• Informacje na temat:

  luc

Artykuły na temat: luc
 • Luc Besson ukarany grzywną 10 tys. euro

  Sąd w Bobigny ukarał w środę, 8 stycznia, grzywną w wys. 10 tys. euro słynnego francuskiego reżysera Luca Bessona, który oskarżony był o wyrzucenie z pracy przebywającej na zwolnieniu lekarskim asystentki w należącej do niego wytwórni filmowej EuropaCorp.

 • Jean-Luc Godard: Od zawsze przesuwał granice

  To architekt rewolucji w kinie, artysta, który od zawsze przesuwał granice, starając się redefiniować film - mówią o Jeanie-Lucu Godardzie twórcy filmowi. Jego uhonorowany pierwszą w historii festiwalu w Cannes Specjalną Złotą Palmą film "Jean-Luc Godard. Imaginacje" w piątek, 12 kwietnia, wchodzi na ekrany polskich kin.

 • Luc Besson bez zarzutów o gwałt

  Francuski reżyser Luc Besson został oskarżony przez aktorkę Sand Van Roy w maju 2018 roku. Kobieta zarzuciła mu podanie jej środków odurzających i zgwałcenie jej w jednym z francuskich hoteli.

 • Luc Besson oskarżony o gwałt

  Francuski reżyser, scenarzysta i producent Luc Besson ("Leon zawodowiec", "Valerian i Miasto Tysiąca Planet") został oskarżony o gwałt przez 27-letnią aktorkę, która postanowiła zachować anonimowość. Do zdarzenia doszło w pokoju hotelu Le Bristol w Paryżu.

 • "Jean-Luc Godard. Imaginacje" : Postawić tamę rozumieniu

  ...88-letni Jean Luc-Godard, ojciec francuskiej Nowej Fali, rebeliant i burzyciel wszelkich tradycji, został uhonorowany podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes pierwszą w historii Specjalną Złotą Palmą. Jego "Imaginacje" to intrygująca próba podważenia obowiązujących i naszych zwyczajowych trybów myślenia. Ogromne wyzwanie dla strategii interpretacyjnych widza i badanie granic ludzkiej...

 • "Taxi 5": Błogosławieństwo Luca Bessona

  ...tradycji kultowej serii i z pewnością nie zawiedzie jej miłośników! Zresztą nie może, bo stempel jakości na niej postawił sam Luc Besson, będący jednym ze współautorów scenariusza. Oto jak twórca "Taxi(...) urodzinowych'. Tyle. Zapadła cisza. Umarłem" - opowiada Gastambide. "Ten facet emanuje taką charyzmą, że trudno nie być pod wrażeniem jego stylu i słów. Luc doskonale wiedział, że dwaj stojący przed nim...

 • ​Luc Besson: Muzycy na planie filmowym

  Reżyser Luc Besson przyznał, że w trakcie pracy nad filmem "Piąty element" musiał zrezygnować z wyboru Prince’a do jednej z ról, ponieważ muzyk był "niemożliwy" we współpracy.

 • Luc Besson ze specjalną wizytą w Polsce

  ...22 lipca ze specjalną wizytą w Polsce pojawi się francuski reżyser Luc Besson. Twórca kultowych dzieł "Piąty element", "Leon zawodowiec", "Wielki błękit" i "Nikita", przyleci do Warszawy promować swój najnowszy film - superprodukcję "Valerian i Miasto Tysiąca Planet".

 • Luc Besson: Zostawię po sobie filmy

  Jako dziecko nie byłem fanem komiksów - byłem absolutnym fanatykiem. Kochałem je całkowicie i zupełnie bezkrytycznie. Zwłaszcza "Valeriana" - opowiada francuski reżyser Luc Besson, którego najnowszy film - adaptacja wspomnianego "Valeriana" - wchodzi 4 sierpnia na ekrany polskich kin.

 • Luc Besson - producent miliarder

  Producenci z wytwórni filmowej EuropaCorp - Luc Besson i Pierre-Ange Le Pogam zostali wyróżnieni w czwartek, 14 maja, w Cannes nagrodą Billion-Dollar Producer, przyznawaną przez amerykańskie czasopismo "Variety".

Zdjęcia na temat: luc
Wideo na temat: luc
 • Luc Besson: Śladami "Avatara"

  Przed wizytą na planie "Avatara" myślałem, że realizacja "Valeriana..." jest niemożliwa. Ale zobaczyłem sposób pracy Jamesa Camerona - kawałek po kawałku, krok po kroku, w bardzo "ludzki" sposób, z wielkim naciskiem na technikę i dyscyplinę. To sprawiło, że pomyślałem "Więc to jest wykonalne". Bo on przecież naprawdę to robił - wyznaje Luc Besson, który nad adaptacją serii komiksów Pierre’a

 • Luc Besson: Kobieta kradnie show

  Myślę, że zawsze staram się postaci kobiece i męskie traktować na równi. Ale mój wizerunek kobiet jest taki, że na ogół są one bardzo silne. To my, faceci, jesteśmy tymi pretensjonalnymi - mówi reżyser filmu "Valerian i Miasto Tysiąca Planet", Luc Besson.

Dyskusje na temat: luc