść poza te dwie role. Mimo niezaprzeczalnego talentu nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca w polskim kinie. 17 listopada 2015 mija 10 lat od jego...

Zdjęcia na temat: łapicki i jego dzieci