• Informacje na temat:

  lech maria

Artykuły na temat: lech maria
 • Anna Maria Jopek wciąż na szczycie

  ...tygodniu Lech Janerka. Jego ostatnie dzieło "Fiu Fiu" znalazło się tym razem na ostatniej, 50. pozycji, co oznacza, że spadła aż o 25 miejsc. Niezbyt zadowoleni będą także fani grupy Modern Talking. Jej...

 • Lech Majewski z NURT-em

  Projekcja przedwojennego "Janosika" z muzyką "na żywo" Kwartetu Jorgi oraz spotkania z Martą Meszaros i Lechem Majewskim to niektóre propozycje XVII Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się od 21 do 25 listopada w Kieleckim Centrum Kultury.

 • "Onirica": Prywatne uniwersum Lecha Majewskiego

  Lech Majewski jest jednym z najbardziej wszechstronnych, ale i najbardziej zagadkowych polskich reżyserów. Jako nieliczny z rodzimych twórców zrobił karierę na świecie, mimo że nigdy nie kręcił filmów komercyjnych. Jego najnowsze dzieło "Onirica" - ostatnia, po "Ogrodzie rozkoszy ziemskich" oraz "Młynie i krzyżu" część autorskiego tryptyku reżysera - jest już dostępna na płytach Blu-ray i DVD.

 • Maria Sadowska czuwa

  Podczas czwartkowego (15 kwietnia) czuwania ku czci tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem ze specjalnym repertuarem wystąpi Maria Sadowska.

 • Lech Majewski: Wizjoner kina

  Festiwal Dwa Brzegi to nie tylko filmy, ale także spotkania z twórcami. W środę, 4 sierpnia, gościem cyklu "Lekcja Kina" - szczególnej formy kontaktu twórcy z festiwalową publicznością - był Lech Majewski , twórca bardziej znany i ceniony za granicą, niż w Polsce.

 • L.U.C. o Lechu Wałęsie (teledysk)

  ...przemocy miało pojawienie się Lecha Wałęsy - człowieka, który był jak płomień nadziei. Teledysk wyprodukowany na zlecenie Narodowego Centrum Kultury wyreżyserował Maciej Kawalski. Powstał w gliwickim...

 • Wajda apeluje: Nie Wawel!

  Andrzej Wajda zaprotestował przeciw decyzji o pochowaniu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii na Wawelu. Jest to jego zdaniem "wysoce niefortunna decyzja".

 • Już wiadomo, kiedy "Smoleńsk" Krauzego trafi do kin

  ..."Smoleńsk" - film fabularny Antoniego Krauzego, opowiadający o katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku, trafi do kin w połowie marca 2016 roku - informuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Role Lecha i Marii Kaczyńskich grają w tym obrazie Lech Łotocki i Ewa Dałkowska.

 • Kina zamknięte, seanse odwołane

  W związku z katastrofą, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, odwołano imprezy i seanse w większości kin w całej Polsce.

 • Odwołano "Taniec z gwiazdami"

  W związku z katastrofą, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, odwołano imprezy oraz programy telewizyjne realizowane na żywo. Nie odbędzie się m.in. emisja "Tańca z gwiazdami".

Zdjęcia na temat: lech maria
Wideo na temat: lech maria
 • Wiganna Papina: Seks jest jak jedzenie

  Wiganna Papina pochwaliła się ostatnio, że "stylizowała" pogrzeb Marii i Lecha Kaczyńskich. Teraz zabrała głos w sprawie seksu.

 • Wiganna Papina "stylizowała" pogrzeb Kaczyńskich

  Wiganna Papina po katastrofie smoleńskiej była stylistycznym wsparciem dla rodziny Kaczyńskich. Stylistka nie tylko przygotowywała Marię i Lecha, ale także ubierała Martę Kaczyńską na pogrzeb.

 • "Młyn i Krzyż"

  . Rewolucja w kinie! Rewolucja w sztuce! Rewolucja w myśleniu! Jeszcze nigdy sztuka nie była tak blisko kina. Najnowszy film Lecha Majewskiego dostarczy wrażeń wszystkim, którzy szukają niezapomnianych(...) atmosferycznych i ludzi"- tłumaczy reżyser Lech Majewski". W rolę Pietera Bruegla wcielił się Rutger Hauer. Michael York zagrał bankiera Jonghelincka, kolekcjonera jego obrazów, zaś Marię - Charlotte

Dyskusje na temat: lech maria
 • Re: Rok 2020 w polskich serialach

  „W stałej obsadzie wystąpi plejada gwiazd: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. W poszczególnych odcinkach pojawią się: Jana Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik". Autor przez zapomnienie czy specjalnie nie wymienił odtwórców głównych ról - Henryka Talara i ślicznej

 • Re: Najsłynniejsze aktorskie klany

  Powiedzcie mi PiSie wyborcy dlaczego tak bardzo nienawidzicie znanych i szanowanych polityków,a także osobowości na całym świecie. Pozwólcie, ze wpisze kilka ich nazwisk. O to ich krótka lista. Róża Maria Barbara Grafin von Thun und Hohenstein, Lech Wałęsa, Grzegorz Schetyna, A. Michnik, K. Janda, Borys Budka, M. Stuhr, Ewa Kopacz, S. Michnik, G. Soros, T. Lis, Leszek Miller, Aleksander