• Informacje na temat:

  leszek historia prawdziwa

Artykuły na temat: leszek historia prawdziwa
 • "Daleko od szosy": Pamiętacie Leszka Góreckiego? Krzysztof Stroiński szczerze go nie znosi!

  Krzysztof Stroiński, czyli niezapomniany Leszek Górecki z "Daleko od szosy", nie lubi wracać wspomnieniami do czasów, gdy grał w jednym najpopularniejszych polskich seriali. Twierdzi, że popularność, którą przyniosła mu rola Leszka, zaszkodziła jego karierze!

 • Kasia Adamik o serialu "Wataha"

  W niedzielę, 12 października, odbyła się premiera pierwszej oryginalnej produkcji HBO Polska "Wataha" o strażnikach granicznych w Bieszczadach. W rolach głównych występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska i Aleksandra Popławska.

 • Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer rozumieją się bez słów?

  Anna Maria Jopek (47 l.) i Leszek Możdżer (47 l.) znają się i lubią od dłuższego czasu. Ostatnio mieli okazję wystąpić razem na scenie. Kompozytor nie może się nachwalić swojej koleżanki!

 • "Warsaw by Night": Samotność w metropolii

  Izabela Kuna, Stanisława Celińska, Roma Gąsiorowska i Agata Kulesza są w obsadzie filmu "Warsaw by Night", który trafił 6 lutego do kin. Reżyserka Natalia Koryncka-Gruz opowiada w nim o kobietach połączonych pragnieniem przeżycia prawdziwej miłości oraz o samotności w dużym mieście.

 • "Prawdziwe zbrodnie": Kulisy wstrząsających morderstw

  ...dochodzeń, a także szukamy odniesień do podobnych przestępstw popełnionych w Polsce i na świecie. Każdy odcinek to nowa zatrważająca historia, którą wspólnie z zaproszonymi do studia ekspertami...

 • Trzy gracje w "Barwach szczęścia"

  Dwie piękne panie niedawno dołączyły do obsady serialu, a trzecia wróciła na plan po trzech latach przerwy. Ich bohaterki mają do opowiedzenia ciekawe historie.

 • "Strażacy": Gasiliśmy prawdziwe pożary

  .... Ostateczne decyzje w sprawach szkolenia podejmowali: Rafał Słodki, Leszek Borlik i Andrzej Mierzwicki. Mam nadzieję, że mi panowie wybaczą, iż nie pamiętam ich stopni. Taka kobieca przypadłość...

 • Płyty, które rodziły się w wielkich bólach

  Często bywa tak, że wielkie albumy powstawały w bólach. Artyści mierzący się z kryzysem twórczym, katastrofy osobiste, klęski żywiołowe, mocowanie się z techniką dawały (ale nie zawsze!) miejsce w historii muzyki.

 • "Przygody pana Michała": Jak powstawała historia Małego Rycerza?

  ..., a wykonawcą aktor Leszek Herdegen. Ale czy pamiętamy, kto napisał do niej słowa? Ich twórcą był Jerzy Lutowski, współscenarzysta filmu "Pan Wołodyjowski" i twórca scenariusza do serialu "Przygody pana...

 • "Barbara i Jan": Pierwszy polski serial

  Prawie 50 lat temu, 5 stycznia 1965 roku, zaczęła się nowa epoka w historii polskiej telewizji. Widzowie obejrzeli odcinek pierwszego rodzimego serialu "Barbara i Jan" z Janiną Traczykówną i Janem Kobuszewskim w tytułowych rolach.

Dyskusje na temat: leszek historia prawdziwa
 • Re: Czytelnicy nadesłali: Prysł czar trzech par

  Film oparty na faktach, opisano w nim milość autentycznej pary zakochanych, a wich role wcielil sie marysia i leszek Retman. Razem z odejściem Leszka odeszla dusza filmu, wielka milość. Wszystko ma swoją dusze, także seriale, jeżeli to jest prawdziwa historia, a nie fikcja literacka.