• Informacje na temat:

  laureat zwykły bohater

Artykuły na temat: laureat zwykły bohater
 • Weekend w kinie: Prawdziwi bohaterowie

  ..."Obywatel Jones" to laureat tegorocznych Złotych Lwów. I choć ta decyzja gdyńskiego jury budzi duże kontrowersje, to nikt nie może odmówić nowemu dziełu Agnieszki Holland artystycznej klasy. Głównym bohaterem filmu jest młody brytyjski dziennikarz Gareth Jones (James Norton), który przymierza się do opisania gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę...

 • Laureaci 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  W sobotę, 2 czerwca, w wypełnionej po brzegi sali kina Kijów.Centrum poznaliśmy laureatów 58. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 • Reżyser Krzysztof Talczewski laureatem Nagrody Specjalnej Mediów Publicznych

  Reżyser i dokumentalista Krzysztof Talczewski został laureatem Nagrody Specjalnej Mediów Publicznych. Werdykt ogłosił podczas gali w Teatrze Polskim prezes TVP Jacek Kurski, który nazwał jego film "Niepodległość", najwybitniejszym filmem dokumentalnym ostatnich lat.

 • "Zwykły bohater": Laury dla najlepszych

  Bohaterowie są wśród nas! Naocznie przekonamy się o tym podczas niedzielnej gali "Zwykły bohater". To już trzecia edycja akcji organizowanej przez TVN wspólne z jednym z banków i portalem internetowym. Kto tym razem będzie jej laureatem i zostanie uhonorowany statuetką Fair Play oraz 200 tysiącami złotych? Uroczystą galę poprowadzą dwie TVN-owskie osobowości - Ewa Drzyzga i Szymon Hołownia. Na...

 • Laureat Berlinale "Touch Me Not" na Nowych Horyzontach

  Raczej doświadczeniem niż zwykłym filmem jest dla widzów "Touch Me Not" Adine Pintilie, zaś dla występujących w nim osób - momentem przełomowym. Tegoroczny laureat Złotego Niedźwiedzia na Berlinale został pokazany na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

 • Dawid Ogrodnik laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

  Dawid Ogrodnik, który w "Cichej nocy" Piotra Domalewskiego wcielił się w powracającego na Wigilię do kraju emigranta Adama, został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2017. Podczas środowej gali specjalne wyróżnienie odebrała także aktorka Julia Kijowska.

 • Wojciech Smarzowski laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze

  Wojciech Smarzowski został tegorocznym laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze. Gildia Reżyserów Polskich doceniła go za "Wołyń", który - zdaniem kapituły - "jest przykładem dzieła godzącego bardzo osobistą artystyczną, filmową wizję ze zdyscyplinowanym filmowym rzemiosłem".

 • Etiuda&Anima: laureaci konkursów

  ...19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima dobiegła końca. W czwartkowy wieczór, 29 listopada, w krakowskim Centrum Kultury "Rotunda" zaprezentowano laureatów konkursów Etiuda i Anima.

 • Nowy film laureata Oscara

  Jeff Bridges, świeżo upieczony laureat Oscara, już niedługo pojawi się w kolejnym filmie - odlotowej czarnej komedii o intrygującym tytule "Człowiek, który gapił się na kozy".

 • Laureaci festiwali na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  ...zaprezentowana w ramach sekcji. Bohaterkami fabuły, są matka i córka, pracujące w monumentalnym hotelu w wypoczynkowej miejscowości nad Morzem Martwym. Betonowy moloch to ich dom, ale i więzienie(...), a właściwie Mosze Waks, to bohater głośnego dokumentu “Książę i dybuk" Piotra Rosołowskiego i Elwiry Niewiery. Polski reżyser żydowskiego pochodzenia to bez wątpienia jedna z najciekawszych...