• Informacje na temat:

  m jak milość zakrzeński

Artykuły na temat: m jak milość zakrzeński
 • "Nad Niemnem": Niespodziewana miłość

  Zakrzeński jako Benedykt, to aktorski perełki. Obraz zachwyciły widzów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, a wielu licealistów po obejrzeniu produkcji uznało, że "Nad Niemnem" nie jest wcale takie(...), listek potrafił spadać z drzewa nawet przez kilka stron! Jednak za usprawiedliwieniem autorki "Nad Niemnem" przemawiają dwie rzeczy. Po pierwsze, książka powstała niejako na zamówienie społeczne...

 • W katastrofie zginął wybitny aktor

  W sobotę pod Smoleńskiem w katastrofie rządowego samolotu, wśród 96 ofiar, zginął także Janusz Zakrzeński , polski aktor teatralny i filmowy. Polacy najbardziej zapamiętali go z roli marszałka Józefa Piłsudskiego w corocznych historycznych inscenizacjach teatralnych.

 • .... W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, choć na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Obecnie występuje w serialu "M jak miłość", jako Barbara Mostowiak. Jest wykładowcą w Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem i głównym wykładowcą był znany aktor Janusz Zakrzeński. Zagrała między innymi w: "Tacie", "A żyć trzeba dalej", "Placówce" "Linii", "Bułeczce...

 • Zduński wystąpi o rozwód!

  Jesteś fanem „M jak miłość”? Sprawdź, co wydarzyło się do tej pory w serialu. Mamy streszczenia wszystkich odcinków! Przypomnijmy, że w ostatnim przedwakacyjnym odcinku sagi rodu Mostowiaków(...) Dziduszce (Janusz Zakrzeński), zanim jeszcze poznał Joannę. Joanna pokaże więc rogi. Nie dość, że będzie chciała odebrać Zduńskiego połowę majątku, to jeszcze wystąpi o orzeczenie rozwodu z jego winy...

 • Janusz Zakrzeński zginał 5 lat temu w katastrofie smoleńskiej

  Na zawsze zapamiętamy go jako Józefa Piłsudskiego, Witkacego oraz Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem". Janusz Zakrzeński był jednak nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. 10 kwietnia mija 5 lat od jego śmierci - aktor zginał na pokładzie samolotu rządowego TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

 • Kinowe pasje Józefa Piłsudskiego

  Gdyby Piłsudski był Amerykaninem, Hollywood by mu nie odpuściło. W Polsce także grali go sami najlepsi. Czy jednak wiecie, że i on był zapalonym kinomanem?

 • Łukaszewicz o Zakrzeńskim

  "Janusz był wyjątkowym pedagogiem. Aktorstwo to przełamywanie barier, a on umiał ośmielić. Chciał być przewodnikiem dla młodszych pokoleń..." - tak Janusza Zakrzeńskiego wspomina Olgierd Łukaszewicz.

 • Janusz Zakrzeński, popularny aktor filmowy i teatralny, znany m.in. jako odtwórca ról marszałka Józefa Piłsudskiego i Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem", w środę, 8 marca, kończy 70 lat. Zakrzeński wystąpił również ostatnio w serialu telewizyjnym "M jak miłość". Zagrał w nim profesora Michała Dziduszko.

 • Janusz Zakrzeński: Nie tylko Piłsudski

  Wszyscy pamiętamy go z odtwarzanej wielokrotnie Józefa Piłsudskiego, jednak Janusz Zakrzeński był nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. Nie szczędził również czasu i serca na działalność charytatywną.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Wojciech Siemion, Jerzy Turek, Maciej Kozłowski, Elżbieta Czyżewska. W katastrofie smoleńskiej zginął Janusz Zakrzeński. Filmowy świat pożegnał również: Dennisa Hoppera, Claude'a Chabrola, Arthura Penna i Erica Rohmera. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.