• Informacje na temat:

  magda prokopowicz 2012

Artykuły na temat: magda prokopowicz 2012
 • Bartosz Prokopowicz: Wiem, kim jestem, a kim już nigdy nie będę

  Bartosz Prokopowicz uważa, że jego filmowy debiut, "Chemię", trzeba odbierać sercem. "Jeżeli odbiera się go głową, to można powiedzieć, że jest tandetny, kiczowaty, popkulturowy" - przekonuje reżyser.

 • "Chemia": Opowieść o utracie

  Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos - m.in. ci aktorzy są w obsadzie "Chemii", opowieści o miłości i walce z chorobą. Realizuje ją w Warszawie Bartosz Prokopowicz. Pomysłodawczynią filmu była żona reżysera, prezes Fundacji Rak'n'Roll Magda Prokopowicz.

 • "Chemia": Pierwszy taki film o miłości

  Rozpoczęły się zdjęcia do filmu fabularnego "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci.

 • O miłości silniejszej niż strach: Agnieszka Żulewska o filmie "Chemia"

  Rola Agnieszki Żulewskiej w filmie "Chemia" z pewnością zapisze się w pamięci widzów na długo. Aktorka ścięła włosy, schudła, a przede wszystkim tej roli oddała kawałek siebie. Scenariusz filmu napisało życie - "Chemia" opowiada historię Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll.

 • Żulewska i Schuchardt gwiazdami dnia

  ..."To przede wszystkim film o miłości. Opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości" - mówi o ostatnim z wymienionych tytułów Bartosz Prokopowicz. Dla tego uznanego operatora ("Dług", "Komornik") "Chemia" jest reżyserskim debiutem. A zadanie miał tym trudniejsze, że scenariusz produkcji powstał na kanwie wydarzeń z życia jego żony, Magdy Prokopowicz, która zmarła na...