• Informacje na temat:

  lorena gale

Artykuły na temat: lorena gale
 • Sophii Loren "Życie jak film"

  Drogę ku sławie Sophii Scicolone, która znana jest miłośnikom kina jako Sophia Loren, opisuje książka "Życie jak film".

 • S. Loren kończy 70 lat

  ...- Lorena. Wcześniej aktorka krótko używała też pseudonimu Sofia Lazzaro. Jako aktorka została zauważona, gdy w wieku 20 lat zagrała w "Złocie Neapolu". Cztery lata później, w 1958 roku za rolę...

 • Beata Tyszkiewicz obchodzi 80. urodziny

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna Beata Tyszkiewicz obchodzi we wtorek, 14 sierpnia, 80. urodziny. Nazywana "polską Sophią Loren" aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Jean-Paul Belmondo: Od boksera do aktora

  Trzymał w ramionach największe gwiazdy światowego kina - Jeanne Moreau, Catherine Deneuve i Sophię Loren. Jean-Paul Belmondo, jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów, we wtorek, 9 kwietnia, obchodzi 80. urodziny. Najlepsze jego kreacje pochodzą z filmów: "Do utraty tchu", "Borsalino", "Zawodowiec" i "Stravinsky".

 • Beata Tyszkiewicz kończy 75 lat

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna, nazywana "polską Sophią Loren", Beata Tyszkiewicz obchodzi w środę 75. urodziny. Aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Perełki oscarowej mody

  Zanim poznamy tegorocznych laureatów Oscara, producentka show Laura Ziskin przypomni wszystkim, że gala Akademii to nie tylko nagrody, ale też pamiętne kreacje.

 • Polski film "Książę i dybuk" z nagrodą na festiwalu w Wenecji

  Film "Książę i dybuk" w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji jako najlepszy dokument o kinie. Autorzy odebrali nagrodę w sobotę, 9 września, podczas gali zamknięcia 74. edycji festiwalu.

 • Grażyna Torbicka: Dziewczyna Jamesa Bonda

  Meryl Streep. Może też być Leonardo DiCaprio, Penelope Cruz, ewentualnie Clint Eastwood. Lista jest długa, wystarczy na kolejne 18 lat Telekamer Tele Tygodnia (śmiech)! Wielkie gale wymagają...

 • Teresa Lipowska: Życie mam wyrzeźbione na twarzy

  W poniedziałek, 30 stycznia, rano bardzo źle się czuła. Miała wieczorem wręczać Telekamerę Tele Tygodnia w kategorii najlepszy serial, więc zaczęła się zastanawiać: "Jak ja im odmówię?". Wszystko robi na 200 procent i nie potrafi nikogo zawieść. Na szczęście dotarła na galę. Wręczyła statuetkę, a chwilę później sama otrzymała Platynową Telekamerę. Radość Teresy Lipowskiej była ogromna.

 • Laureaci Wenecji

  Film "Vera Drake" brytyjskiego reżysera Mike'a Leigh wygrał nieoczekiwanie 61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Nagrody za najlepsze role otrzymali w sobotę, 11 września, na finałowej gali odtwórczyni Very Drake - Imelda Staunton z Wielkiej Brytanii oraz Hiszpan Javier Bardem za kreację w filmie "Mar adentro".