• Informacje na temat:

  mafia w watykanie

Artykuły na temat: mafia w watykanie
 • Jan Paweł II, Edward Snowden i seksowny świadek koronny

  W piątek, 15 maja, na ekrany polskich kin wejdą aż trzy dokumenty, w tym nagrodzony Oscarem "Citizenfour" i opowiadający o Janie Pawle II "Apartament". Najgłośniej mówi się jednak o hollywoodzkich komediach: "Gorącym pościgu" oraz "Pitch Perfect 2".

 • U2 w Rzymie: Zachwyt Watykanu

  75 tysięcy osób uczestniczyło w piątkowym koncercie grupy U2 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Weekendowa włoska prasa z zachwytem napisała o niezapomnianym wieczorze w Wiecznym Mieście, a słowa największego uznania i podziwu dla zespołu znalazły się w relacji na łamach watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano".

 • Reżyser został... premierem

  Włoski reżyser Pasquale Squitieri, życiowy partner gwiazdy kina, Claudii Cardinale, został mianowany premierem samozwańczego Księstwa Filettino. Tak nazywa się miasteczko, położone w stołecznym regionie Lacjum, które postanowiło oderwać się od Włoch.

 • Gandolfini: Przyczyną śmierci zawał serca

  Wyniki autopsji potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia: przyczyną śmierci Jamesa Gandolfiniego był zawał serca. Gwiazdor "Rodziny Soprano" zmarł we Włoszech, gdzie spędzał z rodziną wakacje.

 • Festiwal w Wenecji: Będzie przełom?

  18 filmów z całego świata walczyć będzie o nagrodę Złotego Lwa na rozpoczynającym się w środę 69. festiwalu filmowym w Wenecji. Galę inauguracji i zamknięcia imprezy poprowadzi mieszkająca we Włoszech aktorka Kasia Smutniak.

 • Ciało Gandolfiniego w drodze do USA

  W poniedziałek, 24 czerwca, ciało aktora Jamesa Gandolfiniego zostanie przetransportowane z Włoch do Stanów Zjednoczonych. Pogrzeb gwiazdy "Rodziny Soprano" odbędzie się w czwartek w Nowym Jorku.

Wideo na temat: mafia w watykanie
 • Gangster Squad. Pogromcy mafii

  Los Angeles, rok 1949. Miastem rządzi bezwzględny mafioso Mickey Cohen (Sean Penn). Opłaca morderców, kontroluje polityków, handluje bronią i narkotykami. Zastraszona policja biernie obserwuje jak do jego kieszeni wpływają kolejne strumienie brudnych pieniędzy. Nikt nie ma odwagi mu się przeciwstawić. Nawet najbardziej doświadczeni gliniarze wolą schodzić mu z drogi. Wszystko się zmienia, gdy na ulicach miasta pojawia się "Gangster Squad" - grupa niepozornych policjantów, dowodzona przez...

 • Habemus papam - mamy papieża

  Jerzy Stuhr, Michel Piccoli i Nanni Moretti w przewrotnej historii, która rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami Watykanu. "Habemus Papam - mamy papieża", które we Włoszech przyniosło prawie 8 milionów dolarów wpływów, to fascynująca historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli. Nowy namiestnik stolicy apostolskiej (Michele Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący...

 • Apartament

  Nowy film producentów wielkiego przeboju polskich kin - "Świadectwa", w którym zobaczymy niezwykłe, nigdy wcześniej niepublikowane materiały, pokazujące prywatne oblicze Jana Pawła II. "Apartament" daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II. W filmie...