• Informacje na temat:

  lew na skale

Artykuły na temat: lew na skale
 • "Król Lew" bije kolejne rekordy

  ..."Król Lew" w nowej odsłonie zapowiada się na największy animowany przebój w historii wytwórni Disneya. Produkcja pobiła rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych. Dwa tygodnie po premierze zarobiła już ponad 531 milionów dolarów.

 • "Król Lew" na video i DVD

  ..."Król Lew" , animowany przebój studia Disney'a, debiutuje na DVD! Do tej pory film dostępny był jedynie na kasetach VHS. Producenci postanowili jednak wydać także nowe kasety z wzbogaconą wersją opowieści. W R1 płyty i kasety pojawiły się w sklepach i wypożyczalniach we wtorek, 7 października. W Polsce kasety i płyty zadebiutują na rynku 17 października.

 • Munk na Star(t)!: Od krótkiego metrażu do Złotych Lwów

  ...emitowane w telewizji i stanowiły ważny krok w karierze utalentowanych reżyserów. Program "30 Minut" ruszył w 2006 roku dzięki porozumieniu najważniejszych instytucji z branży filmowej: Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizji Polskiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Szkoły Wajdy, WRiTV UŚ w Katowicach i Szkoły Filmowej w Łodzi...

 • Weekend w kinie: Prawdziwi bohaterowie

  ...czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości...

 • Weekend w kinie: Rodzina i przyjaciele

  Nagrodzona Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni "Ostatnia Rodzina" to z pewnością najgłośniejszy z tytułów wchodzących w piątek, 30 września, na ekrany polskich kin. Wśród premier są też dramat katastroficzny "Żywioł. Deepwater Horizon" oraz thriller "Nie oddychaj".

 • Borys Lankosz: Wolę słuchać niż gadać

  Borys Lankosz, twórca nagrodzonego w 2009 roku Złotymi Lwami "Rewersu", pracuje nad nowym filmem. Pod koniec marca zacznie zdjęcia do swojej drugiej fabuły, która powstaje na podstawie znanego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego.

 • "Opowieści z Narnii" w Polsce!

  ...z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" - powstała w 2005 roku. Wówczas część zdjęć również powstała w Polsce.

 • "Opowieści z Narnii" kontra Potter

  Ekranizacja książki S.C. Lewisa "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" miała w środę, 7 grudnia, uroczystą premierę w londyńskiej sali Royal Albert Hall. Uroczystość uświetnił swoją obecnością książę Karol. Już teraz wytwórnia Disney, która jest producentem filmu, zapowiada atak na box office, mający na celu detronizację "Harry'ego Pottera i Czary Ognia" . Zapowiada się więc jedna...

 • Elton John rozdaje bilety

  Theatricals. Jest to kolejna sztuka muzyczna wystawiana na Broadwayu przy współpracy kompozytorskiej Eltona Johna. Poprzednio był on współautorem rewiowej adaptacji filmu animowanego "Król lew".

 • "Reakcja łańcuchowa": Jak daleko się posuniesz dla tych, których kochasz?

  "Reakcja łańcuchowa" to nowy film producentów „Jesteś Bogiem” i „Sali samobójców” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Jakuba Pączka. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który odmieni ich świat na zawsze.