• Informacje na temat:

  lapicki z zona zdjecia

Artykuły na temat: lapicki z zona zdjecia
 • Nie żyje Zuzanna Łapicka

  .... Była przyjaciółką Magdy Umer i Krystyny Jandy, która mówiła, że "minuta z nią spędzona jest jak wielka terapia i długie konsultacje u wszelkich nauczycieli życia". Krystyna Janda zamieściła...

 • To będzie rok Łapickiego?

  W Teatrze Narodowym otwarto wystawę fotografii , na których "zatrzymano w kadrze" Andrzeja Łapickiego m.in. w roli Łońskiego w "Aszantce", Majora w "Trzy po trzy", Szpigielskiego w "Miesiącu na wsi", czy Arnolfa w "Szkole żon". Powód wystawy? 65-lecie pracy artystycznej aktora, który debiutował na scenie 6 lutego 1945 roku.

 • Kamila Łapicka: Rozmowy z mężem

  - Rozmowy opublikowane w książce "Łapa w łapę" krążą wokół życia wewnętrznego. Mój mąż wielokrotnie wypowiadał się na temat zawodu, ale rzadko mówił o emocjach, miłości, tolerancji, rzeczach ostatecznych - mówi wdowa po aktorze, Kamila Łapicka.

 • Sekret pierwszego małżeństwa Krystyny Jandy

  Krystynę Jandę w pierwszym małżeństwie z Andrzejem Sewerynem denerwowały jego uwagi dotyczące jej aktorstwa - zdradza w swojej książce przyjaciółka gwiazdy, Zuzanna Łapicka. Podobno Seweryn był bardziej przejęty jej premierami niż ona sama.

 • Irena Karel: Niesłusznie zapomniana

  ...dziewięć lat po ślubie umierał z powodu choroby alkoholowej, była w podróży. Zmęczona codzienną szarpaniną, celowo przedłużyła pobyt w USA, choć mąż prosił ją, by wróciła. Śmierć Zygmunta i związane...

 • Wieńczysław Gliński: Jeden dowcip z dużo

  Mówił o sobie, że ma „ograniczoną urodę”, narzekał na „zbyt francuski” nos. Widzowie byli innego zdania.

 • Minęło 55 lat od premiery "Salta" Tadeusza Konwickiego

  Dzisiaj z dystansu myślę, że "Salto" to jest arcydzieło. Rzadki przypadek filmu, który wyprzedza swój czas - ocenił w rozmowie z PAP krytyk i członek Europejskiej Akademii Filmowej prof. Tadeusz Lubelski. 11 czerwca minęło 55 lat od premiery filmu Tadeusza Konwickiego.

 • Magdalena Zawadzka: Z Baśką przez życie

  Nie gwiazdorzy, traktuje siebie z dystansem, ma wspaniałe poczucie humoru. Dla widzów Magdalena Zawadzka jest niezapomnianą Baśką z "Pana Wołodyjowskiego" - filmu, w którym pokazała, że wyjątkowej urodzie towarzyszy prawdziwy talent.

 • "Zazdrość i medycyna": Pastisz w stylu retro

  We wtorek, 25 września, mija 45 lat od premiery "Zazdrości i medycyny" Janusza Majewskiego. Ekranizacja powieści Michała Chromańskiego była ostatnią rolą tragicznie zmarłej Ewy Krzyżewskiej, słynnej barmanki z "Popiołu i diamentu".

 • Ewa Krzyżewska: Poświęciła karierę dla miłości

  Swoją urodą i talentem urzekła słynnych reżyserów i producentów, którzy porównywali ją do Sophii Loren czy Audrey Hepburn. Będąc u szczytu sławy, Ewa Krzyżewska poszła jednak za głosem serca i zrezygnowała z aktorstwa.