• Informacje na temat:

  lisbeth salander

Artykuły na temat: lisbeth salander
 • Powstanie serial o Lisbeth Salander

  Trwają prace nad przeniesieniem na mały ekran nowej historii, której bohaterką będzie Lisbeth Salander. To bezkompromisowa hakerka znana fanom bestsellerowych książek z serii "Millennium". Ten cykl powieści Stiega Larssona stał się podstawą kilku filmów, ale tworzony przez Amazon serial nie będzie oparty na żadnej z nich.

 • Claire Foy nową Lisbeth Salander

  ...​Claire Foy został oficjalnie zakontraktowana do roli Lisbeth Salander w nowej adaptacji prozy Stiega Larssona.

 • "The Girl in the Spider’s Web": Lisbeth Salander wróci na ekrany

  Na 5 października 2018 roku wyznaczono datę premiery "The Girl in the Spider’s Web", wielkiego kinowego powrotu Lisbeth Salander. Zdjęcia do filmu ruszą w sierpniu, za reżyserię odpowiedzialny jest Fede Alvarez, twórca zeszłorocznego hitu "Nie oddychaj".

 • Alicia Vikander nową dziewczyną z tatuażem?

  Alicia Vikander wystąpi prawdopodobnie w ekranizacji kolejnej części serii Millennium. Młoda aktorka wcieli się w hakerkę Lisbeth Salander, którą w filmie "Dziewczyna z tatuażem" grała Rooney Mara.

 • Nowa bohaterka nastolatków

  Do panteonu młodych bohaterek, które zawładnęły wyobraźnią widzów - Belli Swan ze "Zmierzchu" i Lisbeth Salander z "Dziewczyny z tatuażem", dołączyła właśnie, i to z przytupem, Katniss Everdeen z "Igrzysk śmierci".

 • Noomi Rapace i sztuka zemsty

  Stała się gwiazdą dzięki roli Lisbeth Salander w głośnej szwedzkiej trylogii "Millennium". Noomi Rapace jest zafascynowana zemstą. - Ta osobliwa fascynacja towarzyszyła mi od najmłodszych lat - wyznaje szwedzka aktorka, posługując się płynną, niemal całkowicie pozbawioną obcego akcentu angielszczyzną.

 • Buntownicze życie Noomi Rapace

  Szwedzka aktorka Noomi Rapace, którą świat poznał dzięki roli Lisbeth Salander w ekranizacji "Millenium" Stiega Larssona, wyraziła opinię, że jest chodzącą "reklamą siły woli". Świadczy o tym determinacja, z jaką nauczyła się mówić po angielsku.

 • Claire Foy gwiazdą filmu "The Girl in the Spider's Web"

  ...". W europejskich ekranizacjach głównych bohaterów - Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista - zagrali Noomi Rapace i Michael Nyqvist. W 2011 roku do kin trafiła hollywoodzka wersja w reżyserii Davida(...) w 2017 zagrał słynnego tenisisitę Björna Borga w filmie "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem". Akcja ekranizowanej powieści dzieje się w Szwecji. Drogi Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista...

 • Rooney Mara zagra u Finchera

  Scenariusz filmu "The Girl with the Dragon Tattoo" opowiada o Lisbeth Salander, która pomaga dziennikarzowi - Michaelowi Blomkvistowi w rozwiązaniu przedawnionej sprawy pewnego zaginięcia. Mara wcieli się w postać Lisbeth Salander, Blomkvista zagra Daniel Craig. W obrazie, który jest ekranizacją znanej w Polsce pod tytułem "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" - jednej z części bestsellerowej...

 • "Dziewczyna w sieci pająka" : Cyberpunkówa

  Na początku filmu Fede Álvareza kierowana świętym gniewem Lisbeth Salander (Claire Foy) wymierza sprawiedliwość damskiemu bokserowi. Podwieszanie pod sufitem, szantaż; szach i mat. Od pewnego czasu Salander kontynuuje feministyczną krucjatę. Jest kimś w stylu Punisherki. Los chce jednak, żeby wcieliła się w rolę Jane Bond - niebawem zostaje wciągnięta w intrygę, która kręci się wokół programu...