• Informacje na temat:

  maciej szumowski

Artykuły na temat: maciej szumowski
 • Szumowska nominowana

  Film Małgorzaty Szumowskiej "Ono" został nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Filmowe Odkrycie Roku - Nagroda im. Rainera Wernera Fassbindera. Córka znanego polskiego dokumentalisty Macieja Szumowskiego już po raz drugi nominowana jest do dawnej nagrody Felixa.

 • Film Szumowskiej w Toronto

  ..."33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej zostaną pokazane na festiwalu filmowym w Toronto. Najnowszy film autorki "Ono" z Julią Jentsch ("Sophie Sholl - ostatnie dni") oraz Maciejem Stuhrem to historia 33-letniej artystki, której życie w ciągu jednego roku wywraca się do gry nogami.

 • Szumowska z Paszportem

  Polskiego w Bydgoszczy - w kategorii teatr. W dziedzinie sztuk wizualnych doceniono performera Macieja Kuraka - autora wielu instalacji w przestrzeni publicznej, a wokalistka Maria Peszek zwyciężyła...

 • Sukces Małgorzaty Szumowskiej

  Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - "33 sceny z życia" - otrzymał Grand Prix - Srebrnego Lamparta (Nagrodę Jury) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

 • Polski film "33 sceny z życia" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej będzie miał światową premierę w głównym konkursie festiwalu w Locarno.

 • Maciej Stuhr bezkompromisowym detektywem

  Po pamiętnych rolach w "Glinie", "Drogówce" i "Obławie", Maciej Stuhr zdecydował się na udział w mocnym thrillerze utrzymanym w najlepszym skandynawskim stylu. "Czerwony Kapitan" to ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który w czasie służby w policji przeżył większość z tego, co później opisał w książce.

 • Diamentowy Klaps Filmowy dla Macieja Stuhra

  Maciej Stuhr został laureatem nagrody Festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2017. 1 lipca, podczas odbywającej się po raz 10. uroczystej gali w Sopocie, aktor odebrał nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego.

 • Zapowiedź Macieja Stuhra hitem gali Orły 2016

  Najbardziej komentowanym momentem poniedziałkowej gali, podczas której wręczano Polskie Nagrody Filmowe Orły, była pełna politycznych aluzji przemowa Macieja Stuhra, który wręczał statuetkę w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca.

 • Maciej Stuhr na gali ENF: Żarty, dziecko i polityka

  Maciej Stuhr doskonale spisał się w roli gospodarza sobotniej gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Aktor dawał z siebie wszystko, aby rozbawić zgromadzoną w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu publikę, wśród której znalazły się największe gwiazdy kina.

 • Joanna Kulig i Maciej Bochniak: Bez buziaków na planie

  Joanna Kulig - aktorka, Maciej Bochniak - reżyser. To małżeństwo jest dziś najgorętszą parą polskiego kina.

Zdjęcia na temat: maciej szumowski
Dyskusje na temat: maciej szumowski