• Informacje na temat:

  lato filmów

Artykuły na temat: lato filmów
 • ​"Tajemnica Sagali": Bohaterowie serialu po latach

  Ponad 20 lat temu dzieciaki z całej Polski zasiadały przed telewizorami, żeby odkrywać "Tajemnicę Sagali". Dzisiaj z sentymentem wspominają przygody serialowych braci: Kuby oraz Jacka. Co dzisiaj dzieje się z gwiazdami produkcji?

 • 65 lat temu powstała Wytwórnia Filmów Oświatowych

  65. urodziny obchodzi w poniedziałek Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi - jedna z najstarszych instytucji filmowych w Polsce. Przez wiele lat WFO była jednym z największych producentów filmów krótkometrażowych - edukacyjnych, przyrodniczych, dokumentalnych i fabularnych.

 • Disney+: Powstanie serial na podstawie filmu "Skarb narodów"

  Ten film przygodowy z Nicolasem Cage’m w roli głównej był jednym z największych hitów kinowych 2004 roku. Trzy lata poźniej powstała jego kontynuacja, ale to nie koniec tej serii, aktualnie trwają bowiem prace nie tylko nad kolejną częścią filmu. Jednocześnie powstaje też serial telewizyjny, który przygotowuje platforma Disney+.

 • Joanna Moro w rosyjskim filmie na Białorusi

  Joanna Moro, znana z seriali "Anna German" i "Talianki", ma przed sobą bardzo pracowite miesiące. Lada moment wróci na plan "Blondynki", przygotowuje się do premiery w warszawskim Teatrze Capitol, a w dodatku przyjęła propozycję zagrania w rosyjskim filmie, który kręcony będzie... na Białorusi.

 • Bartosz Żukowski kończy 45 lat

  Bartosz Żukowski, czyli Walduś Kiepski ze "Świata według Kiepskich", we wtorek 9 czerwca skończy 45 lat. Jest jednym z najbardziej tajemniczych polskich aktorów. Rzadko opowiada w wywiadach o swoim życiu prywatnym, nie bywa na imprezach, nie wpuszcza mediów do swojego domu, niechętnie komentuje plotki na swój temat.

 • Wiosna Filmów: "Gołąb przysiadł na gałęzi..." Roya Anderssona na inaugurację

  Ponad 80 filmów, sekcje kina polskiego, węgierskiego i rosyjskiego oraz wykłady mistrzowskie przygotowali organizatorzy 21. festiwalu filmowego Wiosna Filmów. Impreza odbywać się będzie w warszawskim Kinie Praha od 10 do 19 kwietnia.

 • Marzena Kipiel-Sztuka: 30 lat minęło...

  30 lat temu zobaczyliśmy ją po raz pierwszy na deskach teatru. Jednak dla widzów pozostaje przede wszystkim Halinką Kiepską. O czym marzy? Za kim tęskni i dlaczego nigdy nie zdecydowałaby się na operację plastyczną? Sprawdźcie, czego nie wiedzieliście o Marzenie Kipiel-Sztuce!

 • 30 lat "Terminatora"

  Z okazji trzydziestej rocznicy premiery "Terminatora" prezentujemy 13 nieznanych faktów dotyczących kultowego filmu Jamesa Camerona.

 • "Droga": To już 45 lat!

  Serial "Droga" to dzieło najznamienitszego duetu polskiego kina popularnego - scenarzysty Andrzeja Mularczyka i reżysera Sylwestra Chęcińskiego. To oni stworzyli ekranowy hit wszech czasów "Sami swoi". Sylwester Chęciński nigdy nie zawodził w tak trudnych gatunkach jak komedia czy kryminał. Z kolei Andrzej Mularczyk, scenarzysta z doświadczeniami reportera, zawsze miał znakomitą rękę do tworzenia niezapomnianych postaci i pisania genialnych dialogów. Te ich talenty znalazły odzwierciedlenie w...

 • Filmowi niewidomi

  Frank Slade, bohater oscarowego dzieła Martina Bresta "Zapach kobiety", otwiera galerię postaci, dla których utrata wzroku nie była przeszkodą, by dokonywać niemożliwego. A przy tym zadziwiać, intrygować i - jak widać - skutecznie inspirować widzów.

Zdjęcia na temat: lato filmów
Wideo na temat: lato filmów
 • „Na Wspólnej”: Kazimierz Mazur o 15 latach na planie

  Kazimierz Mazur trafił na plan „Na Wspólnej” zaraz po swoim występie w filmie Jana Jakuba Kolskiego „Pornografia”. Aktor miał wtedy 18 lat. - To jest zupełnie inna forma pracy – przyznaje w rozmowie z serwisem ŚwiatSeriali.pl. - Przez pierwsze dwa, trzy miesiące chciałem zrezygnować – wyznał, dodając, że było to spowodowane nieporównywalnie większą ilością pracy na planie serialu niż na planie filmowym. Aktor uważa, że scenariusz „Na Wspólnej” zachowuje autentyzm dzięki temu, że nie...

 • Cudowne lato

  Miłość jest ślepa i nie ma też wątpliwości, że na każdego gdzieś czeka druga połówka pomarańczy. Co jednak, gdy strzała Amora trafia w serca dwóch mężczyzn, a obiektem ich westchnień staje się... miejscowa brzydula - Kitka (Helena Sujecka)? W tej pełnej czarnego humoru komedii dowiemy się, czego trzeba, żeby poderwać "niełatwą" dziewczynę. O jej względy rywalizować będą: Rudy (Cezary Łukaszewicz) i Konrad (Antoni Pawlicki), którzy pracują dla konkurencyjnych firm pogrzebowych. Nad wyborem...

 • Zborowska: podejście Polaków do osób homoseksualnych się zmieni, ale dopiero za kilkadziesiąt lat

  wobec homoseksualizmu może odegrać kino. We współczesnej polskiej kinematografii wciąż powstaje jednak stosunkowo niewielka liczba filmów poruszających tę tematykę. Do nielicznych wyjątków należą(...) na rok jest coraz więcej filmów o tego typu tematyce – uważa Zofia Zborowska.

 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

Dyskusje na temat: lato filmów
 • Re: Joanna Trzepiecińska zrezygnowała ze światowej kariery!

  się na seriale, pewnie znajomość z filmów czy to z Machalicą czy z Fronczewskim pomogła. A po "roli" w Beyond Forgiveness to nie mogła liczyć na kolejną propozycję w czymś podobnym, a nie że sama(...), może już skończyli szkołę średnią, liceum czy technikum, ale do pracy to za 3-4 miesiące pójdą, póki co rodzice utrzymują, lato, beztroska... Albo że są przed ostatnim rokiem szkoły średniej. Ciekawy

 • Re: Klasyczne komedie na lato

  Mogliby dorzucić coś ciekawego-po za pancernymi i stawką,bo się przeje-dawno w telewizji publicznej nie było "Wojny domowej",albo jakiś fajnych filmów z lat 70 i 60,"Alternatywy" mogą być,a"Zmiennicy"dopiero co byli na dwójce